"Изреки" на познатите (pics)

Член од
5 август 2016
Мислења
454
Поени од реакции
294
Е што зарем не се тие мудри изреки кажани од Ескобар. Човекот е светски познат писател сигурно од него се изреките.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.149
mask - Copy.jpg„Ние одбравме да одиме за Германија и другите земји до крајот на оваа декада, не затоа што е лесно, туку затоа што е тешко.“

- Јахја ал Кенеди, граничен премин Богородица, 2015


„Коската е фрлена, ќе јадеме салата.“
- Гај Јулиј Цезар, кон жена му Цезарица, кога го прашала каде е коската од бутот што го јаделе за ручек за да ја свари во супа за вечера.


@Erich Zann, ова како за Китапот, ако постои уште. :D
 
На врв Bottom