Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
4, ако излезеш да парадираш затоа што си хетеро, само ќе си покажеш колку си игнорантен и ретардиран, пошо сите права ти се ускратени тебе ко една хетеро личност и не смееш да кажуваш многу многу на другите дека си хетеро, посо хетерофобични се луѓето, нели?
5, никој не си одлучува да биде геј, се раѓа таков, тоа што некој ОДЛУЧУВА да има жена затоа што неговите сакаат така а тој е геј, ондак за мене тој е педер, ама не во сексуална определба, во душа е педер и кукавица.
Во Холандија педерлуко е легален нешо појќе од 2 века. Во Холандија со девцени наназат гејојте ги имаат сите можни екстра права.
И пак во Холандија излегуваат да парадираат, голи, се лижат по улици, се тријат еден од друг се цицаат... За шо парадираат таму? за кои права?
53333062.jpg Amsterdam_Gay_Pride_2004,_Canal_parade_-016.JPG amsterdam-pride-6.jpg gaypridemasterdam08.jpg
ете како изгледа “јавно искажување на некој дека е геј“
на некој му смеа на некој - не, ете на првата слика на чамецот на то малото дете изгледа не му пречат вакви експлицитни сцени...

Инаку како некој станва педер не е се уште докажано има силни докази дека таа состојба се развива во тек на живот, не е вродена, така да има шанса ако се открије предизвикувачот, да се направи и лек или терапија и да се спасат многу млади луѓе од агонијата
 
S

staycalm

Гостин
Ми се згади од сликиве...
А мене ми се згади од тебе на пример :kuracc:[DOUBLEPOST=1468510669][/DOUBLEPOST]
Во Холандија педерлуко е легален нешо појќе од 2 века. Во Холандија со девцени наназат гејојте ги имаат сите можни екстра права.
И пак во Холандија излегуваат да парадираат, голи, се лижат по улици, се тријат еден од друг се цицаат... За шо парадираат таму? за кои права?
Прегледај го приврзокот 152304 Прегледај го приврзокот 152305 Прегледај го приврзокот 152306 Прегледај го приврзокот 152307
ете како изгледа “јавно искажување на некој дека е геј“
на некој му смеа на некој - не, ете на првата слика на чамецот на то малото дете изгледа не му пречат вакви експлицитни сцени...

Инаку како некој станва педер не е се уште докажано има силни докази дека таа состојба се развива во тек на живот, не е вродена, така да има шанса ако се открије предизвикувачот, да се направи и лек или терапија и да се спасат многу млади луѓе од агонијата
Некои работи кога се too much, too much се и нема зошто да се бунам за тоа. Првите 2 слики сметам дека се сосема непотребни аутфити, затоа што такви ко тебе ретардирани морони ги користат за да ја оцрнат цела слика на лгбти заедницата.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Не си ти крив, толку ти е капацитетот на мозочните келии.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Другите глупости ги изоставив, ама ова кога го прочитав. Не знаев дал да се смеам ил да плачам? Избрав да се смеам, дека смеењето го продолжувало животот велат, па и да отидам у Канада нема да умрам колку таму години помлад :pos::pos::tapp:
Шо да праиш кутрата, да имаше факти наместо смеење ќе укажеше на број на убиени педери во македонија во последни 10 години, ќе извадеше статистика на број на претепани број на осакатени број на уапсени гејој низ Македонија... али нема такво нешто сите се живи здрави вработени и добро ситуирани
boki-jovanovski-620x350.jpg
еве еден прогонуван претепан во Македонија кутар јаден педер

45865_dsc-4802_630x0.jpg
eве уше еден шо не смее да излезе на улица за да не го каменова разјарената маса

koce.jpg
еве уше еден кој го знае цела МК и се уште жив и здрав хоби му е јавање....

имаше уше едно чупе - женски педер не ми текнува како се викаше, јавно се произнесе со својот проблем и си доби државна работа како режисер, кутричката[DOUBLEPOST=1468511068][/DOUBLEPOST]
Некои работи кога се too much, too much се и нема зошто да се бунам за тоа. Првите 2 слики сметам дека се сосема непотребни аутфити, затоа што такви ко тебе ретардирани морони ги користат за да ја оцрнат цела слика на лгбти заедницата.
А бе то се уфрлени хетеро нормали луѓе со цел да на ваков начин ја брукаат поштената и чедна хомосексуална заедница
 
S

staycalm

Гостин
Шо да праиш кутрата, да имаше факти наместо смеење ќе укажеше на број на убиени педери во македонија во последни 10 години, ќе извадеше статистика на број на претепани број на осакатени број на уапсени гејој низ Македонија... али нема такво нешто сите се живи здрави вработени и добро ситуирани
Прегледај го приврзокот 152308
еве еден прогонуван претепан во Македонија кутар јаден педер

Прегледај го приврзокот 152309
eве уше еден шо не смее да излезе на улица за да не го каменова разјарената маса

Прегледај го приврзокот 152311
еве уше еден кој го знае цела МК и се уште жив и здрав хоби му е јавање....

имаше уше едно чупе - женски педер не ми текнува како се викаше, јавно се произнесе со својот проблем и си доби државна работа како режисер, кутричката[DOUBLEPOST=1468511068][/DOUBLEPOST]
А бе то се уфрлени хетеро нормали луѓе со цел да на ваков начин ја брукаат поштената и чедна хомосексуална заедница
Фифи не е геј, доколку не беше неук ќе сфатеше, така да џабе мене ме нарече неук :pos:
ААХАХАХАХХ ЗА РУМЕНА ЛИ ЗБОРИШ? За нејзината приказна на српски? Оф господи, измислена е приказната и прилично сум сигурен дека воопшто и не е лезбејка таа. ако збориш за неа. уствари не е она, не е режисер таа, ама мислам дека ако ја имаш гледано и за неа истото го мислиш :icon_lol::icon_lol:
И дали сериозно мислиш дека само физичкото насилство се уствари важи, и тоа е единствен начин за борба против лгбти заедницата? И дека ако некој не е нападнат физички и дека ако е жив и здрав значи дека се му е фул, само пошо не е нападнат? А примерите за каменување на куќа на геј у мкд не го зимаш? А примерот за лгбти центарот 3 пати шо е нападнат додека има луѓе внатре, и тој ?

Нема потреба од сарказам, тоа што на парадите има секакви глетки, има. не значи дека сите ги оправдувам и поддржувам, ама ете јас не можам да влијаам врз тоа.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Фифи не е геј, доколку не беше неук ќе сфатеше, така да џабе мене ме нарече неук :pos:
ААХАХАХАХХ ЗА РУМЕНА ЛИ ЗБОРИШ? За нејзината приказна на српски? Оф господи, измислена е приказната и прилично сум сигурен дека воопшто и не е лезбејка таа. ако збориш за неа. уствари не е она, не е режисер таа, ама мислам дека ако ја имаш гледано и за неа истото го мислиш :icon_lol::icon_lol:

Нема потреба од сарказам, тоа што на парадите има секакви глетки, има. не значи дека сите ги оправдувам и поддржувам, ама ете јас не можам да влијаам врз тоа.
Фифи за просечен здрав прав хетеросексуален македонец е педер
И како таков никој не го гиба не го коли не го беси не го убива.
Фифи си живее убав безбеден ситуиран живот во македонија иако 90% од луѓето кои го знат го мислат дека е геј
Така да некои муабети дека овде ЛГБТ популација живее в страв од некакви малтретирања се лажги
 
S

staycalm

Гостин
Фифи за просечен прав малку мозочно закржлавен хетеросексуален неедуциран и затуцан македонец е педер
Фифи си живее убав безбеден ситуиран живот во Шведска
There, I fixed it for you
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
There, I fixed it for you
И тука живееше безбедно и мирно, замисли сама си држеше убав голем стан во Скопје под кирија. то ти се најмалце 300 евра кирија уше минимум 300 евра за сама девојка да си плати сметки јадења... 600 евра, ехеееј, кога третина македонци живеат во сиромаштија а од вработените само 12% земаат плата над 30.000 денари, педерите овде пливаат во пари
 
S

staycalm

Гостин
И тука живееше безбедно и мирно, замисли сама си држеше убав голем стан во Скопје под кирија. то ти се најмалце 300 евра кирија уше минимум 300 евра за сама девојка да си плати сметки јадења... 600 евра, ехеееј, кога третина македонци живеат во сиромаштија а од вработените само 12% земаат плата над 30.000 денари, педерите овде пливаат во пари
Изгледа само јас сум исклучок што не можам да заживеам а не па да пливам во пари.. :mad::place::place::place::place:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Изгледа само јас сум исклучок што не можам да заживеам а не па да пливам во пари.. :mad::place::place::place::place:
Има многу луѓе во светот шо се педери ради имиџ или незнаење, има доста глумци или пејачи или музичари, писатели... кои ќе излезат кај Опра и ќе објават дека се гејој само за да им се продаваат повеќе книгите или албумите пошто народот сака фрик шоу, има многумина кои мислат дека се педери пошто така ги наговараат вистинските педери а всушност не се, така да ако немаш пари - ти не си оригинал педер.
 
S

staycalm

Гостин
Има многу луѓе во светот шо се педери ради имиџ или незнаење, има доста глумци или пејачи или музичари, писатели... кои ќе излезат кај Опра и ќе објават дека се гејој само за да им се продаваат повеќе книгите или албумите пошто народот сака фрик шоу, има многумина кои мислат дека се педери пошто така ги наговараат вистинските педери а всушност не се, така да ако немаш пари - ти не си оригинал педер.
Офффф.. ете до што било, епа јбг, очигледно не сум оригинал педер...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Мајки ги развеселил родителите со тоа шо излегол од плакарот.И сега дали родителите имаат друг избор освем да го прифатат Мајки???Во спротивно ќе бидат прогласени за заостанати шовинисти???Утре задутре ќе се појави некој друг Мајки шо ќе им соопшти на своите родители дека обажава секс со пудлици и неговите родители сакале или нејќеле мора да го прифатат тоа пошто во Канада е веќе дозволен сексот со домашни миленици,а ние мора да го следиме тој тренд во спротивно ќе бидиме прогласени за заостанати ,нормално!?:cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom