Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Razgovaramo ovo nije neko hvalisanje sad,meni svejedno svak gleda kako oce.
Meni licno su Slovaki odradili za jedan server po zelji na jedan cudan nacin.To bi retki osim za sf pleyer sta decko odraduje napravio.Al da rade dobar posao i korak su od konkurencije to stoji.Ima tu jos caka sta nije za javnost nije samo pali i deri.A zastita im vrhunska.
Има заштита и она што го сликав во VLC. Има и дечки кој знаат да ја направат таа скрипта како Losmij, Milutin, Mario...
Верувам не е едноставно да се преработи цел софт за Ostagon, како некогаш што правеа дечките со yumatu.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Пример, не е проблем мак адреса од xtream, ministra, да оди во VLC:
Прегледај го приврзокот 395580

Проблем е што ниеден андроид плеер не може и не "знае" да ја "прочита" оваа "преработена" адреса која оди во VLC, а треба и додатен сервер на кој ќе оди таа адреса односно скриптата.

Значи не е до ресиверот туку е до софтверот кој му е ставен. Ќе може да оди во тој ресивер се додека има некој кој го плаќа оној додатен сервер преку кој оди таа скрипта, а тој ресивер не е никакво чудо од техника :).
Naravno da je do softvera ,dzabe jak procesor ako je softver bezveze.
Kao oni Kineski ,ne bas svi, jaki procesori ali zato Android je ubi boze a nadogradnja ili update nemoguca misija (n)
U vezi resivera Octagona , brat blizanac mu je Uclan ;) e sada ko je koga kopirao (n)
Автоматски споено мислење:

A da li taj uredaj garantuje da susjed nece da vice gooooool na 30 sekundi nego sto to ja vidim na "nindi" :angel:
Garantuje ubacis E...e Net i zaostatak je nekih 2-3 sekunde ;)
Nije stvar u boxu ili bilo kakvim resiverima problem lezi u iptv listi ,da se razumemo.
 
Последно уредено:

amos

Outstanding Сasual Dating - Verified Women
Член од
11 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
43
moze li pomos ,,,, nije povezano za temu ????

GOOGLE Applabel LTD 650-253-0000 transakcija uzeli sumi 35 eura sta je ovo ????
 
Член од
25 март 2017
Мислења
131
Поени од реакции
213
moze li pomos ,,,, nije povezano za temu ????

GOOGLE Applabel LTD 650-253-0000 transakcija uzeli sumi 35 eura sta je ovo ????
Pogledaj na svom telefonu ili nekom drugom android uredaju da nisi instalisao neki od ovih appova
Ukoliko si aceptirao njihove uslove i pogresno klikao na telefonu itd oni debitiraju za svoju uslugu.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На mSatTV во Србија се појави Balkan Sport 1 канал сопственост на ARENA CHANNELS GROUP Arena Sport Телеком Србија.

Треба да има уште два канала Balkan Sport 2 и Balkan Sport 3.

Aко некаде ги има овие канали за гледање на друго место нека пише некој.
 
Член од
11 април 2018
Мислења
205
Поени од реакции
60
Здраво

Дали некој може да понуди добра листа со голем избор на канали од цел свет која има и добар вод без разлика на цената?
Дали има листи кои ги имаат филмските канали Euro Cinema 1,2,3...
Може некој тест ако не е проблем!!!
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Добро бе луѓе зар уште скенирарте ип адреси и снифате иптв сервери во 21 век. Имате евтини сервери за 50 евра годишно кои работат перфектно со хд слика. Кој има време да скенира нон стоп и да снифа мак адреси за да гледа два дена и после пак одново цел процес да го повторува.
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
Добро бе луѓе зар уште скенирарте ип адреси и снифате иптв сервери во 21 век. Имате евтини сервери за 50 евра годишно кои работат перфектно со хд слика. Кој има време да скенира нон стоп и да снифа мак адреси за да гледа два дена и после пак одново цел процес да го повторува.
To Ti je hobi,kao ribolov,uhvatiš pa pustiš, a veće komade zadržiš.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
znam da je netko već pisao o tome ali da pitam.
kad pokrenem određeni stb i pokrenem kanal bude mi na najglasnijem zvuk. ja utišam , međutim čim opet prebacim kanal bude mi na najglasnijem pa moram utišavati. kako se to podesi da neradi?? hvala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom