Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Планирам да го земам новиет 4с. Според вас која подобра боја, црната или белата?
Според мене црниот е помаженствен некако не сум видел многу мажи со бел iphone .. Ја требаше да почекам малце дека немаше одма црн Iphone но се решив кога веќе зимам да си го земам тоа што го сакам..
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Според мене црниот е помаженствен некако не сум видел многу мажи со бел iphone .. Ја требаше да почекам малце дека немаше одма црн Iphone но се решив кога веќе зимам да си го земам тоа што го сакам..
И јас баш за тоа сакам да го земам црниот. За него се одлучив.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Pozz, moze li da mi kaze nekoj dali ima JailBrake za IO 5??
Има ама САМО tethered т.е. при секој рестарт на телефонот треба да го поврзеш со компјутер за да го уклучиш.

ОСВЕН ако имаш 3GS со OLD BOOTROM, тогаш САМО ВО ТОЈ СЛУЧАЈ ќе ти биде untethered т.е. нормален.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Значи на новиве подобро е без џејлбрејк!?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
30
Поени од реакции
5
Сакам да прашам што е разликата помеѓу ајфон4 купен од америка и од овде? Се разбира освен цената, благодарам однапред.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сакам да прашам што е разликата помеѓу ајфон4 купен од америка и од овде? Се разбира освен цената, благодарам однапред.
Тука е кодиран на T-Mobile таму е на AT&Т (или некој од поновиве оператори).

Ако за тој што ќе го земеш од таму сеуште нема UNLOCK, нема да можеш да го користиш на друга мрежа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тука е кодиран на T-Mobile таму е на AT&Т (или некој од поновиве оператори).

Ако за тој што ќе го земеш од таму сеуште нема UNLOCK, нема да можеш да го користиш на друга мрежа.
Чекај бе, ајфон и за зборење се користеше?

Ау да бе :D
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Zdravo.
pred nekoj den mi tekna da mu praam jailbreak na ipodov(4G, IOS 5) so redsn0w i sve bese okej se dodeka ne se naprai jailbreakot i ne mi se pojavi cydia na ekranot. posle jailbreakot ipodot sam se iskluci i se vkluci i mi falea mnogu aplikacii kao safari,photos,cydia i sl.posle toa mu napraiv restore za da go vratam kako so treba. ako imal nekoj vakvo slicno iskustvo so jailbrekuvanje na ipod neka pisi mislenje. pred nekoj den go apdejtirav na 5.0.1.

p.s. znam deka temava e za iphone ama ovie dva gadgeti se megjusebno tesno povrzani pa se nadevam ne e problem :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
30
Поени од реакции
5
Тука е кодиран на T-Mobile таму е на AT&Т (или некој од поновиве оператори).

Ако за тој што ќе го земеш од таму сеуште нема UNLOCK, нема да можеш да го користиш на друга мрежа.
Леле значи ништо, да не земам од таму. :(
A може тука да се декодира на нашиве мрежи. И колку би коштало??
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Zdravo.
pred nekoj den mi tekna da mu praam jailbreak na ipodov(4G, IOS 5) so redsn0w i sve bese okej se dodeka ne se naprai jailbreakot i ne mi se pojavi cydia na ekranot. posle jailbreakot ipodot sam se iskluci i se vkluci i mi falea mnogu aplikacii kao safari,photos,cydia i sl.posle toa mu napraiv restore za da go vratam kako so treba. ako imal nekoj vakvo slicno iskustvo so jailbrekuvanje na ipod neka pisi mislenje. pred nekoj den go apdejtirav na 5.0.1.

p.s. znam deka temava e za iphone ama ovie dva gadgeti se megjusebno tesno povrzani pa se nadevam ne e problem :)
Направи Jailbreak преку Sn0wbreeze

Леле значи ништо, да не земам од таму. :(
A може тука да се декодира на нашиве мрежи. И колку би коштало??
Зависи кој ајфон и зависи дали има воопшто можност да се отклучи.
 
Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Еве јас сакам да ја купам 4-ката од т-мобиле, а да користам на вип. Од каде да знам(проверам) дали воопшто може да се отклучи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom