Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Не е во соогласност со темава, ама морав да искоментирам... Види ги сите овие "угнетени" SJW и LGBT лица, видете ги само. Наполниле 30 години, а однесувањето им е бетер од 5 годишно дете, па уште ќе се тепаат јаките пички да им ебеш мамето нивно покварено.
Види ја србинката што убаво збореше, приземјена со свој став, да ти е мерак да ја слушаш како ги искажува своите мисли. До душа се тоа што кажа е во право, ние овде посебно на балканов сме осетиле сиромаштија, војни, целосно сме растргнати од сите страни, а колку приземено гледаме на работите за разлика од таму во Канада кај што секој жител има одличен живот, редовно е најаден, добро осигуран, а башка со години и години не се водело никаква војна на тие простори.... види какви изроди пичка раѓа таму. Колкава омраза кон луѓето што размислуваат различно... видете ја црнката, потоа дебелата со жолтото капче, уф кожа ми се ежи.

Прости сме биле, затуцани, вакви-такви... море мрш таму, ние сме биле Мајка Тереза во споредба со овие на Запад. Ќе ја/го нарече некој педер/кучка, одма прави трета светска војна, а тука на овие простори секој втора реченица се состои од педер/курва и пак никој на никого не замерува.

Понапредни биле од нас со сваќањата... кхммммахахахахахаха :D
Баш е во согласност со темава.
Видеото е поглед во иднината какви ќе бидат работите кај нас, полека полека денешните борци за ЛГБТ права ќе мутираат во горенаведените.
Семето на нео-марксизмот е посеано, 99% од професорите на Западните универзитети се марксисти, а тамошните факултети се машини за правење на SJWs.
Најголемиот дел од нив ќе завршат како пропалици во долгови, но помалиот дел ќе се пикнат во администрација, политика, медиуми, невладини.
Од тие позиции ќе ја шират реата која веќе се осеќа во целиот свет.

Професорот JORDAN PETERSON е еден од ретките кои се бори за вистинската слобода на говор, додека Зергиве сакаат да го заќутат.

You are not using my pronounce, so you are my enemy
Ваков коментар веќе видовме на темава.

Поентата ми е, проблемот не е во граматиката, туку во психата.
 
Последно уредено:

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Како што има глупи хетеросексуалци што прават кловнови од себе така има и хомосексуалци што се бламираат и изиграваат циркузанти. Ти не познаваш докажани артисти, научници, спортисти, интелектуалци кои се геј а постигнале многу? Никогаш не си слушнал дека постојат такви?
Али реалноста е дека ти многу добро знаеш дека има/ло успешни ликови од геј популацијата само што си игнорантен тип со ограничена свест али at the end of the day кој те ебе небитен си ти и твоето мислење.
За него тие не се вистински геј. Само глумеле. :ROFLMAO:
Според него вистинските геј луѓе биле болни, бледи, бе можеле да одат, имале симптоми на сида...:facepalm:
А не е така. Тоа е природна рабтоа создадена од него, ако бе

Јас го спомнав Господ и не зборувам дека можи кизнај колку сме начитани ама најважното сигурно дека сме.
Педерите и лезбејките се болни луѓе. И на сите шо ги подржувате педерите а не сте(ако има таквии) децата нека ви се родат педери. Aко во светов беше нормално маж и маж да бидат во љубовна врска, немаше Господ да ги создаде Адам и Ева туку че ги создадеше Адам и Адам. Ама океј ве разбирам и јас да сум лезбејка че ги подржувам лезбејките. :)
Се посравте со Адам и Адам. Цело време едно исто кажувате. И да е навистина болест, вие никогаш нема да докажете со ваквиот став.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
За него тие не се вистински геј. Само глумеле. :ROFLMAO:
Според него вистинските геј луѓе биле болни, бледи, бе можеле да одат, имале симптоми на сида...:facepalm:

Се посравте со Адам и Адам. Цело време едно исто кажувате. И да е навистина болест, вие никогаш нема да докажете со ваквиот став.
Не сме уште пострани никој. Ние не треба да докажуваме здрави прави и пред се НОРМАЛНИ СМЕ.
Се дури има луѓе кои што ги подржуваат педерите че има педери. Во постаро време мажите одеа војска еден педер немало, а сега со чантички си се шета без малку срам и уште дечковци си фајча, и дома пред постари родители си го кажуваат тоа срцев удар да ги мавни.
Ме интересира тебе нормално ти е да има педери?
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Не сме уште пострани никој. Ние не треба да докажуваме здрави прави и пред се НОРМАЛНИ СМЕ.
Се дури има луѓе кои што ги подржуваат педерите че има педери. Во постаро време мажите одеа војска еден педер немало, а сега со чантички си се шета без малку срам и уште дечковци си фајча, и дома пред постари родители си го кажуваат тоа срцев удар да ги мавни.
Ме интересира тебе нормално ти е да има педери?
Види вака. Педер е карактерна особина. Педери има колку сакаш по улица. Геј е нешто сосема друго. Геј е исто така маж ко тебе, само што разликата е во тоа што тебе те привлекуваат женски, него машки. Толку. Со чантички верувај не шетаат, а и верувај не мора да значи дека сите се феминизирани ко што е тоа во вашата глава. Доколку си учел психологија сигурно знаеш дека феминизираното однесување на машкото, нема никаква врска со хомосексуалноста. И според мене е нормално. Секој си има право да го живее животот онака како што сака. Ко ти што сакаш да имаш жена, деца, фамилија, така некој сака нешто друго. Тебе некој геј ти има скратено дома од задоволствата? Не верувам, така да и ти немаш право да му го правиш тоа некому.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.731
Поени од реакции
12.162
http://www.fakulteti.mk/news/12-11-25/frojd_homoseksualnosta_ne_e_nishto_poradi_shto_treba_da_se_sramite.aspx
Фројд: хомосексуалноста не е ништо поради што треба да се срамите

Во 1935, таткото на психоанализата, Сигмунд Фројд, добил повик за помош од една загрижена мајка која барала третман за хомосексуалноста на нејзиниот син. Фројд, кој верувал дека сите луѓе ги привлекуваат двата рода во одредена количина, ѝ одговорил на жената со следното писмо:
Aко во светов беше нормално маж и маж да бидат во љубовна врска, немаше Господ да ги создаде Адам и Ева
не дека ги рамнам хомосексуалците со овие појави, но-ако не било нормално да постојат кражби, силувања, угнетување на сиромасите, тепање на жената...немаше ниту тоа Господ да го создаде. Ако Ги создал небото, земјата и живиот свет, тогаш создал и хомосексуалци, сакал ти или не.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
За него тие не се вистински геј. Само глумеле.
Според него вистинските геј луѓе биле болни, бледи, бе можеле да одат, имале симптоми на сида...:facepalm:

Се посравте со Адам и Адам. Цело време едно исто кажувате. И да е навистина болест, вие никогаш нема да докажете со ваквиот став.
Што имаме да се докажуваме :)
Последнава реченица....баш ти(вие) со ваквите размислувања.....абе што да пишувам
Смешен си :)
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Зошто еден период така ми беше мене ќеиф.
По простачки коментар,од геј, немам прочитано последно време.
Од инат ќе изедеш три вреќи сол :)
И ти си бил 5 класи попаметен?
Ако ако мисли си така :)
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Па и во јавноста, што да не. Не само пред родителите. Линк подолу.

https://www.facebook.com/RSEMK/videos/10154250732393725/
Ja не знам шо зорт ти имаш шо се осеќаш као маж.
Во Македонија никој нема со сила да те тера да:
се омажиш
раѓаш деца
носиш фустани
месиш кифлички

можеш рает цел живот да си го поминеш како маже
 

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Ja не знам шо зорт ти имаш шо се осеќаш као маж.
Во Македонија никој нема со сила да те тера да:
се омажиш
раѓаш деца
носиш фустани
месиш кифлички

можеш рает цел живот да си го поминеш како маже
Значи нема врска дали некој мене ме тера да се мажам или не, родовиот идентитет нема врска со сексуална ориентација и со тоа дали јас ќе се мажам или женам.
Второ, во однос на раѓање деца, никаде не реков дека нема да родам деца. Тоа е лично моја одлука која што па најмалку тука имам намера да ја споделам.
Носењето фустани е само дел од родовата експресија. Има и мажи кои носат фустани и тоа не ги прави помалку мажи. Секој може да се изразува како што сака. Она што е проблем кога некој не форсира во замислените стереотипи како човек треба да се однесува и наметнувањето родови улоги во кои не припаѓаме. Родовиот идентитет е нешто што длабоко го чувствуваме и го знаеме за нас без разлика како ќе го изразиме. Тоа не можеш да му го одземеш ниту пак да го смениш кај еден човек.
Со месењето кифлички, тоа не е само женска одлика. Има мажи кои немаат проблем да готват и да месат и други ствари.
Јас си живеам онака како што сакам и правам што сакам и немам проблем дали одредени работи ќе ме направат помалку маж во очите на другите. Немам проблем дали ти или било кој друг ме негира како таков.
Јас не зборувам за вие мене да ме прифатите како маж. Јас зборувам во име на многуте кои не смеат да зборуваат за себе, на многумина кои им претат најразлични закани и опасности.
Мојата приказна е само глас за да почне да се зборува, за видливост дека не има, дека постоиме, дека транс заедницата има вистински проблеми со кои таа се соочува. Ова е само еден чекор до - се надевам - подобра иднина за нас.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Јас си живеам онака како што сакам и правам што сакам и немам проблем дали одредени работи ќе ме направат помалку маж во очите на другите.
Мојата приказна е само глас за да почне да се зборува, за видливост дека не има, дека постоиме, дека транс заедницата има вистински проблеми со кои таа се соочува. Ова е само еден чекор до - се надевам - подобра иднина за нас.
Значи ти немаш проблеми како транс али сакаш да се потегне јавни дебати и дискусии за некакви проблеми на транс заедници??!!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Вака како личност ок ми изгледаш,
тоа што го кажа дека не те прифаќале луѓето, фактички го повтори она што ти го кажавме ние тука на форумов.
Дали се оствари тоа што ти го кажав на самиот почеток?
Дека ќе сакаат да те искористат за својата агенда?
Погледни ја новинарката која те интервјуира, погледни ја убаво.
Мислиш дека и е навистина гајле за твојата судбина? На неа и е гајле да ја сработи задачата која и ја дале и да земе плата.
И ќе кима со главата, да, да, да, демек те сфаќа како ти е тебе во душата.

Мој совет - стој понастрана од такви "душебрижнички" организации.
Тие ќе се прават дека те разбираат и дека ти се пријатели, се додека имаат корист од тебе.
Потоа ќе најдат некој друг, и ти нема да им бидеш интересен повеќе.

Уште една работа:
Ако велиш дека си се отворила, и сега ти е полесно на душата,
зошто сеуште гледам ЅИД пред тебе?
Што е тоа страшното во твојата интима?
 

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Значи ти немаш проблеми како транс али сакаш да се потегне јавни дебати и дискусии за некакви проблеми на транс заедници??!!
Кој рече дека немам? Разликата кај мене е што јас не живеам со семејството па да ми претат закани дека ќе ме избркаат од дома и други приказни како тоа што реално се случуваат. Тоа дека со години ми се потсмевало се живо што ќе стигне е исто така реален проблем. Сега не, меѓутоа на тинејџерска возраст е реален проблем поготово ако си незаштитен. Понижувањето во еден куп ситуации е исто така голем проблем кој нажалост луѓето кои живеат во зона на комфорт не го препознаваат како таков.
Инаку постојат и реално поголеми проблеми за кои што ти очигледно не слушаш. Луѓе што добиваат закани, луѓе кои што се дискриминирани од институциите, од населбата во која што живеат па се приморани да се преселат, проблеми со семејството...
Оневозможеноста да се почне хормонска терапија и да се направат потребните операции, да се смени потребната документација е само уште еден огромен проблем во еден куп други ситуации кои тебе не ти се познати, но е огромна тема за која што бара еден куп страници за пишување, но ќе биде залудно затоа што сакаш да се зезаш и да се смееш, но не и да сфатиш.
И не е муабетов дали ти ќе сфатиш или не. Муабетот е да се донесат соодветни закони за заштита на овие лица па да не може секој како што сака да се пи
Вака како личност ок ми изгледаш,
тоа што го кажа дека не те прифаќале луѓето, фактички го повтори она што ти го кажавме ние тука на форумов.
Дали се оствари тоа што ти го кажав на самиот почеток?
Дека ќе сакаат да те искористат за својата агенда?
Погледни ја новинарката која те интервјуира, погледни ја убаво.
Мислиш дека и е навистина гајле за твојата судбина? На неа и е гајле да ја сработи задачата која и ја дале и да земе плата.
И ќе кима со главата, да, да, да, демек те сфаќа како ти е тебе во душата.

Мој совет - стој понастрана од такви "душебрижнички" организации.
Тие ќе се прават дека те разбираат и дека ти се пријатели, се додека имаат корист од тебе.
Потоа ќе најдат некој друг, и ти нема да им бидеш интересен повеќе.

Уште една работа:
Ако велиш дека си се отворила, и сега ти е полесно на душата,
зошто сеуште гледам ЅИД пред тебе?
Што е тоа страшното во твојата интима?
Јас не се отворив во име на било која организација или на тоа дали на новинарка и е гајле. Јас се отворив затоа што тука реално постојат проблеми на кои никаде не се зборува, а ако не почне да се зборува нема да се дојде до никакво решение.
Еве (без да ме сфатиш погрешно) на пример ти се уште ми се обраќаш во женски род, одбивајќи да го почитуваш мојот род и мојот идентитет. И не си единствен. Јас излегов како таков и реалноста е дека голем број на луѓе се потсмеваат за кои лично и знам. Јеби га, се изложив и свесен бев на што се изложувам барем за дел од последиците и израчунав дека можам да се носам со истите.
Еден од проблемите со кои се соочува едно транс лице е непризнаеноста. Можеш да негираш и да кажеш дека тоа не е проблем, но од позиција каде што си признает насекаде и во секој папир, имајќи го тоа што една личност нажалост го нема, но не може да го смени родовиот идентитет, не можеш да знаеш ништо, не можеш да знаеш искуствено за ова.
Јас, како трансродово лице ќе признаам дека не ја сакам борбата низ која што поминувам. Имам поминато и живот како бездомник, и живот без парче леб, и живот каде што семејството ми се растура пред очи... ова е една од тие најтешки битки која што морам да ја водам.
Знаеш, најчесто е најлесно да им се потсмеваме на луѓето, како што тука се истакнаа поголемиот дел, но ако барем ако дел од секунда посветеа на прашањето дали едно транс лице го има избрано овој живот? Не, не е така. Не станува збор за избор.
Ако времето потрошено на потсмев се потроши на тоа да се прочита или да се ислуша нечија приказна па да процени дали е избор или е борба која што носи ризик да изгубиш се што ти е најмило... мислам дека муабетов ќе одеше во сосема подруга насока отколку во оваа која што е сега.
Луѓето што немаат отворено книга по биологија од петто одделение наеднаш ги интересираат хромозомите, гениталиите итн... но да се покаже почит нема да смени ништо во вашите животи, но ќе смени многу за заедницата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom