Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
Вака да прашам..Земав iPhone 4 и почна да ми прави no service од време на време..Читав на нет дека со многу iPhone се дешава истото и следев ги следев сите чекори како reset,restore,airplane mode итн,но сепак без успех..Чаре некое или да го носам на сервис ?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Ќе може некој да ми каже дали ајфон 3gs е стар или нов bootrom...
xx009xxxxxx Овака изгледа серискиот.. Колку што читав третиот број означувал година на производство итн итн..
Ве молам. Многу ми е битно!
 
Член од
23 април 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
ke moze nekoj da mi kaze dali ima nekoe resenie za sleep/wake kopceto na iphone 5s, zatoa sto tropka koga ke go protreses.
Fala vi odnapred:)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Дали е можно да се направи account за америчкиот appstore за да можам на пример да спуштам бесплатни апликации од таму, пошто има некои кои не се достапни во македонскиот appstore?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Имам проблем кој подолго време неможам да го решам во врска со конекцијата на facebook преку апликацијата во iPad - от.
Неможам да го избришам веќе најавениот акаунт на facebook, ниту пак да се најавам повторно со мојот password.

Поточно овде подетално е објаснат проблемот, но ниту еден од тие совети не го реши проблемот.

Дали некој од вас се има сретнато со овој проблем и знае начин како би се решил?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ve molam za pomosh,kako da simnam pesni na Iphone 3?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Не е нормално воопшто…нема никакво тропкање кај мене.
И моето копче не тропка ама тропка позади кај камерата и тоа е нормално сите ајфони кои не се отварани тропкаат у тој дел , а и дополнително слип копчето да тропка ништо страшно метално е и мм логично зависи од телефон до телефон тоа ми беше зборот..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Кога ќе го поврзам Ајфонот со компјутерот,не ми го наога уредот.Ве молам за помош,итно е.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Кога ќе го поврзам Ајфонот со компјутерот,не ми го наога уредот.Ве молам за помош,итно е.
1. дали имаш паскод ставено? од коа ке го приклучиш телефонот, отклучи го за да го препознае, мислам ова има врска а можда и не :LOL:
2. дали ти е оригинал кабелот
3. пробај на друг пц
4. хардверски проблем
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
1. дали имаш паскод ставено? од коа ке го приклучиш телефонот, отклучи го за да го препознае, мислам ова има врска а можда и не :LOL:
2. дали ти е оригинал кабелот
3. пробај на друг пц
4. хардверски проблем
Се пробав,џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom