Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
1 јули 2005
Мислења
1
Поени од реакции
0
nekoj da ne zane od kade mozam da downloadiram active perl za Windows XP ?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
дајте некоја страна за аплоад на слики
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
фала, оваа е 100 пати боља од прошлава што ми ја дадоа
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
e pa vaka, ne pasira mozi mnogu tuka muabetov, ama poarno mesto ne najdov...

sum so misla namesto da go zemam pak packs.net za host i da plakjam pari vo finska, da zemam makedonski web-space...

barem tie pari da odat vo mk djepoj ;o)))

e sega, kako se cenite i ponudite neam pojma... pred da se isselam ne beshe nikakva ponudata (od 96 sum pokje nadvor nego MK, od 2000 "skroz" nadvor)

problemot kaj nas se sho ima vrska so internet e mnogu poskapo nego "na zapad", ama sigurno ima i nekoj kul batki sho imat nekolku giga za nekojsi ojro 8)

zato - help :lol:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Serdarot напиша:
e pa vaka, ne pasira mozi mnogu tuka muabetov, ama poarno mesto ne najdov...

sum so misla namesto da go zemam pak packs.net za host i da plakjam pari vo finska, da zemam makedonski web-space...

barem tie pari da odat vo mk djepoj ;o)))

e sega, kako se cenite i ponudite neam pojma... pred da se isselam ne beshe nikakva ponudata (od 96 sum pokje nadvor nego MK, od 2000 "skroz" nadvor)

problemot kaj nas se sho ima vrska so internet e mnogu poskapo nego "na zapad", ama sigurno ima i nekoj kul batki sho imat nekolku giga za nekojsi ojro 8)

zato - help :lol:
Јас не сум во МКД, ама сигурно ќе се најде некој да ти ги даде првичните информации.

Некој да му помогне на Сердарот, барем да му даде информација каде може да праша? Сердарот сака да инвестира во Македонија вие спиете :D
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
oh, jas - jakata investicija, propadnata ni e drzavata i bez mene :)

nego pust inaet - poarno (malku) poskapo ama makedonec da e...

koj se zanimaval malku so nekoi istoriski temi znae deka zapadov dosta ne opljachkal, ne mora i sami da im go mestime gazeto... poarno neka me e.e nekoj sho go razbiram (i sho mozam nosot da mu go skrsham ;o)

ovde em namagarchen (istriksan) em ushte kabaetlija kje te najdat (lichni iskustva, sudijkata mi reche "bez razlika sho kje rechete, kje ve proglasam za vinoven" - ;o)

zato velam - poarno Makedonija
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
ЕЈ ДА ВЕ ПРАШАМ НЕШТО :)

Дали македонските дајл ап провајдери поддржуваат REVERSE DNS опција ?
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Дечки ај помогнете со BitTorrent,едвај иде со 10kb/s, како да иде побрзо?

Користам ADSL преку Hub.
 
Член од
19 јуни 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
Дечки дај помогнете нешто ! :)
Кажете како да го убрзам малку стартот на комјутерот оти за да се вклучи виндовсот ми требаат 10 минути.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
svercerxp напиша:
Дечки дај помогнете нешто ! :)
Кажете како да го убрзам малку стартот на комјутерот оти за да се вклучи виндовсот ми требаат 10 минути.
Погледни во msconfig што се ти се стартува со подигнувањето на виндоусот. се што мислиш дека не ти треба, исклучи.
Види и во services. Има многу сервиси кои воопшто не се потребни.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ајде малку помош. Даунлодирам клипче во .asx формат кое неможе да се сејвува нели, туку директно се плејува само во Media Player. Е сега, во temporary internet files ми го дава како фајл кој што кога го кликам, и да немам конекција си го плејува клипчето (значи си го чита сепак од history негде скриено. Кога тој фајл преку мрежа ќе го префрлам на друг компјутер и сакам да го пуштам, Media Player - от бара да се конектира на нет. Значи, фајлот всушност не е клипчето, клипчето е скриено некаде на друго место.
Има некој поим каде е? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom