Илуминати

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од StormAngel, 22 јуни 2005.

1. Prometej

Prometej

Член од:
    21 март 2017
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    29
    Од кај си толку сигурен дека навистина бил Масон? го знаеш лично, имаш цврст доказ дека е Масон ? образложи од каде си сигурен дека е Слободен Ѕидар?

П.С. ја и за мене лично можам да кажам овде дека сум Масон, и да ве убедувам во тоа

2. Хептаграм XI

Хептаграм XI Ιερός Γάμος

Член од:
    13 февруари 2010
    Мислења:
    6.723
    Допаѓања:
    4.425
    Не убедуваат тие никој за тоа дека се масони. По друго се познаваат.
    Тие што не се иницирани во тајни друштва се трудат да докажуваат дека се она што не се.

Оди на темата Масони и читај од почеток, ќе научиш нешто.

На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Prometej

Prometej

Член од:
    21 март 2017
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    29
    Токму на нив мислев , летајки големи (си прават филм во главата) . А тоа и да имало такви навистина (Масони) овде на форумов ок тогаш, во ред !! Но што правиме со овие другиве филмаџииве што тропаат зелени овде демек се Слободни Ѕидари , на нив сакам да го задржам акцентот , дали ме разбираш? :)

4. Хептаграм XI

Хептаграм XI Ιερός Γάμος

Член од:
    13 февруари 2010
    Мислења:
    6.723
    Допаѓања:
    4.425
    Кои се тие за кои мислеш дека глумат на форумов дека се масони? И што имаш ти со тоа? И друго, темата е Илуминати, не масони.

Јас немам забележано за некој да глуми дека е масон, претежно сите се против масонерија и тајни иницијаторски редови...
    Има луѓе кои зборуваат за масони, читале книги од масонски автори... Но не рекле дека се масони.

На Bafra и Ipsissimus им се допаѓа ова.
  5. Ipsissimus

Ipsissimus P.I.

Член од:
    23 јули 2010
    Мислења:
    14.365
    Допаѓања:
    11.824
    Јас сум сигурен дека ти си тој што тропа зелени овде. Кој тврдел дека е слободен ѕидар?

Сподели преку: