Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
знае некој веб страни за филмски преводи на србски или македонски јазик
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
LisaRowe напиша:
кажи го филмот, гарант го имам преводот.
најдов 10 тина преводи за филмот ама ми касни преводот околу 5 секунди , изгледа до филмот е .фала во секој случај
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
SubAdjust

Или пак ќе го користиш според мене најдобриот DivX плеер MV2 Player, само штета што не вадат нови верзии. Тој има можност за фино подесување на прикажување на преводот (каснење во + - секунди или фрејмови).
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
vardarce напиша:
SubAdjust

Или пак ќе го користиш според мене најдобриот DivX плеер MV2 Player, само штета што не вадат нови верзии. Тој има можност за фино подесување на прикажување на преводот (каснење во + - секунди или фрејмови).
koristam bs player i on ima za fremovi odnosno sekundite za podesuvanje na prevodot no ne reagiraat
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Имам еден многу голем проблем!Веќе два месеци неможам да го уклучам MSN-Messenger!Едно 7 пати го имам избришувано и симнувано на Интернет но џабе!Ке се логирам и таман одам Sign in ми вика Truebleshoot!Знам на други компјутери се појавува ова ке одиш Repair и ти вели дека нешто нечини но кај мене одам Repair и се е О.К а неќе да се логира воопшто!Ако знае некој во што е проблемот слободно нека писе!:se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
vlatko напиша:
Имам еден многу голем проблем!Веќе два месеци неможам да го уклучам MSN-Messenger!Едно 7 пати го имам избришувано и симнувано на Интернет но џабе!Ке се логирам и таман одам Sign in ми вика Truebleshoot!Знам на други компјутери се појавува ова ке одиш Repair и ти вели дека нешто нечини но кај мене одам Repair и се е О.К а неќе да се логира воопшто!Ако знае некој во што е проблемот слободно нека писе!:se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam
Леле, ова е сафра еј. И јас го имав истиот проблем на еден компјутер. Тогаш не ми текнуваше што може да биде, па затоа едноставно го баталив. Ама сега кога ќе подразмислам подобро, најверојатно дека е нешто до Firewall-от, па ако имаш некаква заштита - исклучи ја.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
0
Imam problem kupiv sve so mi treba sky 2 kartica tanjir i si plativ negde okolu 110 evra za internet ama ne mi e jasno zasto nemaat tehnicka podrska kako na primer adsl so ima koga i da se javis ima nekoj koj da ti objasni a na skydsl nema nikoj veke cetri dana visam kako mlad majmun na tavan da ja namestam ama nikako ne mi ide zasto nemaat coek koj za pari bi dosol da ti namesti sve toa nego da se macime sami sega care ?
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Acid напиша:
Леле, ова е сафра еј. И јас го имав истиот проблем на еден компјутер. Тогаш не ми текнуваше што може да биде, па затоа едноставно го баталив. Ама сега кога ќе подразмислам подобро, најверојатно дека е нешто до Firewall-от, па ако имаш некаква заштита - исклучи ја.
Neke da e do toa!Probav ama nisto!Ako nekoj drug znae nesto neka kaze!Ve Molam!:se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
0
vlatko напиша:
Имам еден многу голем проблем!Веќе два месеци неможам да го уклучам MSN-Messenger!Едно 7 пати го имам избришувано и симнувано на Интернет но џабе!Ке се логирам и таман одам Sign in ми вика Truebleshoot!Знам на други компјутери се појавува ова ке одиш Repair и ти вели дека нешто нечини но кај мене одам Repair и се е О.К а неќе да се логира воопшто!Ако знае некој во што е проблемот слободно нека писе!:se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam :se_ molam
Не знам дали ке ти помогне ама пробај не губиш ништо. Истиот проблем го имав и јас, и со малку дриблање успеав да профункционира.
Кај мене МСН беше како составен дел од windows components и тоа некоја постара верзија. Секое симнување на нешто поново безуспешно, не функционираше МСН. Провери и кај тебе да не го има таму.
Ако имаш симнато МСН, избриши го. После оди во control panel и отстрани МСН од add/remove windows components. После симни го одново МСН, и додека се симнува не ја затворај страната. Имало и тоа некаква врска.
Ај со среќа :)
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Провери да не имаш ставено прокси на интернет експлорерот ако има тргни го
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
MrRoboto напиша:
Не знам дали ке ти помогне ама пробај не губиш ништо. Истиот проблем го имав и јас, и со малку дриблање успеав да профункционира.
Кај мене МСН беше како составен дел од windows components и тоа некоја постара верзија. Секое симнување на нешто поново безуспешно, не функционираше МСН. Провери и кај тебе да не го има таму.
Ако имаш симнато МСН, избриши го. После оди во control panel и отстрани МСН од add/remove windows components. После симни го одново МСН, и додека се симнува не ја затворај страната. Имало и тоа некаква врска.
Ај со среќа :)
Кога одам во Wndows components имам Windows Messenger и незнам како да го избришам!Нема delete!Ги симнав МСН-от и неќе пак!Да му се сневиди ќе пукнам!:icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
vlatko напиша:
Кога одам во Wndows components имам Windows Messenger и незнам како да го избришам!Нема delete!Ги симнав МСН-от и неќе пак!Да му се сневиди ќе пукнам!:icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
Можеш да го користиш Trillian има можност за поврзување на сите познати messenger-и (MSN, Yahoo, ICQ, AIM итн.). Или пак во итни случаи можеш да ја користиш оваа страна www.meebo.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom