Индиго деца

Член од
15 април 2009
Мислења
130
Поени од реакции
37
Чудо дете- Боришка

ПРОРОШТВО НА МЛАДИОТ РУСИН БОРИС КИПРИЈАНОВИЧ

Светот ќе доживее катастрофа в година

На Земјата ќе и' случи нешто страшно, а првата голема катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи в година. Ова го најавува чудото од момче Борис Кипријанович, пренесува Макфакс.Во 1996 година во рускиот град Жириновск, недалеку од Волгоград, се роди дете по име Борис Кипријанович. Детето уште на две години почнало да зборува за вселената, далечните цивилизации, за планетарните системи. Тврди дека некогаш живеел на Марс и детаљно раскажува за тоа. Тој тврди дека тогаш како пилот повеќепати ја посетил Земјата и убеден е дека неговите информации ќе одиграат значајна улога во иднината на нашата планета. Малиот Борис уште при раѓањето имал поглед на возрасен човек. На две недели ја држел главата исправена, а првиот збор го изговорил на четири месеци.

На неполни две години научил да чита и цртал и боел со боички. Психолозите на неговите цртежи виделе дека тој со мешавина на сина и виолетова боја ја цртал аурата што ја гледа околу луѓето.

Борис на две години првпат седнал во положбата „лотос“ и почнал детаљно да раскажува за вселената и за непознати цивилизации. Ги набројувал имињата на планетите во Сончевиот систем, нивните сателити и галаксиите. Често им се приближувал на непознати, им зборувал за нивните проблеми и ги предупредувал на тешкотии што им претстојат и се' што кажал било точно.

Боришка, како што го викаат нагалено, вели дека конечно дојде времето на Земјата да се родат посебни луѓе како што се индиго-децата. На Земјата нешто ќе и' се случи, тврди Борис и додава дека затоа се тука тие деца за да можат да им помогнат на луѓето.

Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година. Втората, поразорна, ќе биде во 2013 година, вели Борис и додава дека двете катастрофи се поврзани со вода.

Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.

Неговата мајка Надја вели:

- Се досадуваше со нас, но не' почитуваше и кон сите нас се однесува љубезно, што е невообичаено за 11-годишно момче. Постојано зборува за војни што предизвикале пропаѓање на цивилизацијата на Марсовците, како тие се обиделе да го претворат Јупитер во второ Сонце, која е целта на нуклеарната енергија. Борис и Надја денес живеат во Москва, каде што тој посетува училиште за талентирани и надарени деца, се вели во написот објавен во рускиот весник „Правда“.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
мислам дека нешо слично ми се случва мене..еве има година и повеќе каде тешко ми е да гледам ТВ некој филм каде ќе настрада некој бидејќи после то не можам цела ноќ да заспијам мислејќи на таја личност(иако е од филм)како и е,што може да направи па почнувам да плачам...исто и ако видам нешто лошо да му се случва на луѓето околу мене..почнувам многу да навлегвам за нивните чуства и почнувам да плачам како мене да ми се случва тоа заборавам дека јас имам друг живот..бев и кај некои луѓе да ми помогнат ама ништо..јас сама ако не си помогнам да се сменам нема никој а тешко ми оди :uvo: :(

ако знае некој некое решение пишете ве молам..
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
pa vo posledno vreme se sonuvam za krajot na svetot...
i sega indigo dete sum
hh
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Каде прочитавте во насловот на темава дека некој треба да ви ги разјасни соновите? И што ве прави индиго деца ако сте сонувале нешто што неможете да си го објасните.... а и да сте индиго "деца" џабе ви е... нема кој да потврди - темата за соновите е погоре.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ПРОРОШТВО НА МЛАДИОТ РУСИН БОРИС КИПРИЈАНОВИЧ

Светот ќе доживее катастрофа в година

На Земјата ќе и' случи нешто страшно, а првата голема катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи в година. Ова го најавува чудото од момче Борис Кипријанович, пренесува Макфакс.Во 1996 година во рускиот град Жириновск, недалеку од Волгоград, се роди дете по име Борис Кипријанович. Детето уште на две години почнало да зборува за вселената, далечните цивилизации, за планетарните системи. Тврди дека некогаш живеел на Марс и детаљно раскажува за тоа. Тој тврди дека тогаш како пилот повеќепати ја посетил Земјата и убеден е дека неговите информации ќе одиграат значајна улога во иднината на нашата планета. Малиот Борис уште при раѓањето имал поглед на возрасен човек. На две недели ја држел главата исправена, а првиот збор го изговорил на четири месеци.

На неполни две години научил да чита и цртал и боел со боички. Психолозите на неговите цртежи виделе дека тој со мешавина на сина и виолетова боја ја цртал аурата што ја гледа околу луѓето.

Борис на две години првпат седнал во положбата „лотос“ и почнал детаљно да раскажува за вселената и за непознати цивилизации. Ги набројувал имињата на планетите во Сончевиот систем, нивните сателити и галаксиите. Често им се приближувал на непознати, им зборувал за нивните проблеми и ги предупредувал на тешкотии што им претстојат и се' што кажал било точно.

Боришка, како што го викаат нагалено, вели дека конечно дојде времето на Земјата да се родат посебни луѓе како што се индиго-децата. На Земјата нешто ќе и' се случи, тврди Борис и додава дека затоа се тука тие деца за да можат да им помогнат на луѓето.

Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година. Втората, поразорна, ќе биде во 2013 година, вели Борис и додава дека двете катастрофи се поврзани со вода.

Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.

Неговата мајка Надја вели:

- Се досадуваше со нас, но не' почитуваше и кон сите нас се однесува љубезно, што е невообичаено за 11-годишно момче. Постојано зборува за војни што предизвикале пропаѓање на цивилизацијата на Марсовците, како тие се обиделе да го претворат Јупитер во второ Сонце, која е целта на нуклеарната енергија. Борис и Надја денес живеат во Москва, каде што тој посетува училиште за талентирани и надарени деца, се вели во написот објавен во рускиот весник „Правда“.
:pos2::pos2::pos2::pos2:

а велиш бил на марс...па на земјата е па бил пилот....па дај мајка му нека пренесе технологија...мака мачиме до марс да стасаме:)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Znaete sto jas imam sposobnost da gledam vo idnina no samo edna minuta nanapred.

Indigo li sum?

Znaete kako se slucuva toa?
Koga ke doziveam moment koj mislam deka mi se slucil Deja vu
Togas nekako se koncentriram kako da go teram vremeto napred i gledam sto ke se sluci vo narednata 1 minuta.
Jas sum svesen samo sto gledam druga dimenzija drugo vreme
аха ваи нема грешка:tapp::tapp: е многу гледаш бре дури цела минута, хм интересно многу интересно.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
[FONT=Arial, Helvetica]by Lorie Anderson [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]Many are excited about the upcoming New Age movie, "Indigo," written, produced, and directed by three renowned individuals who now live in Ashland - James Twyman, Neale Donald Walsch, and Stephen Simon. Appealing are the career opportunities, the camaraderie of movie-making, the promoting of spirituality and messages of peace and love. Promoters say it will stimulate the local economy and help our schools. But after examining the Indigo Child movement, and specifically the activities of co-writer/producer James Twyman, I see potential consequences for the community -- and for children. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]INDIGO CHILDREN [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]The Indigo Child concept was first popularized by the book, "The Indigo Children," written by the husband and wife team Lee Carroll and Jan Tober. Carroll also portrays himself as a channeler for "Kryon," a spiritual entity who predicted the coming of the Indigo Children - will wonders never cease? [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]The authors say that "the Indigo Child is a boy or girl who displays a new and unusual set of psychological attributes, revealing a pattern of behavior generally undocumented before." For example, they act like royalty, have difficulty with absolute authority unless given choices or explanations, are easily frustrated (e.g. when waiting in line), are not shy, have difficulty with guilt-based discipline, are non-conformist, may seem antisocial and prefer to be with their own kind, and may have social difficulties in school. I, for one, see nothing new, unusual, or unheard-of here. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]The Indigo Child concept may appeal especially to parents of children with mental health challenges, e.g. ADD, ADHD, autism, bi-polar disorder, conduct disorder, or a difficult temperament. Proponents target these label- and medication-wary parents. So, what is the harm in giving parents a positive spin on their children for a change -- like Indigo? [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]Besides parents possibly foregoing beneficial, if not life-saving, treatment for children with mental or neurological disorders, some proponents of the Indigo movement infuse children with a false sense of human superiority and a bizarre paranormal identity. Mutilating science while claiming scientific proof, children are led to believe by trusted adults that they were born members of a new breed of the human race, the next step in human evolution, that their genes were somehow altered -- perhaps as a result of divine or extraterrestrial intervention, or spontaneous genetic mutation accomplished by non other than the children themselves. Some children come to believe they are endowed with extraordinary powers such as clairvoyance, clairaudience, clairsentience, healing powers, pre-birth and previous life recall, etc. Tober and Carroll tell us that Indigo Children don’t fit in and feel uncomfortable when not with other Indigos. Small wonder! [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica] Similar to the Indigo Child model, you may hear about The New Children, The Masters, Ascending Children, Star Children, Crystal or Chrystalline Children, Metagifted Children, Millennium Children, Children of the New Dream, Children of the New Times, Children of Aids (genetically altered child beings who are purportedly immune to all disease), and Super Psychic Children. Someone even wrote online about the "evil counterparts," the "End-Times Children." (I suspect it's just a matter of time before this logical progression of the ill-conceived supernatural child postulate takes on a life of its own.) James Twyman seems to prefer the terms Children of Oz or Psychic Children; and as of 10/2003, "The Mystic Children;" and as of around 1/2006, "The New Children." [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]NOT JUST ABOUT PEACE AND LOVE [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]Twyman, and other Indigo Child proponents, may try to shift our focus to the children’s message and mission of peace and love, but Twyman, for one, readily capitalizes on his own and children's purported paranormal abilities. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]Twyman sells books and Internet course based on the Psychic Children. He holds pricey Psychic Children conferences, camps, and fairs, charging about $300 for adults for the main conference. He offers an Internet course on telekinetic spoon-bending. He purportedly conversed with Jesus ("Jeshua") who revealed to Twyman through a "Divine Partnership" the "secrets of Heaven and Earth," which Twyman turned into an Internet course for required donations -- with a suggested retail value of $150. [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]He purports to have frequently "conversed" telepathically from abroad with a Psychic Child he calls Thomas from Bulgaria, and other Psychic Children - providing more content for books and Internet courses. A "secret society" of spiritual masters called "emissaries of light" purportedly revealed themselves in the flesh to Twyman in Bosnia (before they disbanded) -- more content for courses and books. [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]He doesn't always make a distinction in his writings between his purported mystical interactions and actual, in-the-flesh interactions. When confronted with suspected and admitted misrepresentations, he conveys that he would rather we focus on the truth of his messages than the truth of his experiences - and this seems to satisfy many people, but for others honesty is a prerequisite for credibility. [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]In response to a question posed by a New Age organization, NewHeavenNewEarth (NHNE) , for an investigative report on Twyman in 1999, Twyman wrote reassuringly: "…as I have been telling those who inquire, Emissary of Light is not an organization, and I am not a guru. I am not asking for donations, and I do not seek either fame or adoration. This is not about me. It is about peace." [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]Well, certainly Twyman has asked for and collected a wealth of donations (sometimes with a required minimum donation and collected using guilt-pressure) and fees. He says that his organization, The Beloved Community, is now a "registered church organization." He purchased 42 acres of property in the local area, (for which he solicited donations to buy), for psychic children retreats, to start a Emissary of Light type of monastery, and to house workshops for his new "Seminary of Spiritual Peacemaking." He recently announced a five-year goal of 50 churches worldwide. After graduating from the seminary, Twyman suggests graduates can work with the Indigo and Psychic Children. [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]I believe adults are responsible for deciding what to believe, but as paranormal claims are key to Twyman's growing popularity, and income, and as he targets minors around the world, I think we owe it to the Children of Oz to pull the curtain on the wizard by scrutinizing his claims. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]MISLEADING REPORTS OF SCIENTIFIC PROOF [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]Twyman reports scientific proof of several spurious claims, including that children develop ESP at his fairs after Brain Respiration (BR) training. BR was created by Ilchi Lee, aka Seung Heun Lee, founder of Dahn Centers and many other organizations. (Lee and Walsch are also affiliated). Twyman and Lee have reported that the University of California at Irvine, specifically the Center for Aging and Dementia, has researched and "confirmed" the effects of BR. However, this department at UCI tells me they have not conducted any studies on Lee's BR program, per se -- let alone confirmed its paranormal claims. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]OILY-SKINNED PSYCHIC CHILDREN [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]At Twyman's psychic fairs for children, kids are persuaded to believe that sticking a lightweight spoon to their forehead is a result of psychokinetic power. The fact is that everyone can stick a lightweight spoon to their forehead if they first rub the spoon on their skin, especially the forehead and chin, coating the spoon with slightly sticky sebum. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]X-RAY VISION [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]At Twyman's psychic children's fairs, parents paid for their kids' ESP powers to be tested (charging subjects is almost unheard-of in scientific research) before and after participation in Ilchi Lee's BR training. The children were asked to identify certain shapes, colors, or simple words while blindfolded. Lee shows a video at his website of blindfolded children reading books held close to the face. But, the blindfolds were provided and the tests conducted by the program's staff. Naturally, Twyman and Lee report amazing results. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica] [/FONT]
 
R

RAYTHEON23

Гостин
[FONT=Arial, Helvetica]Magicians and paranormal investigators have continually exposed "x-ray vision" as flimflammery, e.g. perhaps the blindfolded person can see through a space between the blindfold and the nose, a pinhole in the blindfold, cloth that appears opaque but is translucent when held close to the face, or verbal cues are provided by testers or shills. Sometimes it’s a matter of working with probabilities. For example, when asked to pick a number between one and ten, the number seven is picked most often. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]USING HANDICAPPED CHILDREN [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]Twyman presents severely handicapped children and young adults at his psychic children's fairs - e.g. a young woman called "Grandma Chandra," who is known for her psychic readings using an alphabet board or mental telepathy (even over the phone for a mere $100) and a six year old boy named Nicholas, who has purportedly written a book full of spiritual adult-level insights (since age three) with an alphabet board. Twyman also offers telepathically received messages from a severely handicapped boy from Japan named Koya. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica] Telepathic powers can easily be imagined, or fabricated, especially when the purported sender is not able or available to object. Claims of telepathic powers are not hard to test and have been discredited many times. Mental telepathy is implausible, and as such, the burden of proof (or at least of solid, credible evidence) lies with the claimant. Without compelling evidence via unbiased, carefully controlled, and replicated tests, deception or delusion is fairly assumed. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]Facilitated Communication, whereby someone physically assists a handicapped person in using a communication device, has so often been shown to convey the thoughts of the facilitator (often unintentionally by hopeful parents) that this method simply cannot be trusted. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica] Imagine how frustrating, if not cruel, to have someone else claim that his/her own thoughts are yours while you remain helpless to protest. Telepathic and facilitated communication engenders high risk of subjugating a helpless person's true thoughts, feelings, needs, and wishes -- and high risk of defrauding a trusting audience. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]SPOON-BENDING [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]Through Ilchi Lee's Brain Respiration training and Twyman's own Internet course, Twyman teaches psychokinetic spoon-bending. Twyman says that if you can bend a spoon mentally, you can bend the world toward peace mentally, the logic of which eludes me. [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]Magicians use several tricks and gimmicks to appear to mentally bend utensils, e.g. an invisible cut or weak spot in the shaft of the spoon, using previously fatigued utensils, utensils made with low melting point or "shape memory" alloys, sleight-of-hand to switch to a previously bent spoon, and distraction while secretly bending the metal, etc. - with new methods devised as old ones are suspected or exposed. Even the elusive mentalist Uri Geller, much admired by Twyman, was rendered inept on Johnny Carson's Tonight Show in the early 70's when the station exercised some controls against cheating, like using the station's props rather than those from Geller's own bag of tricks. (Watch a video clip of the show.) [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica]Spoonbending ala Twyman's Internet course involves sheer power of suggestion -- choose a thin metal spoon to begin with, bend it manually again and again (weakening the metal), and shake it to, as Twyman says, "use the force of gravity." Psychological yes; kinetic yes, but obviously not psycho-kinetic. In week-four, readers are instructed in the same cadence to take out a $10 or $20 bill, hold it tightly, feel how it will help children connect with each other, fold the bill in a piece of paper, put it into an envelope, and send it to Twyman's organization to pay for his Psychic Children gatherings. [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica]On his website, Twyman provides a fork-bending demonstration on video where he bends a fork without his even touching it, just by coaxing it a little bit with his finger - amazing! Amazingly deceptive, that is. Hank Lee’s Magic Factory sells online a melting fork for a costly $695. Keep those peace and love donations rolling in, folks.[/FONT]

Brain Respiration experiment
Publicly demonstrating the purported paranormal abilities of young students of "Brain Respiration," such as blindfolded “seeing," spoonbending, and spoonsticking, is not uncommon for Ilchi Lee, but on September 20, 2004, in Boston, something different occurred.
In front of an audience of thirty or so people, many from MIT and Harvard, Ilchi Lee permitted two university instructors/researchers from New York, William Matt Briggs and Sung Won Lee, to design the experiment with some controls to attempt to eliminate the possibility of cheating, such as peeking around the blindfold or getting verbal clues from others.
Three young Brain Respiration students were flown in from Korea for the experiment, identified by Ilchi Lee as functioning at a particularly high level of HSP (aka ESP). They were to identify the color of cards that were sealed in envelopes in a number of trials. They were even given the opportunity to practice with colored cards in closed envelopes for two weeks beforehand, reportedly experiencing excellent HSP results. For the actual experiment, though, the envelopes were sealed with glue, as agreed upon beforehand.
The children were permitted to hold the envelopes, but in contrast to Ilchi Lee's typical HSP demonstrations, this time the colored cards themselves were not handed to the blindfolded children or held up in front of them prior to their answering, as I had seen proctors do in a video that used to be available on one of Ilchi Lee’s websites.
The children appeared to struggle once the controls were instituted. They took much longer to answer; the experiment had to end early due to their rising anxiety levels; one child developed a stomach ache. One child’s envelopes were consistently wet, possibly from sweat as he appeared visibly nervous.
The results, in a nutshell: When controls against cheating were applied, the blindfolded children who were trained in Brain Respiration performed no better in identifying the color of the cards than would be expected by chance, by simply guessing. The researchers found no evidence of paranormal ESP/HSP abilities.
Interesting aside: I asked Dr. Briggs for his opinion on why the children would be willing to cheat, and he said maybe because "it looks like fun, and they want to please the adults and fit in with the group. There is always tremendous applause whenever a kid demonstrates HSP, a lot of candy, praise, happiness."
(Note: Although Dr. Matt Briggs and Dr. Sung W. Lee are instructors/researchers with Weill Cornell Medical College, they conducted this experiment as independents, not under the auspices of Cornell. The information I provided here about this study was reviewed for accuracy by Dr. Briggs.)
Ilchi Lee failed to demonstrate children's blind-folded vision at UCI:
Excerpt from August 7, 2005 article in NY Journal News by Shawn Cohen:

  • "Pseudoscience would actually be a generous term for what they do," said Brian Cummings, a scientist at the University of California at Irvine, where Lee gave a demonstration two years ago. "The real term should be that this is a cult or religion of some sort." "At the university's Institute for Brain Aging, Lee attempted to demonstrate the power of brain respiration by holding up cards and having his child "trainees" see through them and identify objects on the back side. It didn't work, Cummings said. "He was there for two reasons: One, to advertise that he was invited to give a lecture at UC Irvine so he could have an official brochure saying he went there and, second, to convince us that there's something to this brain respiration and that we should study it," he said. "It was just silly."
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Индиго децата се раѓаат со почетокот на деведесеттите. Ги има на десетици илјади ширум светот, а секое од нив има има некои натчовечки способности - или се отпорни на зрачење, или имаат рентгенски поглед, или имаат вроден имунитет против најопасни болести. Научниците овој степен на еволуција го нарекуваат "шеста раса".

Индиго децата за разлика од обичните луѓе користат 10-14% од мозокот. Повеќето научници сметаат дека овие деца се родиле со такви способности поради зрачењето и мутацијата на околината. Постои и верување дека се раѓаат со помош на вонземјани. Некои тврдат дека овие деца се поврзани со космички информациони системи, што и да значи тоа. Способни се да просудуваат за суштината на животот а понекогаш раскажуваат за животот на Марс како и за тоа зашто тој исчезнал. Од каде тоа го знаат, останува нерешливо прашање.

Многу Индиго деца не доживуваат полнолетство. Процентот на самоубиства кај нив е 2-3 пати поголем. Тие често пати остатокот од човештвото не го гледаат како рамен на нив, или предвидуваат крај на светот и не гледаат причина зошто тоа би го дочекале.. Се поставува прашање зошто некои индиго деца сакаат што побргу да дојде до крај на светот каков што го познаваме и се здружуваат против него.

со помош на вонземјани што ова може да значи ние се мешаме со вонземјани или вонземјани го ополодуваат човештвото па се раѓаат индиго деца? глупости!


го гледав цело интервју и можам д акажам дека верувма и невеерувам можеби затоа што има само 11 години и знаете некако тоа ми делува така. иначе верувам дека постои реинкранација а тоа дека он се сеќава на претходниот живот ми малку тешко за верување, па кога го прашуваа не се сеќава добро или само потврдува во моментот со да и со не. не викам дека не ја кажува вистината но ешко ми е да поверувам во тоа не ми делува убедливо тоа мислам.


искрено ни на мене! како да е ветер и магла!
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Добро за индиго децата но штое со ,фотокопир децата ???
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Добро за индиго децата но штое со ,фотокопир децата ???

полека!!!! ке ја решиме и за тие:vozbud:
An aura, according to New Age metaphysics, is a colored outline,
or set of contiguous outlines, allegedly emanating from the surface of an object. Auras are not to be confused with the aureoles or halos of saints, which are devices of Christian iconography used to depict the radiance of light associated with divine infusion. In the New Age, even the lowly amoeba has an aura, as does the mosquito and every lump of goat dung. The aura supposedly reflects a supernatural energy field or life force that permeates all things.

е сега

The Indigo phenomenon has been recognized as one of the most exciting changes in human nature ever documented in society. The Indigo label describes the energy pattern of human behavior which exists in over 95% of the children born in the last 10 years … This phenomena is happening globally and eventually the Indigos will replace all other colors. As small children, Indigo’s are easy to recognize by their unusually large, clear eyes. Extremely bright, precocious children with an amazing memory and a strong desire to live instinctively, these children of the next millennium are sensitive, gifted souls with an evolved consciousness who have come here to help change the vibrations of our lives and create one land, one globe and one species. They are our bridge to the future

и тука имаме
The Indigo Children is a book by Lee Carroll, a channeler for an entity he calls Kryon, and his wife Jan Tober.
Carroll was an economics major who ran a technical audio business for 30 years until a visit to a psychic prompted a New Age midlife crisis. He found religion and started traveling around the world giving "self-help" seminars. Accompanying him was Tober, a practitioner of metaphysics and hands-on healing as well as a jazz singer who had toured with Benny Goodman and Fred Astaire

а децата се однесувале чудно....мајката
They come into the world with a feeling of royalty (and often act like it)
They have a feeling of "deserving to be here," and are surprised when others don't share that.
Self-worth is not a big issue. They often tell the parents "who they are."
They have difficulty with absolute authority (authority without explanation or choice).
They simply will not do certain things; for example, waiting in line is difficult for them.
They get frustrated with systems that are ritually oriented and don't require creative thought.
They often see better ways of doing things, both at home and in school, which makes them seem like "system busters" (nonconforming to any system).
They seem antisocial unless they are with their own kind. If there are no others of like consciousness around them, they often turn inward, feeling like no other human understands them. School is often extremely difficult for them socially.
They will not respond to "guilt" discipline ("Wait till your father gets home and finds out what you did").
They are not shy in letting you know what they need.


а пази АДД имаат и користат риталин
The National Institute of Mental Health says that ADHD is the most commonly diagnosed childhood disorder. It affects some 3 to 5 percent of all school-age children. (David Kaiser says 10% of school-age children have been diagnosed with ADD/ADHD and that in some parts of the country 50% of the children are so diagnosed.) With so many children affected, it should be easy to find cases of misdiagnosis, inappropriate treatment, adverse drug reaction, and so on. Anecdotes of abuse, however, should not substitute for scientific studies or clinical observations by the professionals who treat these children on a daily basis. But we all know that an anecdote told on Oprah or Larry King Live by Arianna Huffington or Hilary Clinton is much more powerful than a controlled scientific study. Yet, those scientific studies must be done. Ritalin has been around since 1950, yet there are no long-term studies I am aware of that show it is safe, effective, or better than any alternative. The support for its prescription comes mostly from those in the trenches, the practitioners who treat the millions of children and adults with AD/HD. Support also comes from Ritalin's manufacturer, New Jersey-based Novartis Pharmaceuticals Corp., which says the drug "has been used safely and effectively in the treatment of millions of ADHD patients for over 40 years," attested by the results of 170 studies (Donohue). However, Novartis is hardly a disinterested party.
In any case, no matter how many long-term studies are done that find nothing spectacularly wrong with Ritalin, there will always be the possibility that the next one will find something horrible. For example, "researchers at the University of California, Berkeley, say their study, tracking ADHD youths into adulthood, has found a connection between Ritalin use and later abuse of tobacco, cocaine and other stimulants" (Donohue 2000). Is the connection strong enough to warrant worry? How can we be sure it wasn't the ADHD, rather than the Ritalin, that was the main basis for the connection?
The hype and near-hysteria surrounding the use of Ritalin has contributed to an atmosphere that makes it possible for a book like Indigo Children to be taken seriously. Given the choice, who wouldn't rather believe their children are special and chosen for some high mission rather than that they have a brain disorder?

и пази...па велат можеле да гледаат во Х-спектарор(пази како рентген:pos2:)
па после да читаат мисли а и еве авторот на книгата им нуди терапии преку НЕТ...ако открил денес дека лав ис јунајтинг зошто бара пари?????
чуму компјутер...телепатија имат бе???
ама ова бе...за Х зраците....па како да веруваш де:tapp::tapp:

и велат:vozbud:

се нареден чекор на еволуцијата....па чекај бре како така одненадеж добиваат суперсвест а мнозина ја губат до 15 година!!!!хмммм

и тврдат дека истите можат да се препознаат мегусебе,да комуницираат...па чуму тогаш курсеви семинари....а пази 70% од генот велат ни е сменет...ај мајката еволуцијава кај отиде:raz:

па како е можно толку нагло и притоа и самите поборници за индиго децата тврдат дека се мутација но не кажуваат кој мутаген фактор влијае(а има и некои кои тврдат дека имало па петта димензија и што ти знам)

велат ова е резултат на адаптацијата(посебно за телепатијата) па чекај бе нели има мобилни телефони,интернет:pos2:

и биле сензитивни на токсини:tapp::tapp::tapp:

добро ние имуни сме:toe:
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Страшно талентирана е, не сум видел вакво нешто у животов до сега.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Страшно талентирана е, не сум видел вакво нешто у животов до сега.
за девојчево многу одамна знам но никогаш не била претставена како индиго дете, затоа ова од тебе го дознавам, страшен талент а сликите и се уникат и воедно најскапи!

се прашувам дали таа знае дека е индиго дете!?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ПРОРОШТВО НА МЛАДИОТ РУСИН БОРИС КИПРИЈАНОВИЧ

Светот ќе доживее катастрофа в година

На Земјата ќе и' случи нешто страшно, а првата голема катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи в година. Ова го најавува чудото од момче Борис Кипријанович, пренесува Макфакс.Во 1996 година во рускиот град Жириновск, недалеку од Волгоград, се роди дете по име Борис Кипријанович. Детето уште на две години почнало да зборува за вселената, далечните цивилизации, за планетарните системи. Тврди дека некогаш живеел на Марс и детаљно раскажува за тоа. Тој тврди дека тогаш како пилот повеќепати ја посетил Земјата и убеден е дека неговите информации ќе одиграат значајна улога во иднината на нашата планета. Малиот Борис уште при раѓањето имал поглед на возрасен човек. На две недели ја држел главата исправена, а првиот збор го изговорил на четири месеци.

На неполни две години научил да чита и цртал и боел со боички. Психолозите на неговите цртежи виделе дека тој со мешавина на сина и виолетова боја ја цртал аурата што ја гледа околу луѓето.

Борис на две години првпат седнал во положбата „лотос“ и почнал детаљно да раскажува за вселената и за непознати цивилизации. Ги набројувал имињата на планетите во Сончевиот систем, нивните сателити и галаксиите. Често им се приближувал на непознати, им зборувал за нивните проблеми и ги предупредувал на тешкотии што им претстојат и се' што кажал било точно.

Боришка, како што го викаат нагалено, вели дека конечно дојде времето на Земјата да се родат посебни луѓе како што се индиго-децата. На Земјата нешто ќе и' се случи, тврди Борис и додава дека затоа се тука тие деца за да можат да им помогнат на луѓето.

Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година. Втората, поразорна, ќе биде во 2013 година, вели Борис и додава дека двете катастрофи се поврзани со вода.

Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.

Неговата мајка Надја вели:

- Се досадуваше со нас, но не' почитуваше и кон сите нас се однесува љубезно, што е невообичаено за 11-годишно момче. Постојано зборува за војни што предизвикале пропаѓање на цивилизацијата на Марсовците, како тие се обиделе да го претворат Јупитер во второ Сонце, која е целта на нуклеарната енергија. Борис и Надја денес живеат во Москва, каде што тој посетува училиште за талентирани и надарени деца, се вели во написот објавен во рускиот весник „Правда“.

колку што памтам во 2009 година не се случи некаква катастрофа! Мислам овој Боришка малку ја утна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom