Инсталирање на О.С. на "notebook" со помош на усб . Проблем

Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Ја пробуев еднаш да направам XP бутабилно УСБ ама ми појавуваше плав екран пред да го појави ова - стисни Ф8 (licence agreement).
Имам правено нортон гоуст, хиренс бут цд и некои други глупости ама ова ми нема успеано со XP.
Mислам дека нешто е со некои драјвери заебанцијата ама што како не ми е јасно баш. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
дечко ти шо збориш жити се.. тие нетбуци шо ги даваат по школиве знам дека имаат по 1 гига рам а седмицата фаќа со инсталација околу 1 гига... икс ХР фаќа околку 130 мега рам и уше некоија програма да стао шо мислиш кое ке биде побрзо ?
Нема врска што фаќа 1 гига меморија, таа е резервирана, а не користена. :)
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
ke probas so drugo XP da instaliras izgleda nedostasuva nekoj fajl vo toa XP i zatoa ne prodolzuva ponatamu... Ke spustis drugo XP od net i po moznost SP3 da bide . P.S zosto instaliras XP na netbook podobro e Windows7 jas go izbrisav na nov notebok Acer ONE licenciran windows XP i instalirav Win7, x2 e pobrzo netbookceto sega i veke e 1.5 godina bez nikakov problem odnosno ne mi se pozalila a sekoj den go koristi. koristev WINtoFLASH za da go napravam USBto butabilno. Pozz
usb mi e 4 giga . nemam za vista i win 7 memorija . i imam samo 20g hard . jbg ne po moja vina:D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
nema potreba voopsto da ti objasnuvam sekoj od tie netbuci sto gi zboris po skolite jas sum go doprel so raka i sum go instaliral so linux ne zbori gluposti te molam jas kazav nesto od iskustvo sto sum napravil ne tresi bezveze zeleni izvadi si ja glavata od g'zot kazi nesto ti sto si napravil ne samo na pamet da zboris
а кој побара од тебе обаснување господине стручњак или сезнајко како и да е... значи ти беше тој шо ги инсталираше сите нетбуци... да земам да ти се поклонам? и шо лошо имаше у постов тука така аргоантно да постапиш? шо кажав дека имаат по 1 гига рам? да не се навреди ти од тоа случајно?

--- надополнето ---

Нема врска што фаќа 1 гига меморија, таа е резервирана, а не користена. :)
океј како и да е знам дека на десктоп ПЦ со 1 гига рам коа ке ставиш седмица и плус некој програм значи скајп месинџер флеш плеар бс и слични основни работи почнува уште на старт да кочи... поразлично е кога имаш 4 гига и 2 гига нели? не реков дека нема да работи али сепак ке биде поспор
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
дечко ти шо збориш жити се..
ne se navrediv ic decko ti zboris gluposti ne fakti i dzabe spamas moze si pominal eden den vo pravenje butabilno USB i ne si uspeal, moze ke ti treba i 1 nedela da go napravis toa , jas za 15 min go napraviv USBto butabilno i me pogodi bas vo slabata tocka , 3 meseci pominav instalirajki 24000 asus netbuci za sekoj nastavnik i profesor vo makedonija pa sea ti vidi koj sum jas i pak ke recam
head_up_your_ass2.jpg
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ne se navrediv ic decko ti zboris gluposti ne fakti i dzabe spamas moze si pominal eden den vo pravenje butabilno USB i ne si uspeal, moze ke ti treba i 1 nedela da go napravis toa , jas za 15 min go napraviv USBto butabilno i me pogodi bas vo slabata tocka , 3 meseci pominav instalirajki 24000 asus netbuci za sekoj nastavnik i profesor vo makedonija pa sea ti vidi koj sum jas i pak ke recam
Прегледај го приврзокот 43010
добро ти си фраерот.. инсталираше 24000 нетбуци за професор.. БРАВО ја откри америка... секоја чест.. треба зеленко или?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Мене нетбукот ми дојде со win 7 starter и владее...ме изненади колку е брз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom