Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Не разбирам сега кој ја надгледува оваа тема, оти излегувате веќе од колосек. Темата е „совет за дечкото“, не општо дека хомосексуалците биле привилегирани. Таа тема би требало да си ја дискутирате под „Хомосексуалност“.

Инаку што се однесува по протестите ЛГБТ, не се сите што протестраат ЛГБТ во такви протести за ЛГБТ-права.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Не разбирам сега кој ја надгледува оваа тема, оти излегувате веќе од колосек. Темата е „совет за дечкото“, не општо дека хомосексуалците биле привилегирани. Таа тема би требало да си ја дискутирате под „Хомосексуалност“.

Инаку што се однесува по протестите ЛГБТ, не се сите што протестраат ЛГБТ во такви протести за ЛГБТ-права.
Па тоа е се врзано со муабетот некои педери овде го советуваа детето сместа да бега во Канада оти овде има големи шанси разјарена хомофобична општонародна маса да го линчува на улица, па после излезе дека во канада педерите живеат мошне кусо, па се надоврзаа други муабети и испадна дека Македонија нема никаков проблем со гејојини и дека нормалната популација не ги прогонува така да само ќе им го скрши срцето на кутрите родители и ќе ги завитка во вечен срам и тага али тој нема за шо да се грижи
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.119
Поени од реакции
11.161
daj osnovajte politicka partija, so sigurnost ke bidete pred sdsm so clenstvo.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Некој понапред имаше пишано демек, како ќе ти биде тебе да ти каже синот дека нема да има деца и дека го прима во гз...
Па он самиот ли треба да си ја жртвува својата среќа, за туѓата?
Сега тоа е... животот е суров... некој мора да страда, да биде разочаран. Ко демек луѓето што децата им се стрејт па пукаат од среќа гледам.
Мајкл, во нашава пуста држава иднина нема ни за стрејт луѓето, а камоли за геј. Најубаво ќе ти биде доколку финансиски си океј, да заминеш некаде на некој месец. Некаде каде што ќе бидеш бар малку од малку посреќен. Некои викаа Канада, па после се цитираа дека не било океј, нема везе. Секаде низ светот луѓето гледаат подобро од нас на ваквите случаеви, секако со исклучоци.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе тоа е реалноста (зборам за првиот пост во темава), родителите секогаш ќе те сакаат и секогаш те сакале, само ова што си им го кажал ги удрило ко гром од ведро небо, и убаво кажуваш дека те воделе на прав пат, се ти приуштувале, сигурно убаво те воспитувале и добро постапувале али ете тоа што твојата сексуална ориентираност е различна тешко тоа твоите го прифаќаат и јас ги сфаќам и периодов што претстои тешко дека твоите поготово татко ти ќе ти прават муабет.. Е сега, тука луѓево што зборат дека нашата држава е затуцана и живееме во заостанато општество, јас тоа не го одобрувам, сепак се работи за морал.. Не мора се што е прозападно да го прифаќаме, се работи за моралот и честа, сепак и во уставот тоа го пишува ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.416
Поени од реакции
109.165
Во врска со детето зависи ти како ќе си го воспиташ и на што ќе го насочуваш без разлика дали оно ќе гледа како машко и машко ќе се бацат или женско и машко.Ако од едното му е непријатно треба и од другото да му е.
Ја зачитав темава и во очи ми падна ова. Како бе вака? Како може да нема везе што ќе гледа детето? Нормално ли е едно дете да гледа двајца родители од ист пол како се шљакаат по куќа? Точно е тоа за воспитувањето, не значи дека сите деца кај хетеросексуалците се нормални и дека тие родители се нормални, но сепак според мене никако не е нормално едно дете да расте во околина на родители кои се од ист пол.

Баш пред некој ден има конверазција со една другарка на оваа тема и нејзиното прашање, како поддржувач на геј популацијата и сите барања што они ги имаат, гласеше: А што па ако го дадат детето на маж и жена кои не се најнормални? Јас и одговорив дека за тоа си постојат институции кои вршат проценки за тоа, али дека никако не е нормално гејови да посвојуваат и одгледуваат деца, против природата е тоа. Искрено не поддржувам педери, но не можам на никого да забранам и да му кажам каква сексуална ориентација да има. Ми смета тоа што бараат некои права, што секогаш викаат дека се угнетени и омаловажени, а не е точно.

Јас педерлукот го сфаќам како еден вид болест, односно хормонално пореметување кај одреден човек, така да затоа и не се противам на сексуалната ориентација на поединецот. У врска со темава, јебига друже, си собрал храброст да им кажеш на твоите, свесен си во какво општество живееш, мора да бидеш спремен на тоа дека нема да бидеш прифатен. Прави како што ти е најубаво и како се осеќаш најсреќен...
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Какви доктори имаме во државава, абе не сме нормални. Во Македонија е иднината! Докоажале дека е болест, па дури и каква болест! Браво! Воодушевен сум!
Ај одете свртете една-две страни во учебник по биологија и прочитајте за генетски и хормонални нарушувања, па дојдете ќе правиме муабет. Не се брукајте.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ја зачитав темава и во очи ми падна ова. Како бе вака? Како може да нема везе што ќе гледа детето? Нормално ли е едно дете да гледа двајца родители од ист пол како се шљакаат по куќа? Точно е тоа за воспитувањето, не значи дека сите деца кај хетеросексуалците се нормални и дека тие родители се нормални, но сепак според мене никако не е нормално едно дете да расте во околина на родители кои се од ист пол.

Баш пред некој ден има конверазција со една другарка на оваа тема и нејзиното прашање, како поддржувач на геј популацијата и сите барања што они ги имаат, гласеше: А што па ако го дадат детето на маж и жена кои не се најнормални? Јас и одговорив дека за тоа си постојат институции кои вршат проценки за тоа, али дека никако не е нормално гејови да посвојуваат и одгледуваат деца, против природата е тоа. Искрено не поддржувам педери, но не можам на никого да забранам и да му кажам каква сексуална ориентација да има. Ми смета тоа што бараат некои права, што секогаш викаат дека се угнетени и омаловажени, а не е точно.

Јас педерлукот го сфаќам како еден вид болест, односно хормонално пореметување кај одреден човек, така да затоа и не се противам на сексуалната ориентација на поединецот. У врска со темава, јебига друже, си собрал храброст да им кажеш на твоите, свесен си во какво општество живееш, мора да бидеш спремен на тоа дека нема да бидеш прифатен. Прави како што ти е најубаво и како се осеќаш најсреќен...
Прво да ти кажам јес да мојот одговор наликува како подржувам посвојување на деца од страна на хомосексуалци али не.На темава никаде офц. неам пишано дали подржувам или не а имам мислења во темата хомосексуалност кај што кажувам дека неам ништо против ако сакаат да се земат и да склопат брак иако не знам како тоа кај нас би се одвивало но не и да се дозволи дете да чуваат.Тоа што го иам реплицирано се однесуваше на типот кој имаше поставено еден куп прашања без размислување па сакав да видам као ќе реагира на моите ама никад не ми врати јбг

Патем да се надоврзам на твоето мислење.
Тргнувам од моја гледна точка доколку јас сум дете зборам за дете до 12-13год.и би имала дома двајца педери а сите околу мене другари/другарки ги гледам со еден маж и една жена мене лично нема да ми е океј.Колку и да ти кажуваат дека тоа е океј за мене нема да е пошто дете си сакаш да си ист ко другите да имаш дома и мајка и татко.Срамот ќе те докопа а и во нашево општество сите попреку би те гледале.А згора на се јас,како едно дете повеќе ќе бидам преокупирано со општеството,што луѓето мислат,зашто мене ме дале овде....наместо да живееам нормален детски живот со нормални детски обврски.
Така да сега за сега мислам дека не сум океј со доделување дете на хомосексуалци а не знам можеби за неколку години ќе сменам мислење ако имаме посаглам општество.

п.с за конверзацијата со другарка ти викаш има институции кои вршат проценка за тоа,да во право си и одат на посети да видат како се одвиваат работите но сигурно доколку се дозволи на хомосексуалци да чуваат дете истата процедура би била и кај нив а според мене би требало и почеста да биде со психолог поради фактот дека на тоа дете му треба дупло поголема адаптација во тоа семејство.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
822
Поени од реакции
290
ретко читам вакви форуми ама

кога некој ќе прокоментира дека сексот е природен само помеѓу м и ж само ради тоа што создава поколенија ми е врв

согласно, сите тие што се ебат од забава а не создаваат живот не се нормални?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
ретко читам вакви форуми ама

кога некој ќе прокоментира дека сексот е природен само помеѓу м и ж само ради тоа што создава поколенија ми е врв

согласно, сите тие што се ебат од забава а не создаваат живот не се нормални?
Смешно ти е оти не си научил ништо, животот на планетата не започна со човекот ниту ќе заврши со него, многу пред него се клецкаа мнооогу разни видови со стотици милиони години а се со една природна сврха - размножување.
Не мислиш ваљда дека некоја Стегосаурка пред 150 милиони години му шептела на запаленио мажјак над неа “Љубави не свршвај во мене...“
или дека некој Тироносаурус му кажвал на другарот “Брат дај да најдеме нешо за клецкање“
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
822
Поени од реакции
290
Смешно ти е оти не си научил ништо, животот на планетата не започна со човекот ниту ќе заврши со него, многу пред него се клецкаа мнооогу разни видови со стотици милиони години а се со една природна сврха - размножување.
Не мислиш ваљда дека некоја Стегосаурка пред 150 милиони години му шептела на запаленио мажјак над неа “Љубави не свршвај во мене...“
или дека некој Тироносаурус му кажвал на другарот “Брат дај да најдеме нешо за клецкање“
да пошо денес од секој хетеро секс излегуваат деца
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
да пошо денес од секој хетеро секс излегуваат деца
Сексот и половите не го измисли човекот туку природата за одредена намена, то шо ние си го користиме поинаку не значи и дека е тоа природно и нормално
 

Kajgana Shop

На врв Bottom