Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
Веројатно и тие ко ќе излезат на геј парада клаваат латекс алишта со извадени газлаци и шмукаат провокативно лижалчиња во облик на фалуси па не ојт чоек да знае дека е еминентен научник
А за лезбејки што имаш да кажеш ете и они се геј или само мажи ти се вртат у глава?
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Чим во ваква дискусија го спомнуваш Господ, тогаш стварно не знам што повеќе да кажам...
А не е така. Тоа е природна рабтоа создадена од него, ако бе
@macci, да бидам искрен, поред таквите ко тебе, баш така се чувствувам.
Не сте начитани, немате доволно аргументи, па ај со Господ ќе се вадиме. Што го мешате Господ во ваква дискусија, не ми е јасно.
А сигурен сум дека вие тука што се вадите со Господ, во некоја друга тема за религија сте збореле како за Господ сите сме исти, ама кога е лгбт во прашање, пу пу не важи. Така?
Јас го спомнав Господ и не зборувам дека можи кизнај колку сме начитани ама најважното сигурно дека сме.
Педерите и лезбејките се болни луѓе. И на сите шо ги подржувате педерите а не сте(ако има таквии) децата нека ви се родат педери. Aко во светов беше нормално маж и маж да бидат во љубовна врска, немаше Господ да ги создаде Адам и Ева туку че ги создадеше Адам и Адам. Ама океј ве разбирам и јас да сум лезбејка че ги подржувам лезбејките. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
ајде сеа ќе учиме основни поими.
геј е синоним за хомосексуалец.
а лезбејката е хомосексуалец
што значи дека е геј.
то е твое мислење со кое не мора да се сложи некој друг.
Исто ко шо некој мисли дека хомосексуалноста е нормална и природна или некој шо тврди дека педерите во Македонија се обесправени или некој шо тврди дека земјата е рамна....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
?

..........

Гостин
Не знам за тебе дали ова шо ќе го кажам е радосна или можеби тажна вест, ама у мојов мозок има толку многу неврони што и покрај умирањето на дел од нив после глупи постови како и твојов, пак ќе останат доволно за да бидам за барем 5 класи попаметен од тебе :pipi:
A kapls ke ima li? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom