Иницијатива за закон за забрана на финансирање на невладини организации, од НАДВОРЕШНИ спонзори

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
527
Поени од реакции
1.089
Тhought-crime полиција му е лекот, па предавниците ќе почнат сами да се предаваат од страв.
и за тоа после ќе треба нво, да обезбеди прифатен центар, и да имаат плакати "добредојдовте предавници".
 
W

wicked_1

Гостин
и за тоа после ќе треба нво, да обезбеди прифатен центар, и да имаат плакати "добредојдовте предавници".
Може и на рихеб да се носат = помалку трошоци. После ќе се враќаат назад у патриотската средина, излечени од сорос, со second person изјава за успешното лекување на бимот на плоштад.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Џабе се, од вас народ не бива. Ви дава човекот шанса да направите нешто важно, вие терате мајтап.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Мешаш дневна партиска политика со национален интерест.Ќе те замолам не ја засерувај темата.
Што е национален интерес за нас? Имаме дискутирано за тоа? Во некој формален документ е некаде запишано? Има општ консензус по тоа прашање кои се точки на наш национален интерес?

Или тоа на пример Ванлок што си го има замислено во главата дека е национален интерес, сите треба да го земеме како појдовна точка?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Што е национален интерес за нас? Имаме дискутирано за тоа? Во некој формален документ е некаде запишано? Има општ консензус по тоа прашање кои се точки на наш национален интерес?

Или тоа на пример Ванлок што си го има замислено во главата дека е национален интерес, сите треба да го земеме како појдовна точка?
Сериозен си?
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Не постои мудоња во Македонија што ќе го избрка Сорос . Нема такви мажи на просторот од Гевгелија до Табановце. Затоа и заслужуваме да не месат како тесто.
Многу луѓе го велат ова, заедно, истите тие и тоа како можат да бидат многу моќни.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Национален интерес е никој да не збори ништо против владата, секој што ќе каже нешто лошо е најголемиот предавник и треба да му се укинат финансиите, без разлика каде и што работи.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Една од најбитните работи што треба да се направи.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Финансирани од странство.

Вака секој мрсуљ што ќе пушти некое евро на нашиве "борци за човекови права", слободно може да си тера своја агенда.
A дали владата ќе се финансира од странство?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.465
Мешаш дневна партиска политика со национален интерест.Ќе те замолам не ја засерувај темата.
site temi gi sere Na isto nacin, I temata za migrantite od diskusija " Dali ke Ni gi tuposaat migrantve" uspeaa da pretvorat Vo taa nasoka deka MKD bila kriva I nesposobna.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
A дали владата ќе се финансира од странство?
Владата треба да ги укине сите "донации", затоа што со нив се легитимизира шерифувањето на западните амбасадори
и мешањето на странски држави во внатрешните работи на Македонија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Прашањеро е коректно. Кој решава што е тоа национален интерес?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Али мене најјако ми е во воведниот пост, вика некои држави веќе имаат ваков закон. И си викам чекај да видам кои држави се тоа прво, бреј, Русија и Кина. Едни слободни држави. И престанав да читам надолу.
Ванлок некако ми стои на член на УМС на ВМРО - ДПМНЕ, со тоа што претпоставувам единствена разлика со другите членови е тоа што другите трчаат за да дојдат до работа, овој е фанатик. И тоа од најлошите.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Не ти е многу мал списокот на луѓе кои работат против интересите на народот?
Moже да се прошири со намалување за 80% на паразитската администрација,поголем дел од спомениците на плоштад,на сите работоспособни да им се укине социјалната помош............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom