Има ли се уште такви женски што се чуваат за прва брачна ноќ?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еве ја ќе ти одговорам за мене. Не е некакво признание, туку мажот ја сака жената само за себе, едноставно мој е хименот, јас сум тој што треба да го контролира, се додека тоа девојка решила да го помине животот со мене. Така да се што има она, ми припаѓа мене, а се што имам јас и припаѓа нејзе.
Едно прашање само, дали и ти си невин и се чуваш за девојката која ја земаш за жена?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Еве ја ќе ти одговорам за мене. Не е некакво признание, туку мажот ја сака жената само за себе, едноставно мој е хименот, јас сум тој што треба да го контролира, се додека тоа девојка решила да го помине животот со мене. Така да се што има она, ми припаѓа мене, а се што имам јас и припаѓа нејзе.

Ја би се плашел од девојка што има поминато пред мене едно 4-5 дечки, знаеш зошто? Затоа што она веќе е научена на тој занает, едноставно курва е, и во секој момент би те изневерувал ако најде некаде подобар од тебе. Јас можам да и бидам подобар од тие 4-ца пред мене, но што правиме ако се сретне со некој подобар од мене? Треба ли јас на тоа да му ја мислам?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 17:53 ---


Да бидеш сигурен дека баш тие со минич, не се ебат. Има едни девојки што изгледат многу пштени девојки, а лом прават. :P
najgolema sigurnost ti e alatot ako te biva nema da te smeni zenata ako ne ima da se seksa ko zajak :))
najmalku vazno e dali imala 4 pred tebe ili si i prv ako i saka dusata nisto nema da ja zapre
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Да бидеш сигурен дека баш тие со минич, не се ебат. Има едни девојки што изгледат многу пштени девојки, а лом прават. :P[/quote]

koj be ne :) zena e zena bez razlika koja vera e :), i sakat i nea organizmot
prvo to da ti e na um (y)
--- надополнето: 28 декември 2011 во 17:58 ---
Едно прашање само, дали и ти си невин и се чуваш за девојката која ја земаш за жена?
abe sega ima hirurgija se vrajkaat kilometrite nazad :) haah hahah ahh ah
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тогаш зошто не лажеш со вакви реченици срцепарателни:
hotmail напиша:
Така да се што има она, ми припаѓа мене, а се што имам јас и припаѓа нејзе.
hotmail напиша:
Но пак затоа Господ мене не ми дал химен. :P
Господ ти дал мозок да го користиш пред се. А за химен лесна работа, таа со која си спиел, ќе се сошие и ќе дојде кај некој од твоите „невина“.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Еве ја ќе ти одговорам за мене. Не е некакво признание, туку мажот ја сака жената само за себе, едноставно мој е хименот, јас сум тој што треба да го контролира, се додека тоа девојка решила да го помине животот со мене. Така да се што има она, ми припаѓа мене, а се што имам јас и припаѓа нејзе.
Ја би се плашел од девојка што има поминато пред мене едно 4-5 дечки, знаеш зошто? Затоа што она веќе е научена на тој занает, едноставно курва е, и во секој момент би те изневерувал ако најде некаде подобар од тебе. Јас можам да и бидам подобар од тие 4-ца пред мене, но што правиме ако се сретне со некој подобар од мене? Треба ли јас на тоа да му ја мислам?
А да се вратиш 5 века назад, можда и ќе најдеш истомисленици.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Еве ја ќе ти одговорам за мене. Не е некакво признание, туку мажот ја сака жената само за себе, едноставно мој е хименот, јас сум тој што треба да го контролира, се додека тоа девојка решила да го помине животот со мене. Така да се што има она, ми припаѓа мене, а се што имам јас и припаѓа нејзе.

Ја би се плашел од девојка што има поминато пред мене едно 4-5 дечки, знаеш зошто? Затоа што она веќе е научена на тој занает, едноставно курва е, и во секој момент би те изневерувал ако најде некаде подобар од тебе. Јас можам да и бидам подобар од тие 4-ца пред мене, но што правиме ако се сретне со некој подобар од мене? Треба ли јас на тоа да му ја мислам?
--- надополнето: 28 декември 2011 во 17:53 ---
Кое е тоа право кое тебе ти дава овластување да бидеш газда на нечиј химен ??
До кога со ова правило ако жена имала 4-5 партнери е курва а машкото со 5-6 е фраер,ќе бидеш со таа девојка во врска ради некој други работи или ќе и ги броиш партнерите .Што е по тебе курва сленговски жаргон или сексуална работничка ? Ти прво не си сигурен во тебе а не си сигурен ни во врската со неа кога мислиш дека она би ти избегала со некој кој ќе го запознае во меѓу време.И тоа како треба ти да мислиш ,да би и посветел повеќе внимание сигурно немало да ти избега.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Кое е тоа право кое тебе ти дава овластување да бидеш газда на нечиј химен ??
До кога со ова правило ако жена имала 4-5 партнери е курва а машкото со 5-6 е фраер,ќе бидеш со таа девојка во врска ради некој други работи или ќе и ги броиш партнерите .Што е по тебе курва сленговски жаргон или сексуална работничка ? Ти прво не си сигурен во тебе а не си сигурен ни во врската со неа кога мислиш дека она би ти избегала со некој кој ќе го запознае во меѓу време.И тоа како треба ти да мислиш ,да би и посветел повеќе внимание сигурно немало да ти избега.
:pos::pos::pos:
duri da go najde klucot da ja otkluci ce mu izbega :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кај албанците, ако ја скинеш и дознаат нејзините родители, ти ја донесат дома, и ти викат или ќе се ожениш со неа или ќе ти ебаме матер. Така да оние албанци кои сакаат да имат секс пред првата брачна ноќ секогаш изборот паѓа на девојките од друга националност или некоја што сите ја ебат, или пак девојка која потекнува од семејство кое ни мува не гази. :icon_lol:
Како бе јас работев со Косоварки еден период, најпромискуитетни си беа момичињата од таму ако веќе правам некој предрасуди на база на етничка припадност, имаше и доста мажени на кој му забегуваше куршумот.
Ти од која корија село/град си?
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Има, тие што ќе се мажат на 16 години!
Ретко и тоа денес ... напредни генерации, генерација на интернет и тоа ти е...:)
Него дај бе не се фолирајте, да се чува до мажење???
Да ако живее во Опае...
Како би издржала таа со дечкото ако идат подолго време?
Ај на почетокот првите месеци, би се мачеле некако, ке издржат да не се плеснат ама подолго тешко...
Само еден летен одмор ке дојде и има да се шибаат како зајчиња.
Ја знаете онаа песната all day, all night, what da fuck, туп си глуп си туп си глуп си...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Се е тоа Ок, не викам дека нема, се ебат луѓево, но верувај ми сеуште важи тоа правило, си ја скинал мора да се ожениш со неа, во спротивно како што кажав погоре се знае што можеш да очекуваш. Не е проблемот кај жените колку што е проблемот кај мажите, кои 90% не сакат да се оженат со девојки кои се скинати од некој друг. Е тоа ги потикнува најмногу албанките да не се ебат, не дека не сакат. :D

Инаку јас се чудам зошто македонците(мажите) се толку либерални по ова прашање?
Затоа што Македонците сфатија дека жената е еднакво човек, како и мажот, исто како што Косоварите полека, но сигурно го сфаќаат тоа. Не е вистина дека Албанките немаат секс, освен ако не се ожениш со неа кога таа има 17. Со оглед на тоа дека јас сум им очигледно рамо за плачење (не ги осудувам за ништо) знам и дека многу од нив се ,,шијат,, и им успеа да го излажат нели, сопругот. Разликата меѓу нас и Албанките, е што мене никој не ме замара за тоа, додека нив ги замараат, и што ние не се криеме (повеќето од нас, во руралните средини сеуште невиноста и кај Македонците е на цена) за разлика од Албанките.
Без да го сфатиш тоа како навреда, познавам Албанци што се далеку подобри луѓе, посвесни и поеманципирани од многу Македонци, но општата слика за Албанците од затворените средини, во Македонија или Косово, е дека се однесуваат како да се во минатите векови. За волја на вистината, дечкото на мојата најдобра пријателка (Албанка) е роден и пораснат во Швајцарија, па да видиш дали тој размислува така за невиноста на жените. Пред некое време разговаравме, му беше страв дека девојката негова не му верува и не сака да му каже дали имала дечко пред него, тој не можеше да си поверува дека немала. За него беше ненормално некој на 20 години да нема никакво љубовно/сексуално искуство.

Се зависи од средината, без оглед за која нација станува збор. Глупаво е да се каже дека сите Босанки или Албанки, ги мажат со стројници или чекаат прва брачна ноќ, затоа што се муслиманки или зошто сме навикнати тоа да го гледаме, факт е дека последните години муслиманите во Македонија, барем, се помрднаа од мртвата точка. Додека пред 10 години да видиш Албанка без шамија беше чудо, на факултет вкупно 4 носат, од можни 50 девојки. Посебно, Косоварките, изгледаат како симнати од модна писта, никој со ништо не ги замара, сами живеат во Тетово, со дечковците, со другарките итн.

Работите се менуваат, и мене ми е нелогично да ги осудам сите Албанци дека се затупени, кога не се сите, дел од нив се. Од моите двајца другари, едниот има девојка, која веќе била верена и го оставила вереникот, и ич не му е гајле што зборуваат другите, всушност со неа планира брак за некоја година, додека другиот, ниту самиот нема секс, не ни сака да има до прва брачна ноќ.

Јас сепак, не ги сакам генерализациите, зошто имам видено и запознаено се и сешто, без оглед на нација или религија :)
--- надополнето: 29 декември 2011 во 02:11 ---
И таа се опаша со брат му на Саваш :) Јадната, само 1 недела :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom