Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
секој педер или друг со ненормална сексуална орјентација или пожуда, може да живее нормално доколку не оди наоколу и му запиња на луѓето “ЈАСС СУМ ГЕЕЈ , ДАЈТЕ МИ ЗАКОНИ, ДАЈТЕ МИ УСТАВ, ЗАБРАНЕТЕ РЕЛИГИЈА, ЗАТВОРЕТЕ СИТЕ КОИ МЕ ГЛЕДААТ ЧУДНО, ДАЈТЕ МИ МЕСТО ВО ПАРЛАМЕНТ, ВНЕСЕТЕ ЈА МОЈАТА НАСТРАНОСТ В УЧЕБНИЦИ, ЗБОРАЈТЕ ЗА ТО НА ТЕЛЕВИЗИИ, ПУШТАЈТЕ СПОТОВИ ЗА НАС ПОШТО СУМ ЈАС ГЕЈЈЈ“
Ние нормалните толку не сме опседнати со секс ниту на работа па ни во друштво не водиме муабети кој како клецка зошто така клецка...
Али овие другите бе отековте да секој мора да знае до детали шо и како правите во интимните моменти и простории во вашиот живот.
Оди си на работа, н пазар... добар ден, како сте, шо треба да се направи, колку се доматите... а после дома ако сакаш опни штикли и дилдо в газ и уживај.
Трансродовост не е сексуална ориентација.
Второ, дали си се запрашал некогаш зошто се зборува за ова? Не е да ти кажат каков секс имаат тие додека се во спалната соба. Никој тоа и не го дискутира.
Вие, луѓето што сте против тоа, давате многу детални описи за каков е сексот меѓу истополовите парови.
Јавно се зборува затоа што има проблеми со кои се соочуваат и луѓето со нехетеросексуална ориентација и трансродовите луѓе.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Трансродовост не е сексуална ориентација.
Второ, дали си се запрашал некогаш зошто се зборува за ова? Не е да ти кажат каков секс имаат тие додека се во спалната соба. Никој тоа и не го дискутира.
Вие, луѓето што сте против тоа, давате многу детални описи за каков е сексот меѓу истополовите парови.
Јавно се зборува затоа што има проблеми со кои се соочуваат и луѓето со нехетеросексуална ориентација и трансродовите луѓе.
не ја познаваш нормалната популација, речиси никогаш на работа или во автобус или на пазар или на гости или на оденден, слава, погреб, кино проекција.... не се водат муабети од типот
“Брат јас сум маж и сакам да сексам жени, многу сакам жени да онадам, и само жени дупам, и ко ќе одам дома после ќе му се качам на жена ми која исто е стрејт и ќе имаме секс...“
То се можеби муабети на млади тинејџери и тоа меѓу нив - приателски кога тоа за нив е нешто ново и возбудливо.
Али геј и останати негови колеги по настраности, животот го живеат само за да можат на шо повеќе луѓе да им стават на знаење дека се тие поинакви и дека дома ко ќе одат после работа ќе имаат секс кој е поинаков од останатите.
Па види само парадите кои ги прават, Прајд паради во земји каде гејојната е легална, призната заштитена, се состои од парадирање на полуголи мажи кои на улица се лижат фаќаат за органи и галат по газои.
364 дена во година се спремаат за тој ден да иако сите веќе ги знат и прифаќаат, пак покажат нивна сексуална орјентација. Тие не излгуваат да покажат нивни достигнувања во музика уметност наука спорт... туку да бидат шо поексплицитно сексуално изразени пред очите на згрозената нормална популација.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Да те привлекува човек од спротивниот пол е дадено од госпо, ако не требаше така да биди сите че беа педери. Живеам за да си имам свој дом свое семејство. Да сум успеал во живото ко че ги имам и ко че ги пораснам на најдобар можен начин. Ако не е животот заврши школо направи свадба и имај деца. Тогаш што е да биди ГЕЈ?
Неговите родители че ода цел живот со наведната гла како можи син му да сака мажи. Никој не сака да има свое дете педер. Кое тој што сака?
Едноставно е планираш живот ко во странство е овде сме Македонија. Секој втор ги мрази педерите
Чим во ваква дискусија го спомнуваш Господ, тогаш стварно не знам што повеќе да кажам...
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Чим во ваква дискусија го спомнуваш Господ, тогаш стварно не знам што повеќе да кажам...
Што толку е погрешно во зборот Господ?
Што се замислуваш?
Дека си најпаметниот заглавен во земја со простаци?
 
?

..........

Гостин
Читам постови и полека осеќам дека ми умира одреден број неврони после секој прочитан глуп пост...
Како ќе сум се осеќал како родител ако ми кажело детето дека е геј...
Исто како шо ќе се осеќам ако ми каже дека е стрејт.
Синот/ќерката и понатаму ќе ми остане дете небитно дали е геј или стрејт. Стварно глупо размислување е тоа, како ќе се осеќаш ако ти каже детето дека е геј.
Немало да имаш внуци. Да зошто сфаќањево на општеството ни е уназадено. Дозволи им на геј каплс да посвојуваат деца, зошто да не му дозволиш на пар да посвои деца ако е спремен да му пружи на детето љубов и сигурност ?
А шо ете со примерите на тие шо нејќат да имаат деца а се стрејт, или на тие што се стрејт а не можат поради здравствени причини да имаат деца ?
Ајде како ќе се осеќаш тогаш, коа детето ти е стрејт, а ти пак нема да имаш внуци ?


Друга работа, за што живееле ?
Некој може живее за кариера, може некој живее да најд партнер со кој ќе може да дели лошо и добро. Шо е битно тоа ?
Па не читај постови ако на секое читање ти умират неврони, сакаш ли да се самоубиеш?
И како е тоа нечие глупо размислување? само зашто ти не се согласуваш со тоа размислување, затоа е глупо? мене па ми е глупо твоето размислување, и сеа шо прајме?
Преку кур сте на форумов веќе такви паметњаковичи, демек ти знаеш сите други се глупави..
Па и “каплс“ напишал бе, демек амерички:facepalm:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.938
Поени од реакции
11.555
Па не читај постови ако на секое читање ти умират неврони, сакаш ли да се самоубиеш?
И како е тоа нечие глупо размислување? само зашто ти не се согласуваш со тоа размислување, затоа е глупо? мене па ми е глупо твоето размислување, и сеа шо прајме?
Преку кур сте на форумов веќе такви паметњаковичи, демек ти знаеш сите други се глупави..
Па и “каплс“ напишал бе, демек амерички:facepalm:
Тој напишал „амерички“ (англиски) збор, ти српски. Нема никаква разлика. :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па не читај постови ако на секое читање ти умират неврони, сакаш ли да се самоубиеш?
И како е тоа нечие глупо размислување? само зашто ти не се согласуваш со тоа размислување, затоа е глупо? мене па ми е глупо твоето размислување, и сеа шо прајме?
Преку кур сте на форумов веќе такви паметњаковичи, демек ти знаеш сите други се глупави..
Па и “каплс“ напишал бе, демек амерички:facepalm:
Токму така, зошто ја не се согласувам со тоа мислење, затоа е глупо.
И саа шо праеме ?
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
@macci, да бидам искрен, поред таквите ко тебе, баш така се чувствувам.
Не сте начитани, немате доволно аргументи, па ај со Господ ќе се вадиме. Што го мешате Господ во ваква дискусија, не ми е јасно.
А сигурен сум дека вие тука што се вадите со Господ, во некоја друга тема за религија сте збореле како за Господ сите сме исти, ама кога е лгбт во прашање, пу пу не важи. Така?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.082
Поени од реакции
85.027
Не е во соогласност со темава, ама морав да искоментирам... Види ги сите овие "угнетени" SJW и LGBT лица, видете ги само. Наполниле 30 години, а однесувањето им е бетер од 5 годишно дете, па уште ќе се тепаат јаките пички да им ебеш мамето нивно покварено.
Види ја србинката што убаво збореше, приземјена со свој став, да ти е мерак да ја слушаш како ги искажува своите мисли. До душа се тоа што кажа е во право, ние овде посебно на балканов сме осетиле сиромаштија, војни, целосно сме растргнати од сите страни, а колку приземено гледаме на работите за разлика од таму во Канада кај што секој жител има одличен живот, редовно е најаден, добро осигуран, а башка со години и години не се водело никаква војна на тие простори.... види какви изроди пичка раѓа таму. Колкава омраза кон луѓето што размислуваат различно... видете ја црнката, потоа дебелата со жолтото капче, уф кожа ми се ежи.

Прости сме биле, затуцани, вакви-такви... море мрш таму, ние сме биле Мајка Тереза во споредба со овие на Запад. Ќе ја/го нарече некој педер/кучка, одма прави трета светска војна, а тука на овие простори секој втора реченица се состои од педер/курва и пак никој на никого не замерува.

Понапредни биле од нас со сваќањата... кхммммахахахахахаха :D
 
?

..........

Гостин
секој педер или друг со ненормална сексуална орјентација или пожуда, може да живее нормално доколку не оди наоколу и му запиња на луѓето “ЈАСС СУМ ГЕЕЈ , ДАЈТЕ МИ ЗАКОНИ, ДАЈТЕ МИ УСТАВ, ЗАБРАНЕТЕ РЕЛИГИЈА, ЗАТВОРЕТЕ СИТЕ КОИ МЕ ГЛЕДААТ ЧУДНО, ДАЈТЕ МИ МЕСТО ВО ПАРЛАМЕНТ, ВНЕСЕТЕ ЈА МОЈАТА НАСТРАНОСТ В УЧЕБНИЦИ, ЗБОРАЈТЕ ЗА ТО НА ТЕЛЕВИЗИИ, ПУШТАЈТЕ СПОТОВИ ЗА НАС ПОШТО СУМ ЈАС ГЕЈЈЈ“
Ние нормалните толку не сме опседнати со секс ниту на работа па ни во друштво не водиме муабети кој како клецка зошто така клецка...
Али овие другите бе отековте да секој мора да знае до детали шо и како правите во интимните моменти и простории во вашиот живот.
Оди си на работа, н пазар... добар ден, како сте, шо треба да се направи, колку се доматите... а после дома ако сакаш опни штикли и дилдо в газ и уживај.
Тоа е таа дефиниција :icon_lol:
Треба секој педер да ја разбере како појдовна точка на решавање на нивните проблеми, имам јас пријатели педери сум дружел со нив порано повеќе сега пмалку ги избегнувам,,, не зашто се педери туку зашто 24/7 потат со јас сум геј, јас сум геј
Токму така, зошто ја не се согласувам со тоа мислење, затоа е глупо.
И саа шо праеме ?
Sea prodolzi da citas i na kraj umri..:toe:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Sea prodolzi da citas i na kraj umri..:toe:
Не знам за тебе дали ова шо ќе го кажам е радосна или можеби тажна вест, ама у мојов мозок има толку многу неврони што и покрај умирањето на дел од нив после глупи постови како и твојов, пак ќе останат доволно за да бидам за барем 5 класи попаметен од тебе :pipi:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
не ја познаваш нормалната популација, речиси никогаш на работа или во автобус или на пазар или на гости или на оденден, слава, погреб, кино проекција.... не се водат муабети од типот
“Брат јас сум маж и сакам да сексам жени, многу сакам жени да онадам, и само жени дупам, и ко ќе одам дома после ќе му се качам на жена ми која исто е стрејт и ќе имаме секс...“
То се можеби муабети на млади тинејџери и тоа меѓу нив - приателски кога тоа за нив е нешто ново и возбудливо.
Али геј и останати негови колеги по настраности, животот го живеат само за да можат на шо повеќе луѓе да им стават на знаење дека се тие поинакви и дека дома ко ќе одат после работа ќе имаат секс кој е поинаков од останатите.
Па види само парадите кои ги прават, Прајд паради во земји каде гејојната е легална, призната заштитена, се состои од парадирање на полуголи мажи кои на улица се лижат фаќаат за органи и галат по газои.
364 дена во година се спремаат за тој ден да иако сите веќе ги знат и прифаќаат, пак покажат нивна сексуална орјентација. Тие не излгуваат да покажат нивни достигнувања во музика уметност наука спорт... туку да бидат шо поексплицитно сексуално изразени пред очите на згрозената нормална популација.
Како што има глупи хетеросексуалци што прават кловнови од себе така има и хомосексуалци што се бламираат и изиграваат циркузанти. Ти не познаваш докажани артисти, научници, спортисти, интелектуалци кои се геј а постигнале многу? Никогаш не си слушнал дека постојат такви?
Али реалноста е дека ти многу добро знаеш дека има/ло успешни ликови од геј популацијата само што си игнорантен тип со ограничена свест али at the end of the day кој те ебе небитен си ти и твоето мислење.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Форумов стана ептен на ниво на простачко вреѓање.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Како што има глупи хетеросексуалци што прават кловнови од себе така има и хомосексуалци што се бламираат и изиграваат циркузанти. Ти не познаваш докажани артисти, научници, спортисти, интелектуалци кои се геј а постигнале многу? Никогаш не си слушнал дека постојат такви?
Веројатно и тие ко ќе излезат на геј парада клаваат латекс алишта со извадени газлаци и шмукаат провокативно лижалчиња во облик на фалуси па не ојт чоек да знае дека е еминентен научник
 

Kajgana Shop

На врв Bottom