Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
4 ноември 2019
Мислења
348
Поени од реакции
798
Последно уредено:
Член од
11 јануари 2020
Мислења
561
Поени од реакции
4.520
Vraćaš mi od srca ključ
Kažeš, ne treba više.
Al kako ćeš opet uć,
I tvoje ime tu piše.

Nestaju sve naše slike,
Ko da nas ni bilo nije.
Na negativu poznam oblike
Pa ih opet razvijem.

Ne vjerujem u kraj svijeta
Ne vjerujem da nema šanse
U proljeće sve opet procvjeta
Ja nikad ne predam se.
Takav sam sav
Jer sam stari lav.

Dobro vam jutro dobri ljudi.
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
21
Поени од реакции
2
Здравејте може ли нјакој да ми прати работешти мак адреси на портал за гледане на б'лгарски канали ? От рода на този nilsattv.com:8080/c или друг ако може на лично с'бштение благодарја. ште се гледа с stb emu
 
Член од
21 август 2017
Мислења
133
Поени од реакции
98
Добар ден,

Едно прашање за сателитски приемник(receiver), имам стар Azbox Elite HD младиве тука сигурно не чуле за него и сега барам да купам нов па ми треба некоја понуда ако можете да ми помогнете. Го гледав и ми го препорачаа овој VU+ Zero 4K(добар за перформанси и цена) и плус може да се најде тука кај нас во Македониа. Player се наоѓа, ама stalker_player(да може да се гледа со помош на MAC) баш и не можев да најдам, па ако нешто сум пропуштил ве молам да ме подучитите и пишете дали има stalker_player за овој приемник ?? Ако нема тогаш има ли некој друг приемник кој има ваков stalker_player, Однапред благодарам.

Jedno pitawe za satelitski priemnik(receiver), imam stari Azbox Elite HD mlade chlanove nisi ni chuli za njega ali striglo vreme da kupim novi pa treba neka ponuda ako mi mozhete pomochi. Gledao sam a imam i preporuka za ovaj VU+ Zero 4K(dobri perfomsi i cena) i plus mozhe da se nagje kod nas tu u Makedoniji. Player se nalazi, alo stalker player(da mozhe da gleda pomochi MAC-a) nisam mogao nagjem, pa ako sam neshto propustio molio bi da me malo vishe poduchote i pishete ima li ipak stalker_player za ovaj priemnik a da sam ga ja propustio ???? Aklo ipak nema onda mozhe li da pishete ima li neki drugi priemnik koji ima vakav stalker_player, Hvala Unapred.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
1.953
Поени од реакции
4.719
Добар ден,

Едно прашање за сателитски приемник(receiver), имам стар Azbox Elite HD младиве тука сигурно не чуле за него и сега барам да купам нов па ми треба некоја понуда ако можете да ми помогнете. Го гледав и ми го препорачаа овој VU+ Zero 4K(добар за перформанси и цена) и плус може да се најде тука кај нас во Македониа. Player се наоѓа, ама stalker_player(да може да се гледа со помош на MAC) баш и не можев да најдам, па ако нешто сум пропуштил ве молам да ме подучитите и пишете дали има stalker_player за овој приемник ?? Ако нема тогаш има ли некој друг приемник кој има ваков stalker_player, Однапред благодарам.

Jedno pitawe za satelitski priemnik(receiver), imam stari Azbox Elite HD mlade chlanove nisi ni chuli za njega ali striglo vreme da kupim novi pa treba neka ponuda ako mi mozhete pomochi. Gledao sam a imam i preporuka za ovaj VU+ Zero 4K(dobri perfomsi i cena) i plus mozhe da se nagje kod nas tu u Makedoniji. Player se nalazi, alo stalker player(da mozhe da gleda pomochi MAC-a) nisam mogao nagjem, pa ako sam neshto propustio molio bi da me malo vishe poduchote i pishete ima li ipak stalker_player za ovaj priemnik a da sam ga ja propustio ???? Aklo ipak nema onda mozhe li da pishete ima li neki drugi priemnik koji ima vakav stalker_player, Hvala Unapred.
Stalker_player, нема таков. Ако листата оди пример во VLC, тогаш нема проблем да оди и во VU+ или било кој сат. ресивер.
Пример
Како ова оди никој нема да ти каже па ни јас.
Значи не е до плеерот туку до листата, ова погоре оди преку мак адреса но треба таа да се симне листата па потоа во ресивер.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
1.953
Поени од реакции
4.719
a, sta fali tom Azbox Elite HD playeru ;)
Rogovi :). On zapravo zeli da ubaci mac i gleda preko sat resivera.

@pinkyg сателитскиот ресивер ти е парче хардвер кој комресираниот MPEG2 сателитски сигнал треба да го декомресира и претвори во тв сигнал.
Тоа што ти го сакаш може со некој андроид бокс, со сателитски ресивер на начин кој ти го замислуваш никако.
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.282
Поени од реакции
3.661
pocetnici bi trebalo da razlikuju ovo
(bez ikakve uvrede)

android smart tv
android tv box (sa njim bilo koji tv, postaje smart tv)
android phone
smart tv
pc
satellite receiver

i da znaju sta su to android APK,
kao i mac i m3u liste, kada postavljaju pitanja,
svima bi nam onda bilo lakse,
da shvatimo neke stvari, i objasnimo ponesto (y)
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2017
Мислења
492
Поени од реакции
528
pocetnici bi trebalo da razlikuju ovo
(bez ikakve uvrede)

android smart tv
android tv box (sa njim bilo koji tv, postaje smart tv)
android phone
smart tv
pc
satellite receiver

i da znaju sta su to android APK,
kao i mac i m3u liste, kada postavljaju pitanja,
svima bi nam onda bilo lakse,
da shvatimo neke stvari, i objasnimo ponesto (y)
Koja je razlika izmedju tih stvari sta si naveo, meni to nista ne govori?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom