Индиго деца

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Абе какви индиго деца какви глупости....средства за масовно замајување на масата(рајата).После ќе им текне па нешто друго и дек си Киро на кирија...дрн дрн
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Абе какви индиго деца какви глупости....средства за масовно замајување на масата(рајата).После ќе им текне па нешто друго и дек си Киро на кирија...дрн дрн
Nema so da lazat pojke indigo bile. Utre kuzne so ke vi tekni....
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
Па добро за тие индиго деца верувам дека постојат...Сепак едноставно можеби еволуцијата си го направи своето и го донесе човештвото на повисоко ниво,а ако е така време беше за тоа..И ако можат да чувствуваат и да гледаат тоа што ние просечните луѓе не можеме можда кај нив е проработено така нареченото трето око,со кое ако тоа проработи можеме да осетиме некои работи многу повеќе,како на пример осеќање на аурата на другите,телепатија,телекинеза и.т.н,а гледам дека овие деца го прават и тоа....
А Skeleton Man мислам дека сепак ти си дете со натпросечна интелегенција,но не мора да значи и дека си индиго дете..
:smir:
тоа и е точно јас не реков дека сум индиго дете
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A jas, da ne laam otpojke, ama Skeleton man, ne mi se veruva deka si voopsto poseben, nitu vo inteligencija, oti stom se pronaogjas kako poseben, znaci deka si prosecen, del od masata, a so goolema zelba da ne si.

Plus si detule koe uste nema ni onie smesni mustakcinja i eventualno samo mof na kurenceto nebrcnato nikade, duri ni vo promiskuitetnoto Kavadarci. Poradi toa, eden sovet, uci ckolija i ke stanes barem nad obicniot prosek na makedonci so zelba da se nesto posebno i drugo osven makedonci.

Samoto bitisuvanje kako makedonec ne cini kako nacija posebni, no da barame samite vo nas definicija za indigosuvanje, za natproseci, e bespredmetno i pogresno.

Za geniite e kazano deka se genii, a tie bez da se falat toa i go pokazale, nenamerno.

Site ostanati koi se "nasle" sebe si vo nekoja definicija, toa ne se po default.

P.S. Zad monitorot na kompjuterot site sme vojvodi, carevi, mokni intelektualni dzinovi....sto sme vo realniot svet znaat samo tie okolu nas ili nie samite.

Und.....
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
Детето од Марс

Можеби сте чуле за детето Бориска од Русија кое изјавува дека е дојдено од Марс,Project Camelot го организира американска телевизија зима интервју со детето еве го видеото кој знае англиски ќе го разбере

 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
нека го пратат на хравтскио квиз (вистина)
ќе видиме колку ќе освои:icon_lol:
леле американциве глупи хехехе
не се сеќавам ама сум бил на марс.
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
seo sam u kola krenou na mars poneo sam sendvic i jedan paradajz
javi se nigrutine dal si u ozbiljni ponesi sa sebe hasisa i rizli
us put svratim sa planete vikle gde se zene setaju gole i sa stikle imajo po tri sise i po cetiri picke
VOLIMO HASIS O4I NAM SE SHAKLE :zver:
i jas bev na mars samo ne se sekavam
 
D

DeviL_32`

Гостин
ќе ја натруднам жена ми...ќе ја пратам на марс да се породи и шо има толку да се коментира?
се изв за мојта иронија :pos2:
Едит: Индиго дете бре леле ама сум!
 

ATG

Член од
12 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Па тоа дека ќе има несреќа со вода го предвидуваат многу научници, и веќе се знае дека температурата на Антартикот е малце покачена... Искрено не верувам дека некој може да знае СЕ што ќе се случи, МОЖЕБИ може да предвиде некои мали детали како што се некои кои се спомнуваат во интервјуто (не го гледав цело). Инаку не верувам ни за Нострадамус бидејќи тој не кажувал прецизно на пример јас можам да речам дека ќе заврни снег и тоа сигурно ќе се случи ама КОГА. Сега да се задржам на темава, детето во неколку наврати спомнува не се сеќавам на тоа, не се сеќавам на ова а за тоа има многу добра мисла од Марк Твејн "If you tell the truth you don't have to remember anything".
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Се смета дека Индиго децата ја претставуваат еволуцијата кон која се стреми човекот.. Верувам во тоа дека постојат вакви деца..

Во повеќето тестови повеќето се пронаоѓаме во поголем дел од карактеристиките на Индиго децата.. Сепак тоа се забележува од најмала возраст.. :toe:
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Индиго децата се раѓаат со почетокот на деведесеттите. Ги има на десетици илјади ширум светот, а секое од нив има има некои натчовечки способности - или се отпорни на зрачење, или имаат рентгенски поглед, или имаат вроден имунитет против најопасни болести. Научниците овој степен на еволуција го нарекуваат "шеста раса".

Индиго децата за разлика од обичните луѓе користат 10-14% од мозокот. Повеќето научници сметаат дека овие деца се родиле со такви способности поради зрачењето и мутацијата на околината. Постои и верување дека се раѓаат со помош на вонземјани. Некои тврдат дека овие деца се поврзани со космички информациони системи, што и да значи тоа. Способни се да просудуваат за суштината на животот а понекогаш раскажуваат за животот на Марс како и за тоа зашто тој исчезнал. Од каде тоа го знаат, останува нерешливо прашање.

Многу Индиго деца не доживуваат полнолетство. Процентот на самоубиства кај нив е 2-3 пати поголем. Тие често пати остатокот од човештвото не го гледаат како рамен на нив, или предвидуваат крај на светот и не гледаат причина зошто тоа би го дочекале.. Се поставува прашање зошто некои индиго деца сакаат што побргу да дојде до крај на светот каков што го познаваме и се здружуваат против него.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Znaete sto jas imam sposobnost da gledam vo idnina no samo edna minuta nanapred.

Indigo li sum?

Znaete kako se slucuva toa?
Koga ke doziveam moment koj mislam deka mi se slucil Deja vu
Togas nekako se koncentriram kako da go teram vremeto napred i gledam sto ke se sluci vo narednata 1 minuta.
Jas sum svesen samo sto gledam druga dimenzija drugo vreme
 

Kajgana Shop

На врв Bottom