Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
@saskon dali moze da preporacas najdobar nacin za gledanje na IPTV na SamsungTV so Tizen OS (imam i Fire stick 4k max ako toa pomaga vo slucajov)
Za Samsung TV probaj Room IPTV ,bezplatan je mozes m3u liste ubacivati .Fire Stik 4K je druga prica imas mnogo vise mogucnosti i aplikacija za gledanje iptv_a.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
89
mogu dodati neko drugi epg ali nije to isto. neznam do čega je. kod tebe radi a kod mene ne.
moram malo istražiti. bitno da sam vidio da može.
Samo da ti kažem da nisi jedini koji ima ovaj problem sa EPG. Neće ni kod mene na verziji TiVimate 4.7.0 (url adresa od saskon)
 
Член од
7 мај 2017
Мислења
208
Поени од реакции
373
Za Samsung TV probaj Room IPTV ,bezplatan je mozes m3u liste ubacivati .Fire Stik 4K je druga prica imas mnogo vise mogucnosti i aplikacija za gledanje iptv_a.
Po meni je Room IPTV baš za nevolju, ako nemaš ništa drugo. Probaj ove, nešto sitno se plaćaju, a svi ti daju 7-15 dana besplatno pa vidi koja ti odgovara: Duplecast, IBO Player, Flix IPTV, Masa Player.
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
1.408
Поени од реакции
2.300
Kako je besplatna moram priznati da je sasvim ok, bolja je od plaćene siptv (ruku na srce možda su je poboljšali u međuvremenu jer je kod mene instalacija od pre 4-5 godina - navodno su je vratili u prodavnicu )
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
tivimate e najdobra aplikacija, ima moznost za potsetnik, snimanje , vrakanje nazad, favoriti, e sega za epg znae nekogas no mislamdeka toa e so postavkite ima za kolku dena da prezeme epg i tuka nastanuva toa da nema nisto info

Sent from my M1908C3JGG using Tapatalk
 
Член од
11 април 2018
Мислења
205
Поени од реакции
60
Smartone iptv најдобра апп во секој поглед, претходно сите тестирани но како оваа апп немам сретнато досега
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Zdravo decki.Ako ima nekoj ako ne mu odzema mnogu vreme da mi prati na pp edna m3u lista za isklucivo domasna upotreba da se pogleda nesto vo slobodno vreme bi bil mnogu blagodaren :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom