Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ми треба помош:

Ставив интернет wimax интернет од Неотел, имам лап топ и мрежниот кабел директно ми оди во лап топот, за да користам низ цела куќа ми треба да купам некој дополнителен адаптер, што е тоа? каков е тој адаптер?
Ова ти е повеќе од доволно...Јас го имам истиот доле ми е кај комшијата пошо го делиме нетот и си фаќам 5 цртички сигнал без проблем...

КЛИК

Напишано од Ristetoo
Како можам да гледам видеа на страни кои се дозволени само во САД. Имам слушнато дека ако ја посетам страната преку некоја американска ќе можам. Знае некој ?
Пробај на овој начин:

If the URL of the YouTube video is
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Помош!!!
На секој 5 секунди ми пишува Netword cable unpluged и нетот ми паѓа :mad::mad:
Ве молам помагајте!
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Имам еден проблем на Фејсабук.Десно гледам дека имам пријатели онлајн,а кога пишувам покажува дека се офлајн.Всушност никогаш и не ме покажувало дека сум онлајн.А на сестра ми фејсбукот функционира разговорот.Што може да е проблемот ?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Денеска кога го уклучив компјутерот ми се појави во Windows Security Center порака дека НОД 32 може да е истечен и во полето "Virus Protection" пишува дека е Out of date. Како можам да го поправам ова на најлесен и најекономичен (читај бесплатен :) ) начин?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Денеска кога го уклучив компјутерот ми се појави во Windows Security Center порака дека НОД 32 може да е истечен и во полето "Virus Protection" пишува дека е Out of date. Како можам да го поправам ова на најлесен и најекономичен (читај бесплатен :) ) начин?
Побарај на Google бесплатни сериски броеви за NOD32.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Dali nekoj moze da mi pomogne? Smenet mi e paswordot na mailot i ne mozam nikako da go otvoram. Mailot mi e na hotmail, potrebno mi e mnogu istiot da go zadrzam!:helou:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Dali nekoj moze da mi pomogne? Smenet mi e paswordot na mailot i ne mozam nikako da go otvoram. Mailot mi e na hotmail, potrebno mi e mnogu istiot da go zadrzam!:helou:
Со secret answer проба ?

Помош!!!
На секој 5 секунди ми пишува Netword cable unpluged и нетот ми паѓа :mad::mad:
Ве молам помагајте!
Пробај со друг мрежен кабел, ако тоа не помогне тогаш смени ја мрежната картичка
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
da probav ne mi go prifaka vistinskiot odgovor
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Alternativna adresa mi e istata i koga ke uklucam na toa pak istiot mail treba da go otvoram a ne mozam
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Имам еден проблем на Фејсбук.Десно гледам дека имам пријатели онлајн,а кога пишувам покажува дека се офлајн.Всушност и не ме покажува дека сум онлајн.А на сестра ми фејсбукот функционира разговорот.Што може да е проблемот ?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Имам еден проблем на Фејсбук.Десно гледам дека имам пријатели онлајн,а кога пишувам покажува дека се офлајн.Всушност и не ме покажува дека сум онлајн.А на сестра ми фејсбукот функционира разговорот.Што може да е проблемот ?
Chat-от на Fb понекогаш(почесто) знае да заебава изгледа има багови, затоа ти прави така.
 
L

lubenakov

Гостин
Dali znae nekoj programa za blokirane na torrenti..... ili bilo nesto za zabrana da download preku torrent???
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Dali znae nekoj programa za blokirane na torrenti..... ili bilo nesto za zabrana da download preku torrent???
За ова треба да чепнеш во рутерот и да ограничиш некои порти.
Ај пробај со ова програмче дали ќе ти заврши работа како полесен начин. Или па со било кој firewall пробај да забраниш пристап на торент апликациите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom