Илуминати

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
A oni dobri se ili loshi? sho im e krajnata cel? Se zalagaat za edna svetska vlada?
.... ваквите постови го обезвреднуваат се што наназад некој трпеливо го објаснувал, изнесувал материјали, факти, литература! Сето тоа се гази и се занемарува со вакви постови, затоа што некој го мрзи да се информира или барем да ја разгледа темава наназад?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Aaaaaha, izvini sho go obezvredniv svetiot iluminatski dnevnik na kajgana.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Aaaaaha, izvini sho go obezvredniv svetiot iluminatski dnevnik na kajgana.
Не сте вие криви, оние што треба да модерираат се. Бидејќи форумов има цел подфорум чија намена е сеир, зезање и слично, со цел темите што опфаќаат сериозни ствари да бидат поштедени од такви работи.
 
D

Daedalus

Гостин
...а илуминатите не само што веруваат во тој архитекат него и комуницираат со сите појавни форми на архитекатот при носење важни одлуки со кои прос нарот не се замара.
Можеш ова да го елаборираш подобро?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Не сте вие криви, оние што треба да модерираат се. Бидејќи форумов има цел подфорум чија намена е сеир, зезање и слично, со цел темите што опфаќаат сериозни ствари да бидат поштедени од такви работи.
Te prashav koja im e krajnata cel, ne mi odgovori ... Mora da imaat nekoja krajna cel, neli?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Te prashav koja im e krajnata cel, ne mi odgovori ... Mora da imaat nekoja krajna cel, neli?
Дискутирано е наназад на темава. Зошто јас да се повторувам постојано за секој што го мрзи да ја прелиста темава?
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Повторувам по втор пат , воочливо е тоа што на форумов има луѓе кои се тешки тешки филмаџии и се замислуваат дека навистина се Слободни Ѕидари :D :D :D
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.691
Повторувам по втор пат , воочливо е тоа што на форумов има луѓе кои се тешки тешки филмаџии и се замислуваат дека навистина се Слободни Ѕидари :D :D :D
Пред некоја година и навистина имаше слободен ѕидар aка масон кој што зборуваше на темата Масони тука во подфорумот Мистерии.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Сакам да прашам дали овие организации или што и да се , потајно се поврзани со окултизми и такви срања ?
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.057
Пред некоја година и навистина имаше слободен ѕидар aка масон кој што зборуваше на темата Масони тука во подфорумот Мистерии.
Кажи му! Не знаат абдаливе дека фиљан луѓе зборувале тука!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom