Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Не знам точно у која категорија да го угурам ова па си реков овде пошто е повржано со интернет.

( Ако е у грешна префрлите го )

Имено ми треба помош т.е. не мене него на другарка моја која го забраела pass-от од мејлот, а не си го знае ни тајниот одговор пошто укуцала нешто рандом ваљда

Ако има некој што знае да пробие нека ми пише поруче и ќе му го дадем мејлот....

За дечкото/девојката која ќе ми помогне у случај да игра eRepublik ќе му дадем 2 голд :)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Знае/Може некој да ми помогне околу тоа?
Имам некој проблем со камерата од лаптопот, но не знам што може да биде. Ги проверив Најчесто Поставуваните Прашања на вебсајтот на Скајп околу Видео опциите, и не можам да најдам што би можело да биде.
Всушност, не пробав да апдејтирам драјвери за Веб-камерата и DirectX зошто не знам како... ако може некој да ми помогне во скоро време зошто камерата ми е потребна а не можам да ја користам. Инаку, нормално си работи а и на Скајп ја проверив според методот на вебсајтот. Tools-Options-Video settings и работи. Но кога зборувам со некој, ако ја пуштам камерата, се активира (лед диодата свети) но видео не се појавува.

Помогнете Ве молам.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Знае/Може некој да ми помогне околу тоа?
Имам некој проблем со камерата од лаптопот, но не знам што може да биде. Ги проверив Најчесто Поставуваните Прашања на вебсајтот на Скајп околу Видео опциите, и не можам да најдам што би можело да биде.
Всушност, не пробав да апдејтирам драјвери за Веб-камерата и DirectX зошто не знам како... ако може некој да ми помогне во скоро време зошто камерата ми е потребна а не можам да ја користам. Инаку, нормално си работи а и на Скајп ја проверив според методот на вебсајтот. Tools-Options-Video settings и работи. Но кога зборувам со некој, ако ја пуштам камерата, се активира (лед диодата свети) но видео не се појавува.

Помогнете Ве молам.
која верзија на скајп користиш? и кај мене така правеше, само што не светеше :)
ре-инсталирав скајп, и таман беше после ..

пс: Skype 3.6 ми е најбоља верзија до сеа што сум ја користела! :) ти ја препорачувам таа .. :)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41

Океј, го слегнав и го инсталирав. Но, сега немам ниеден од контактите што ги имав претходно, а сум логиран на истото име. Постои ли некоја локација каде би можеле да бидат зачувани?
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Абе имам едно прашање во врска со интернет пребарувачот. Не знам што е проблемот, порано кога пишев директно во Adress Bar-от нешто, пример некој збор, користеше Google, а сега користи некој си Babylon што си нема веза. Како можам да го сменам тоа? Користам Google Chrome.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Океј, го слегнав и го инсталирав. Но, сега немам ниеден од контактите што ги имав претходно, а сум логиран на истото име. Постои ли некоја локација каде би можеле да бидат зачувани?
take your time ..сами ќе се вратат :)
кога се ре-инсталира скајп, т.е кога го бришеш, те прашува дали да ги избрише и разговорите/контактите кои ги имаш :) си го стиснал и тоа ..сега ќе почекаш некои 10ина минути додека се вратат :)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Ок е, супер. Се вратија! :)) Сега уште да имаше некој онлајн да ја проверам камерата. :ROFLMAO:
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
хах, направи random call на некој стрејнџр ;D и лет ми ноу дали работи :P
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Options > Basics > Search и во Manage Search Engines си местиш Google да биде Default.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41

Options > Basics > Search и во Manage Search Engines си местиш Google да биде Default.
Фала многу, како не проверив. Пуста мрза... многу е едноставно. Дури и во Бејзикс е. :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.635
Од пред 2-3 дена неможам да ги гледам видеата на youtube со висок квалитет. Претходно без проблем можев. А го уклучам на 720p или на 1080p почнува да ми сецка. Додека е на висок квалитет и работата на процесорот е 100%. Инсталирав одново adobe flash player и пак исто. Немам вируси 10 пати проверив со 2 антивируса.
Се што пробав, и други шо ми сугерираа да пробам не бидна. Така да еве од вас барам помош и се надевам дека ќе ми помогнете да го решам овој досаден проблем . :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Пиши што графичка, процесор и оперативен систем имаш, и кој browser го користиш.
 
П

Паган-др

Гостин
Пробај со друг browser. Обично некои знаат да заебаваат од време на време.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
пробај со друг browser и јас имав слични проблеми на Гугл хром
 

Kajgana Shop

На врв Bottom