Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
8 октомври 2009
Мислења
757
Поени од реакции
359
ПРАВИЛА (едитирано од модератор):

Во темата важат истите правила како и во цел форум, со кои секој член се согласува при регистрација на Кајгана форум, меѓу кои за тука особено е значајно ова правило:
Членот се согласува дека нема да нуди линкови кои водат до страници на кои се нуди илегално симнување на софтвер, музика, филмови и други лиценцирани материјали, како и страници кои содржат вируси, тројанци и друг материјал кој може да наштети на „Кајгана“ и членовите.
И мало појаснување:
IPTV линкови, кои водат кон пиратска содржина - не се дозволени.
Друго правило кое постојано се злоупотребува:
Членот не смее да ги уништува темите на форумот со други информации кои не се поврзани со темата, лични муабети и слично. За се' што не е поврзано со темите на форумот, постојат приватните пораки.
Секое офтопик мислење ќе биде избришано без образложение. Доколку оф-топик мислењата се повторуваат намерно, членот кој ги пишува ќе биде санкциониран со казнени поени и/или бан од темата.

Сите прашања во врска со избришани мислења, банови, технички прашања или предлози до модераторите и администраторите - ги упатувате во соодветните теми во делот на форумот за таа намена. Секое такво прашање тука ќе биде сметано за офтопик, и како такво ќе има иста судбина како и секое друго офтопик мислење.
_______________________________________________________________________________________________
Здраво дечки.
За една пријателка ми требаат овие телевизии на интернет во живо (ако ги има).

Pink extra
mti (Српска)
Svet plus

Свет плус ја имаше на нивниот сајт во живо ама моментално не работи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
ја имаше еднаш Пинк на интернет доека траеше Големиот брат со Боки
 
Член од
1 март 2010
Мислења
379
Поени од реакции
64
Еден нелош сајт за сателитска телевизија. Не сите телевизии работат, но сепак:
http://wireless.host-ed.net/index.html

--- надополнето ---

За тие кои можат да го разбираат рускиот јазик. www.tvali.ge сајт со основните сателитски телевизии кои ги даваат на кабелот. Има и архива на неколку дена назад. Најмногу - удобно е да се инсталира тулбарот на сајтот.

--- надополнето ---

Неколку стримови за српски и хрватски канали со HQ квалитет. Барат VLC Player:
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=fox&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihLa
http://69.90.18.91:8080/stream/?channel=sportklub&stream=1mb&u=67t0RpEl&p=Cb4dXr7E
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=pink&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihLa
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=rts1&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=rts2&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=avala&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=hrt1&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=nova&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=hrt2&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=fox&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihLa
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
http://freeinweb.zxq.net/ Еден сосема нов саjт за сателитска HD телевизиjа. Саjтот е во развоj.
Браво, одличен сајт, со многу добар квалитет. Само колкава брзина на интернет е потребно за нормално гледање на каналите, без сецкање/кочење?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
757
Поени од реакции
359
Дали знаете за некоја програма со која што можам да снимам спотови од овие телевизии?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
379
Поени од реакции
64
Дали знаете за некоја програма со која што можам да снимам спотови од овие телевизии?
Можеш да пробаш со WM Recorder. Jа има на Замунда. http://www.vbox7.com/play:2202c558&start=216

--- надополнето ---

Мора да се симне точно верзиjа 11 не понова. Проверив ja има на Isohunt.

--- надополнето ---

Последна исправка!!! :icon_lol: /Незнам дали може да се промени текстот/ Верзиjа 12.4 работи совршено. При 12.5 има некаков проблем. Не чини.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Еден нелош сајт за сателитска телевизија. Не сите телевизии работат, но сепак:
http://wireless.host-ed.net/index.html

--- надополнето ---

За тие кои можат да го разбираат рускиот јазик. www.tvali.ge сајт со основните сателитски телевизии кои ги даваат на кабелот. Има и архива на неколку дена назад. Најмногу - удобно е да се инсталира тулбарот на сајтот.

--- надополнето ---

Неколку стримови за српски и хрватски канали со HQ квалитет. Барат VLC Player:
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=fox&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihLa
http://69.90.18.91:8080/stream/?channel=sportklub&stream=1mb&u=67t0RpEl&p=Cb4dXr7E
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=pink&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihLa
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=rts1&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=rts2&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=avala&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=hrt1&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=nova&stream=500kb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=hrt2&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihL
http://89.212.47.123:8080/stream/?channel=fox&stream=1mb&u=YdTgGhxc&p=ZthjihLa
Топ стримови работат сите освен Спорт клуб.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
379
Поени од реакции
64
Jас дадов и некои музички стримови во "Музички канали на интернет". Темата е преместена во Музика.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Jас дадов и некои музички стримови во "Музички канали на интернет". Темата е преместена во Музика.
Имаш ли друже стримови за следниве канали:
Б-92 Ср
РТЛ - Хр
БТВ - Бг
НОВА - Бг
БНТ1 _Бг
ОБН -Бх
ПРО - Бг
 
Член од
1 март 2010
Мислења
379
Поени од реакции
64
За жал во моментов немам ништо бугарско.:nesum: Ако наjдам сигурно ке дадам. Инаку во темата за бугарските телевизии сум додал некои понови саjтови.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
За жал во моментов немам ништо бугарско.:nesum: Ако наjдам сигурно ке дадам. Инаку во темата за бугарските телевизии сум додал некои понови саjтови.
А некои спортски? :) И ако случајно имаш дома сателитска пиши на профил да те прашам нешто да не идам офтопик тука :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
379
Поени од реакции
64
Романски канали. Списокот е сосема актуелен. Барат VLC Player. Многу се преоптоварени и мора да се чека многу:

http://86.55.3.10:8001 U-TV Music
http://86.55.3.10:8002 DD-TV
http://86.55.3.10:8004 Kanal D
http://86.55.3.10:8005 MuZ Moldova
http://86.55.3.10:8007 Teleshop Romania
http://86.55.3.10:8008 Kiss Tv
http://86.55.3.10:8009 Etno Tv
http://86.55.3.10:8010 Taras Tv
http://86.55.3.10:8013 Vacanta TV
http://86.55.3.10:8016 Realitatea Tv
http://86.55.3.10:8017 Alpha TV
http://86.55.3.10:8018 The Money Channel
http://86.55.3.10:8019 N 24
http://86.55.3.10:8020 Favorit
http://86.55.3.10:8021 Antena 2
http://86.55.3.10:8022 Antena 3
http://86.55.3.10:8023 Euforia
http://86.55.3.10:8024 a1
http://86.55.3.10:8025 Vox News
http://86.55.3.10:8026 NTV
http://86.55.3.10:8029 ?
http://86.55.3.10:8030 Trinitas Tv
http://86.55.3.10:8031 TVR 3
http://86.55.3.10:8032 TVR i
http://86.55.3.10:8033 TVR Cultural
http://86.55.3.10:8034 Rai 1
http://86.55.3.10:8035 Rai 2
http://86.55.3.10:8036 Rai 3
http://86.55.3.10:8037 Rai Med
http://86.55.3.10:8038 Rai Scuola
http://86.55.3.10:8041 TVR 2
http://86.55.3.10:8043 a1 English/Romania
http://86.55.3.10:8048 OTV
http://86.55.3.10:8049 ?
http://86.55.3.10:8051 SciFi English
http://86.55.3.10:8055 Universal Channel English
http://86.55.3.10:8059 TVR 1
http://86.55.3.10:8065 Animal Planet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom