Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
19 октомври 2016
Мислења
24
Поени од реакции
17
@macci
Доволно сум образован и нема да те навредам со тие грди зборови.
Нормално дека прво ќе ми биде како на неговите родители тешко али ќе гледам да се изборам и да го прифатам тоа како што е затоа што тоа е судбина така треба да биде неможе ништо да се промени.
Без разлика јас ќе ги подржувам и немам ништо против, а за потомство нема да има.
Треба да ги прифатиме какви што се најлесно е некого да навредиме и слично.
Ајде стави се во нивна кожа и како би ти било тебе пример давам не сакам да се навредиш или пак да сум погрешно сфатен од други.?
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Јас никогаш не сум ги навредувал што се геј...
Нивна работа.
Но треба колку можеме да ги вратиме во нормала.
Не им е лесно на нив но уште потешко им е на родителите.
Самоуништување,деструкција на човековиот род....
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Штраус,како ќе се осеќаш кога ќе дознаеш дека твојот сакан син е геј?
Или да знаеш дека никогаш нема да имаш потомок,внуче?
Дали тогаш како сега ќе ги подржуваш гејовите?
Пред да ме нападнеш со епитетите сељак,затуцан и слично,размисли добро што ќе пишеш.не летај дека твоите сваќања се големи а моите мали.а и прочитај што сум пишал на темава претходно.
Мене ме интересира дали доколку имам дете стрејт тоа ми гарантира дека ќе имам внуци? Ми нема логика. Еве на пример јас сум стрејт, ама деца не планирам да имам. И сега што? Некако ми делува ко да ги преувеличувате работите. Доколку некој има дете стрејт и нема внуци од него, тогаш се е океј. Доколку некој има дете геј, а нема внуци од тоа дете, тогаш тој е уништен, депресивен, животот му е упропастен... Не му е целта на секој човек во животот да има деца.[DOUBLEPOST=1476994967][/DOUBLEPOST]
Штраус,како ќе се осеќаш кога ќе дознаеш дека твојот сакан син е геј?
Или да знаеш дека никогаш нема да имаш потомок,внуче?
Дали тогаш како сега ќе ги подржуваш гејовите?
Пред да ме нападнеш со епитетите сељак,затуцан и слично,размисли добро што ќе пишеш.не летај дека твоите сваќања се големи а моите мали.а и прочитај што сум пишал на темава претходно.
Мене ме интересира дали доколку имам дете стрејт тоа ми гарантира дека ќе имам внуци? Ми нема логика. Еве на пример јас сум стрејт, ама деца не планирам да имам. И сега што? Некако ми делува ко да ги преувеличувате работите. Доколку некој има дете стрејт и нема внуци од него, тогаш се е океј. Доколку некој има дете геј, а нема внуци од тоа дете, тогаш тој е уништен, депресивен, животот му е упропастен... Не му е целта на секој човек во животот да има деца.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Koja e celta vo zivotot bez deca?
Nesakas da imas deca?ne si zemal dete vo raka prijatele,ne si pomirisal bebe,a bi cuval nekoe zivotno.
Zal mi e sto razmisluvas vaka.
Normalno e prirodna reprodukcija.
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
24
Поени од реакции
17
Значи потполно се согласувам со тебе @The Ocean животот е тоа секој има свое право што ќе прави со својот живот.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
@macci
Доволно сум образован и нема да те навредам со тие грди зборови.
Нормално дека прво ќе ми биде како на неговите родители тешко али ќе гледам да се изборам и да го прифатам тоа како што е затоа што тоа е судбина така треба да биде неможе ништо да се промени.
Без разлика јас ќе ги подржувам и немам ништо против, а за потомство нема да има.
Треба да ги прифатиме какви што се најлесно е некого да навредиме и слично.
Ајде стави се во нивна кожа и како би ти било тебе пример давам не сакам да се навредиш или пак да сум погрешно сфатен од други.?
Секој родител треба да си го прифати своето дете какво и да е тоа, дали било здраво, право, нормално или педер. Но не и да му дава лажна надеж дека е сосем нормално и исто како и сите други деца пошто освен ако не е скроз одлепено,еден ден порано или покасно ке сфати дека нешто му фали и дека не е како останатите нормални деца. Никој не сакал такво да испадне, најмалце тие ама ете природата си прави грешки и тоа е тоа. Колку побрзо на тоа дете му се укажи дека не е нормално , толку тоа побрзо ќе се помири со судбината дека е грешка на природата и дека не е како сите останати толку подобро за него и за сите околу него. Наместо да се токми со сите останати нормални деца, едноставно ќе се помири и прилагоди на околностите и ќе си тргне по својот пат каков и да е тоа. Во секој случај многу подобро отколку да мисли дека се е во ред со него а дека сите останати нечинат.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Педер имам само едно прашање до педерите и лезбејките за шо живејте? Ние вака простиве обичниве луѓе живејме за дом фамилија свои деца,живем за да имам дете, а ти за шо то ме интересира. Која ти е целта и поентата на животот?
Како можи твојата психа да прифати дека сакаш мажи а не жени, како можи маж да те пали, како можи да те привлекува нешто шо го имаш самио ти? Како можи да знаеш дека нема да имаш дете свое и то да ти изгледа океј? Ај ако можи одговорими ме интересира
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
29
Не им замерајте бе па и хомофобите се луѓе.
Хахахахаххахахаа, вака се тешите?
Види, ја немам ништо против. Имам пријатели.
Само ми е жал за родотелите.
Ни на душман да не даде Бог.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Педер имам само едно прашање до педерите и лезбејките за шо живејте? Ние вака простиве обичниве луѓе живејме за дом фамилија свои деца,живем за да имам дете, а ти за шо то ме интересира. Која ти е целта и поентата на животот?
Како можи твојата психа да прифати дека сакаш мажи а не жени, како можи маж да те пали, како можи да те привлекува нешто шо го имаш самио ти? Како можи да знаеш дека нема да имаш дете свое и то да ти изгледа океј? Ај ако можи одговорими ме интересира
Тебе како може да те привлекува човек од спротивниот пол? Како твојата психа го прифати тоа? Исто е. Ти за што живееш? Мислиш дека ако направиш три деца си успеал во животот? Епа за некои не е животот само заврши школо, направи свадба и имај деца.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Тебе како може да те привлекува човек од спротивниот пол? Како твојата психа го прифати тоа? Исто е. Ти за што живееш? Мислиш дека ако направиш три деца си успеал во животот? Епа за некои не е животот само заврши школо, направи свадба и имај деца.
Да те привлекува човек од спротивниот пол е дадено од госпо, ако не требаше така да биди сите че беа педери. Живеам за да си имам свој дом свое семејство. Да сум успеал во живото ко че ги имам и ко че ги пораснам на најдобар можен начин. Ако не е животот заврши школо направи свадба и имај деца. Тогаш што е да биди ГЕЈ?
Неговите родители че ода цел живот со наведната гла како можи син му да сака мажи. Никој не сака да има свое дете педер. Кое тој што сака?
Едноставно е планираш живот ко во странство е овде сме Македонија. Секој втор ги мрази педерите
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Читам постови и полека осеќам дека ми умира одреден број неврони после секој прочитан глуп пост...
Како ќе сум се осеќал како родител ако ми кажело детето дека е геј...
Исто како шо ќе се осеќам ако ми каже дека е стрејт.
Синот/ќерката и понатаму ќе ми остане дете небитно дали е геј или стрејт. Стварно глупо размислување е тоа, како ќе се осеќаш ако ти каже детето дека е геј.
Немало да имаш внуци. Да зошто сфаќањево на општеството ни е уназадено. Дозволи им на геј каплс да посвојуваат деца, зошто да не му дозволиш на пар да посвои деца ако е спремен да му пружи на детето љубов и сигурност ?
А шо ете со примерите на тие шо нејќат да имаат деца а се стрејт, или на тие што се стрејт а не можат поради здравствени причини да имаат деца ?
Ајде како ќе се осеќаш тогаш, коа детето ти е стрејт, а ти пак нема да имаш внуци ?


Друга работа, за што живееле ?
Некој може живее за кариера, може некој живее да најд партнер со кој ќе може да дели лошо и добро. Шо е битно тоа ?
 

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Она што мене најмногу ме интересира е како кога се зборува за останатите букви од ЛГБТИ секогаш муабетот завршува и се сведува на Г од ЛГБТИ.
Инаку во однос на излегување од плакарите, јас повеќе воопшто не се кријам од никој.
Најважното нешто за мене е да се создадат потребните услови за живот на трансродовите лица и да им се даде простор во ова општество да живеат слободно без никој да ги/да не замара. Да не мора за потребните работи да одат дури до Белград или било каде по светов, туку тука да има обезбедено она што ни е потребно.
За оние кои би повикувале на напади врз оваа заедница би требало да постојат соодветни казни - па да видиме како се ќе си дојде на место.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Она што мене најмногу ме интересира е како кога се зборува за останатите букви од ЛГБТИ секогаш муабетот завршува и се сведува на Г од ЛГБТИ.
Инаку во однос на излегување од плакарите, јас повеќе воопшто не се кријам од никој.
Најважното нешто за мене е да се создадат потребните услови за живот на трансродовите лица и да им се даде простор во ова општество да живеат слободно без никој да ги/да не замара. Да не мора за потребните работи да одат дури до Белград или било каде по светов, туку тука да има обезбедено она што ни е потребно.
За оние кои би повикувале на напади врз оваа заедница би требало да постојат соодветни казни - па да видиме како се ќе си дојде на место.
секој педер или друг со ненормална сексуална орјентација или пожуда, може да живее нормално доколку не оди наоколу и му запиња на луѓето “ЈАСС СУМ ГЕЕЈ , ДАЈТЕ МИ ЗАКОНИ, ДАЈТЕ МИ УСТАВ, ЗАБРАНЕТЕ РЕЛИГИЈА, ЗАТВОРЕТЕ СИТЕ КОИ МЕ ГЛЕДААТ ЧУДНО, ДАЈТЕ МИ МЕСТО ВО ПАРЛАМЕНТ, ВНЕСЕТЕ ЈА МОЈАТА НАСТРАНОСТ В УЧЕБНИЦИ, ЗБОРАЈТЕ ЗА ТО НА ТЕЛЕВИЗИИ, ПУШТАЈТЕ СПОТОВИ ЗА НАС ПОШТО СУМ ЈАС ГЕЈЈЈ“
Ние нормалните толку не сме опседнати со секс ниту на работа па ни во друштво не водиме муабети кој како клецка зошто така клецка...
Али овие другите бе отековте да секој мора да знае до детали шо и како правите во интимните моменти и простории во вашиот живот.
Оди си на работа, н пазар... добар ден, како сте, шо треба да се направи, колку се доматите... а после дома ако сакаш опни штикли и дилдо в газ и уживај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom