Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
ретко читам вакви форуми ама

кога некој ќе прокоментира дека сексот е природен само помеѓу м и ж само ради тоа што создава поколенија ми е врв

согласно, сите тие што се ебат од забава а не создаваат живот не се нормални?
Не ги мешај работите.
Не е така?тебе не ти е природен?
муабетот е само тој секс е природен бидејќи има природна репродукција од исти пол.
И сексот е секс помеѓу човек и коза но не прави природна репродукција.
Ова со педерлукот и гејовството е против природната репродукција на човековиот вид, затоа луѓето го сметаат за не нормална работа.
А дали било од забава,љубов,мода ...тоа е друг муабет.
Да се вратам на темата.

Мој совет до дечкото е да проба да се врати во нормала(се разбира ако може)

Нека батали канада.уште повеќе ќе ги дотепа родителите.
Ова е делот од самоуништувањето на едно семејство и пример како се гаси една "лоза".
тажно

Sent from my Redmi Note 2
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Некој понапред имаше пишано демек, како ќе ти биде тебе да ти каже синот дека нема да има деца и дека го прима во гз...
Па он самиот ли треба да си ја жртвува својата среќа, за туѓата?
Сега тоа е... животот е суров... некој мора да страда, да биде разочаран. Ко демек луѓето што децата им се стрејт па пукаат од среќа гледам.
Мајкл, во нашава пуста држава иднина нема ни за стрејт луѓето, а камоли за геј. Најубаво ќе ти биде доколку финансиски си океј, да заминеш некаде на некој месец. Некаде каде што ќе бидеш бар малку од малку посреќен. Некои викаа Канада, па после се цитираа дека не било океј, нема везе. Секаде низ светот луѓето гледаат подобро од нас на ваквите случаеви, секако со исклучоци.
За жал, во Македонија многу полесно се прифаќа ако зетот ја тепа ќерката, ако ја изневерува, ако пие. И дури ќе и кажат да си трае и да трпи заради децата. Ама ако синот каже дека е педер или ќерката лезбејка, тоа е крај на светот!
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
832
Поени од реакции
296
Не ги мешај работите.
Не е така?тебе не ти е природен?
муабетот е само тој секс е природен бидејќи има природна репродукција од исти пол.
И сексот е секс помеѓу човек и коза но не прави природна репродукција.
Ова со педерлукот и гејовството е против природната репродукција на човековиот вид, затоа луѓето го сметаат за не нормална работа.
А дали било од забава,љубов,мода ...тоа е друг муабет.
Да се вратам на темата.

Мој совет до дечкото е да проба да се врати во нормала(се разбира ако може)

Нека батали канада.уште повеќе ќе ги дотепа родителите.
Ова е делот од самоуништувањето на едно семејство и пример како се гаси една "лоза".
тажно

Sent from my Redmi Note 2
за спинување сте махери, затоа не ги сакам овие форуми
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Не ги мешај работите.
Не е така?тебе не ти е природен?
муабетот е само тој секс е природен бидејќи има природна репродукција од исти пол.
И сексот е секс помеѓу човек и коза но не прави природна репродукција.
Ова со педерлукот и гејовството е против природната репродукција на човековиот вид, затоа луѓето го сметаат за не нормална работа.
А дали било од забава,љубов,мода ...тоа е друг муабет.
Да се вратам на темата.

Мој совет до дечкото е да проба да се врати во нормала(се разбира ако може)

Нека батали канада.уште повеќе ќе ги дотепа родителите.
Ова е делот од самоуништувањето на едно семејство и пример како се гаси една "лоза".
тажно

Sent from my Redmi Note 2
После ова што го напиша, гледај ти да се вратиш во нормала.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За жал, во Македонија многу полесно се прифаќа ако зетот ја тепа ќерката, ако ја изневерува, ако пие. И дури ќе и кажат да си трае и да трпи заради децата. Ама ако синот каже дека е педер или ќерката лезбејка, тоа е крај на светот!
Jas sum mnogu protiv semejno nasikstvo, i mnogu go mrazam toa, ma da toa vo druga tema treba da se dislutira.. Muabetot e za deckoto sto priznal, da si kaze i olesni, psmetam deka pametno napravi sto si ja olesni dusata, ma da iskreno neka ne me sfakja pogresno, neka se posovetuva so psiholog ili psihijatar, zasto ne mu e mal problemot, a toa strucno lice i podrska i sovet ke mu dade ponataka i da go zadrzi semejstvoto.. Mn e lesno da mu se kaze sploberi partalite i begaj od doma ili fati pat za kanada.. Jas veruvam deka posle nekoj period nwgovite ke go prifatat kakov sto e posto e nivno cedo, samo treba trpenie.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Jas sum mnogu protiv semejno nasikstvo, i mnogu go mrazam toa, ma da toa vo druga tema treba da se dislutira.. Muabetot e za deckoto sto priznal, da si kaze i olesni, psmetam deka pametno napravi sto si ja olesni dusata, ma da iskreno neka ne me sfakja pogresno, neka se posovetuva so psiholog ili psihijatar, zasto ne mu e mal problemot, a toa strucno lice i podrska i sovet ke mu dade ponataka i da go zadrzi semejstvoto.. Mn e lesno da mu se kaze sploberi partalite i begaj od doma ili fati pat za kanada.. Jas veruvam deka posle nekoj period nwgovite ke go prifatat kakov sto e posto e nivno cedo, samo treba trpenie.
Гледаш, јас попрво таков совет би му дала на некој што ја тепа жената (прво, се разбира, ќе го пријавам во полиција), а не на некој што сака да има интимна врска со лице од исти пол. Муабетот ми беше дека кај нас многу работи што се ненормални (како случајот со жената која мажот ја горел со пегла и никој ништо не направил, иако пријавувала) се прифаќаат како аксиом, а работи како што се хомосексуалноста се сатанизираат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Гледаш, јас попрво таков совет би му дала на некој што ја тепа жената (прво, се разбира, ќе го пријавам во полиција), а не на некој што сака да има интимна врска со лице од исти пол. Муабетот ми беше дека кај нас многу работи што се ненормални (како случајот со жената која мажот ја горел со пегла и никој ништо не направил, иако пријавувала) се прифаќаат како аксиом, а работи како што се хомосексуалноста се сатанизираат.
da, nenormalno i nemoralno e tepanjeto na zenata, no sepak postojat soodvetni kazni za taa nenormalnost i nemoralnost, a dali za homoseksualnosta ima kazna? Vo demokratski i civilizirani sekako deka nema, i zatoa ne treba da se preteruva so baranje na nekakvi si prava za istopolen brak i posvojuvanje deca.. Kaj vi se dava prst, vie barate cela raka... Da ziveete u arapskine zemji pa da ve videv da skokate, ke ve frlaa od 10ti sprat..
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Реалноста е дека никому не му го дужиш животот, себичност е некој да не ти дозволува да го живееш животот како што сакаш а да го живееш сопствениот живот како што сакаш не е себичност нормална ствар е Боже мој, верувај колку и да бидеш совршен ќе има ликови, твои блиски, другари, роднини кои што ќе ги разочараш и ќе ти најдат маана и ќе ти ја нагласуваат, едноставно човекот е таков по природа субјективен и себичен и смета дека сите треба по неговите критериуми и правила да се однесуваат, ти сам ако одлучиш да бидеш роб на општествените бариери тогаш немаш право ни да се жалиш, возрасна личност си и треба да знаеш што сакаш.
Зашто баш моето дете!? Кој си ти, Чарлс Менсон?
Родителите на убијци, криминалци и оние кои што загрозуваат човечки животи треба да се запрашаат зашто баш моето дете.
Сум имала врски и со женски и не сум се замарала за другите, ако дискриминираат и чувствуваат револт нивни проблем, не мој.
Прашањето за склучување бракови и посвојување деца најверојатно треба да го решат психолозите и социолозите колку едно општество ги исполнува критериумите за тоа да успее а да нема жртви, мое мислење дека нашето општество не е спремно за тоа али у некои земји тоа функционира нормално а како што изгледа треба години индоктринација со цел тоа да се смета за нормално у нашава земја и генерално на целиов Балкан.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Malku problematicna tema.
Mislam deka roditelite treba da rabotat preventivo. Dodeka raste deteto, da go ucat sto treba a sto ne...
Ako dojde do "outing" "mamo ja sum ova.." tesko nesto da moze da se popravi... nema nekoj lek.
Znaci samo so prevencija. Ednas koga mladiot covek ke si zakluci nesto, roditelite nisto nemozat da napravat poveke.
 

FtM

Член од
19 февруари 2016
Мислења
65
Поени од реакции
12
Јас на татко ми му кажав дека сум трансродов маж. Она што е страшно е неинформираноста на луѓето и како да настапат во таква ситуација.
Се уште ми го изговара името она кое што ми го дале и ми зборува во погрешен граматички јазик.
Инаку не живеам со него така што нема простор за поголеми компликации, но многу е важна почитта и обраќањето на трансродово лице со граматичкиот јазик кој што е соодветен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom