Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Откако се појавија Фифи и Боки си дадоа на слобода ЛГБТ.
Мислам не јавно , еве вака по форуми.
Бог го создал светот.
Бог владее со него.
Бог ги создал Адам и Ева , а Фифи ја нема... Таа не постои.
Според мен ова е сериозно психолошко пореметување (хормони, трауми, низа фактори) и треба да се третира, во спротива ќе настане ХАОС!
Како би создале сеа поколенија да земеме да водиме љубов од исти пол? Како може маж да оплоди маж и обратно со жени?
Размислувајте сериозно, не избегнувајте проблем, не одите никаде. За хормони постојат таблети , за психички пореметувања исто.
Како успеа да помешаш родов идентитет со сексуална ориентација? Тие се две различни нешта.
Кога сме веќе кај Адам и Ева, јас би ти посоветувал да прочиташ и друга книга освен библијата. Кога зборуваш за научни работи како што трауми, хормони, психолошки пореметувања, некои си низа фактори, јас би ти препорачал да потпрочиташ некои работи пред да коментираш за нешта што не ги знаеш баш толку добро.
И врз основа на што дефинираш што е нормално? Мнозинството е нормално, малкумината не се? Тој ли е тој критериум на ВАС привилегираните? Замисли, раскажувам приказна за моето излагање од плакарите и реакцијата на родителот, ова прерасна во дискусија од неколку страни каде што луѓето ме убедуваат дека јас сум жена, безобразно прашувајќи ме за моите гениталии, за трауми од детството, па дијагностицирајќи ме дека сум со тешко пореметување.
Се обложувам дека вие што ме разубедувате што сум и што е нормално, не поминувате низ ова цело време, секојдневно.
Мада мене навистина не ми е битно кој што мисли за мене. Мене не ми треба нечија потврда за да знам дека јас сум океј таков каков што сум. Она што е проблемот е општеството со еден куп луѓе со вакви убедувања кој притоа си даваат за право да масираат некој друг со - недоволно потковани со знаење - муабети.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Трансродов маж значи маж чиј биолошки пол е женски, а на веќе назначениот пол се прилепуваат родови улоги, стереотипи, одредени непишани правила според кои се очекува индивидуата да се однесува, а воедно и така и се воспитува од мали нозе.
Па ти си идеална невеста!!
Ем може маж ти да те клецка како обична женка, ем пошто се осеќаш како маж можеш со него да пиеш пива пред бакал, дискутираш за политика, одиш со него на фудбалски или бокс мечеви и креваш тешки работи низ дома, варосваш, чепкаш околу моторот на колата, цепиш дрва...
Ако не си мажена пиши ми ја сум заинтересиран !
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Па ти си идеална невеста!!
Ем може маж ти да те клецка како обична женка, ем пошто се осеќаш како маж можеш со него да пиеш пива пред бакал, дискутираш за политика, одиш со него на фудбалски или бокс мечеви и креваш тешки работи низ дома, варосваш, чепкаш околу моторот на колата, цепиш дрва...
Ако не си мажена пиши ми ја сум заинтересиран !
Ама нејќе маж..
 

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Слободно испукајте се на форум ако немате каде на друго место да ги истресете комплексите и фрустрациите. :) (y)
 
Член од
19 октомври 2016
Мислења
24
Поени од реакции
17
Читам и се чудам на ова наше малограѓанство што никогаш нема да стане ова мало државиче како што треба се додека живеат луѓе со мали сфаќања.
Искрено јас сум стрејт али немам ништо против геј популацијата ги подржувам затоа што секој човек има свое право во секоја држава. Ти си се отворил пред твоите родители тоа е океј затоа што неможеш да живееш цел живот со тежина или пак да земеш некоја девојка за жена колку само да имате деца сепак нема да изразиш љубов доволно колку што можеш на полот кој те привлекува.
Најдобро би било да си заминеш да живееш сам или пак ако имаш партнер со него. Родители како родители тоа е нормално да реагираат лошо додека на запад е друга приказна. Не се нервирај еден ден ќе се среди неможе од тебе да се откажат сепак ти се родители.
Што и да правиш со памет и имаш подршка :)
Среќно
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: FtM
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Читам и се чудам на ова наше малограѓанство што никогаш нема да стане ова мало државиче како што треба се додека живеат луѓе со мали сфаќања.
Искрено јас сум стрејт али немам ништо против геј популацијата ги подржувам затоа што секој човек има свое право во секоја држава. Ти си се отворил пред твоите родители тоа е океј затоа што неможеш да живееш цел живот со тежина или пак да земеш некоја девојка за жена колку само да имате деца сепак нема да изразиш љубов доволно колку што можеш на полот кој те привлекува.
Најдобро би било да си заминеш да живееш сам или пак ако имаш партнер со него. Родители како родители тоа е нормално да реагираат лошо додека на запад е друга приказна. Не се нервирај еден ден ќе се среди неможе од тебе да се откажат сепак ти се родители.
Што и да правиш со памет и имаш подршка :)
Среќно
Штраус,како ќе се осеќаш кога ќе дознаеш дека твојот сакан син е геј?
Или да знаеш дека никогаш нема да имаш потомок,внуче?
Дали тогаш како сега ќе ги подржуваш гејовите?
Пред да ме нападнеш со епитетите сељак,затуцан и слично,размисли добро што ќе пишеш.не летај дека твоите сваќања се големи а моите мали.а и прочитај што сум пишал на темава претходно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom