Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не е толку тоа битно, битно е тоа што таа имала други пред тебе што според мене не е жена на место. Значи битен е бројот на партнери, а некој химен и како што рековте и сами тој се шие. А за нејзината историја се дознава во МК, една шака народ сме. Мене не ми пречи, секој нека прави што сака и нека има партнери колку сака, али ја таква жена не земам.
Ти бе братче со ова твое размислување, така длабоко ќе згазниш, шо има да пропадниш 2 метра над глава. Ќе те врти некоја на малиот прст, без да осетиш.

Шо историја ќе дознаваш жити се? Сервисна книшка и изминати курометри да не сакаш да ти достават за искористеноста на особата? Проверка по каков терен е возена? Според она што го читам, најверојатно ќе си го смениш мислењето или ќе си издвоиш 1000 евра за невеста од Албанија.

Не е битно дали си прв, битно е да си последен.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јас овие жени ги сметам за курви.
Тоа ти е дирекно плаќање на сексот со брак, што доаѓа и дека е најскапо, синдром ќе ме е*еш ќе ме земеш.
И ова да е наметнато од културата, го прави само пострашно. Затоа што ај што е општествено прифатена проституција, туку жените мислат дека нешто им даваат на мажите со сексот, односно се жртвуваат (така се учени), па се ствара одбивност кон сексот, пошо се претпоставува дека сега веќе има дете па нема корист, па тука доаѓа она за мене несфатливо нејќам да имам секс со маж ми, па мажот си фаќа швалерка.
Како и да е преовладува слика на утилитарност, односно имање секс за добивка, а што е тоа ако не проституција.

Најпоштено, никој никому ни дава ни зема, единствена корист е заемно задовлство, ако го бива ќе тераме даље.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
in mine time
:drk: 99-годишен Италијанец одлучил да се разведе од својата сопруга после 77 години брак бидејќи дознал дека таа, инаку 96-годишна, имала љубовна афера во текот на ’40-те години од минатиот век.

Чепкајќи по фиоките од комодата, старецот нашол стари писма од кои дознал дека неговата сопруга го изневерила со друг неколку години после нивната венчавка.

Жената си признала сè, а тој не можел да го поднесе неверството и одма поднел барање за развод од бракот.
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
Najmnogu me nerviraat nekoi sfakjanja na nekoi zaostanati lugje/roditeli, koi si gi vospituvaat kjerkite, bozem ka'o ako legnes so nego, posle kje mora da te zeme za zena !!!
Vakvoto vospituvanje seuste postoi i den denes, no mnogu poretko, za razlika od porano ...
Spored mene seksot si e normalna rabota, pomegju masko i zensko sustestvo, kako kaj zivotnite, taka i kaj lugjeto !!!
Mnogu mrzam zenski vospitani vo smislot deka, ako ja *bam t.e. ja legnam, makar i samo ednas so zastita/kondom, posle kje mora da ja zemam ... sto za mene e totalno neprifatlivo ...
Seksot si e seks, seks moze da se ima pomegju bilo kogo, so bezbroj devojki, ku*vi ... i sfakjanjata deka ako ednas legnes so nekoja, posle kje mora da ja zemes, mislam deka se od pred nasata era ... no za zal seuste postojat vakvi sfakjanja, no dosta poretko od porano !!!!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
сексот е една од основните ПОТРЕБИ на човекот. значи не е забава не е разонода туку е ПОТРЕБА. многу глупо мислење е кога ке чујам некој ЕЈ ДА БЕ СКИНАТА БИЛА ОНАА ПА ЈА КЕ ЈА ЗЕАМ ЗА ЖЕНА... глупа ситуација е зашто кога двајца другари се „фалат“ кој колку поминал тогаш е океј. а ако некои две другарки се „фалат“ коклу ги поминале онда се курви. мн педерски и нефер мислење според мене.
Друго. кога некој ке ми рече абе имала само еден или двајца... кој може да биде сигурен? како можам ја да знам некоја икс особа која ја запознавам дали имала еден два или 10 души? во тоа никој никогаш неможе да е 100% сигурен едноставно сигурен можеш да бидеш само ако си и прв. не за џабе има една изрека после првиот секој нареден е втор! и 21 век сме никој не носи појас на невиност ко овој на сликава.

 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Да бе се дознава, пихх.. Како не, врска нема, кога жена сака да скрие, сака да скрие и точка.
Го знаете сигурно тој вицот,
Како стенкаат Англичанките за време на секс- Yes, Yes, Oh, Yes.
Како стенкаат Американките за време на секс-Yes, baby, Yes, baby!
А Македонките-Не кажувај на никому, не кажувај на никому.

И да, вистина е, пустото тоа, нема да се дознае ако се сака нешто да се прикрие, а муабетите, муабети секако ќе се шират, дури и да не се случило ништо. Таков народ сме, мрчачи, оговарачи... И што да кажам, а да не излажам, хмм..
Дали постојат, можеби, но се истребен вид, како загрозените животни во светот. Ама ја знаете ли главната причина за тоа?!
Порано се мажеле на 16-17 години, па нормално дека биле невини до брак, а сега границата е значајно поместена. Не можам јас да учам, да работам, да гледам да створам нешто од мојата кариера до 30-тата година и по претпоставка дека тогаш ќе се омажам да чекам тоа да се случи.


Далеку од тоа, дека оправдувам тоа што го прават на 14 години, побогу, јас ластик уште играв тогаш, но дај малце реалност... барате поштени, а самите со муабети ги правите да изгледаат обратно. :cautious:
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
Toa se gluposti, dali zenskata bila "postena"("nevina") ili ne !!!
Sto mi e mene gajle dali zenska mi na pr. se onaduvala so nekoj pred 2, 3, 5, 10 ili povekje godini ........... toa se malogragjanski gluposti !!!
Da tocno e toa deka porano makedonkite koga vlagale u brak bile nevini(groto), no vleguvale vo brak uste na 15-16 god., a mazite im imale po 17-18 god. i normalno deka i obajcata bile nevini ....................... no deneska e moderno vreme vo koe granicite za vlez vo brak i oformuvanje na semejstvo(deca) se dignati nagore, da receme preku 30ka i normalno deka nieden maz i niedna zena nemoze da izdrzi nevin/nevina do preku 30 godini, sigurno deka kje go napravi toa, ako nema maz, togas so nekoj decko, drugar i.t.n. isto i maskoto ako nema zena, kje go napravi toa so devojka, drugarka, ku*va i.t.n.
Moderno vreme e deneska, seksot e normalna potreba i za maskite i za zenskite, b.t.w. seksot bez nikakvi obvrski eden kon drug e dosta prifatena pojava vo denesnive vreminja !!!
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
76
Поени од реакции
23
Abe lugje toa e problemot. makedonskiot mentalitet.. kako sto rekovte ako masko imal seks so 2-3-10 zenski toj e fraer, no ako zensko imala seks so poveke od 1 ili 2 togas e kurva.. toa e makedonski mentalitet.. na takov sme nauceni i takov ostanal :S.. Mnogu sme nazad sprema ostanatiot svet, treba mnogu mnogu vreme da pomini za toa svakjanje da si dojdi na svoeto..ali i kako sto rekovte denesnive na 13 na 14 godini se seksaat i toa ne e vo red.. taa 14 godini ne znaj do wc sama da odi ke se seksa oti sakala da proba...abe gospod da cuva :S....a i druga stvar so e mnogu interesna e deka site maski se eb**ci, a niedno zensko ne e skinato... hahaha :D to e to lugje pak ke recam makedonski (balkanski) mentalitet.... pozz:)
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
сексот е една од основните ПОТРЕБИ на човекот. значи не е забава не е разонода туку е ПОТРЕБА. многу глупо мислење е кога ке чујам некој ЕЈ ДА БЕ СКИНАТА БИЛА ОНАА ПА ЈА КЕ ЈА ЗЕАМ ЗА ЖЕНА... глупа ситуација е зашто кога двајца другари се „фалат“ кој колку поминал тогаш е океј. а ако некои две другарки се „фалат“ коклу ги поминале онда се курви. мн педерски и нефер мислење според мене.
Друго. кога некој ке ми рече абе имала само еден или двајца... кој може да биде сигурен? како можам ја да знам некоја икс особа која ја запознавам дали имала еден два или 10 души? во тоа никој никогаш неможе да е 100% сигурен едноставно сигурен можеш да бидеш само ако си и прв. не за џабе има една изрека после првиот секој нареден е втор! и 21 век сме никој не носи појас на невиност ко овој на сликава.

нема зошто да лаже дека се двајца, двајца или дваесетмина - исто ти е, секако не си и единствен. не значи дека ако имала само еден-двајца и дека посериозно ќе ја сфатам
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
18
Поени од реакции
17
Сите сакаме да е*еме,а сакаме да земеме невино е неможе ,бидејки нема
многу се ретки тие кои се чуваат за прва брачна ноќ скоро и да нема,
мислам дека тоа ред.Сексот е потреба и взаемно уживање,а не услов за брак
 

--HEIDERN--

The Iron Fist
Член од
18 декември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
378
JBG, Mentalitetot si e mentalitet, da go smenis mentalitetot na narodot preku nokj ne mozes, treba da pominat edno 50 ili 100 godini pa malku da staneme poliberalni i podemokratski nastroeni kon rabotite !!!
Seksot si e najnormalna bioloska funkcija na zivite organizmi, isto kako sto e i ishranata na pr. i neznam sto tolku se diga uka-buka dali nekoja bila skinata pred da vleze vo brak ili ne, baska i ne veruvam seuste da ima zenski koi se nevini, a vleguvaat vo brak na trieset i kusur godini, kako sto e deneska vo modernovo vreme !!!
Znaci da pojasnime, brakot si e brak, a seksot si e seks !!!
Zarem nekoj ako ne e vo brak(ergen/stara devojka), zarem nema potreba ili nesmee da ima seks .......?!!
Brakot e praven dokument i pretstavuva zaednica pomegju dvajca lugje(maz i zena), a toa dali voopsto kje imaat deca/dete ili kje nemaat, toa oni samite(bracnite drugari) si go planiraat i sproveduvaat, isto taka i istiot toj brak moze i sudski da se razresi(razvod), dokolku samite bracni partneri taka si odlucat, sekako !!!
No seksot si e seks, osnovna zivotna potreba, bez razlika dali ste vo brak(mazeni/zeneti), imate nekakov partner(decko/devojka) ili pak ste slobodni !!!
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Тие чупиња што сакаа да бидат љунфер до првата мрачна ноќ сигурно се грди до бола,та и знак прашалник е дали ќе доживеат таква ноќ освен некој невин Квазимодо ако се најде случајно.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Има, и дедо мраз постои и мене годинава ми донесе нинџа желка микеланџело играчка заедно со тоа комбето шо го возеа нинџа желките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom