Изгубена доверба...

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Кога изгубив доверба во тебе...
Кога изгубив доверба во себе...
Најдов утеха во ИГЛАТА!!!
Сега плетам и многу ми е убаво:je:
 

Xokaido

WaRrIoR_FoR_Life
Член од
5 април 2006
Мислења
131
Поени од реакции
1
Imam (Imav) eden prijatel vo koj mnogu brz ja stekna mojata doverba od edna strana bidejki jas veruvav vo nego ama mnogu lesno ja izgubi a sega za povratak ke vidime, bidejki mnogu pati se slucilo da popustam ama ne znam dali sega ke bide toa..
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас давам втора шанса. Али сум многу претпазлива. Зашто неќам да ми се бара и трета и четврта и....
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Довербата е многу тешка работа , тешко се стекнува а лесно се губи , така да гледам да ја почитувам и да не ја изгубам довербата кај другите зш е многу битна работа пред се. Јас неможам да сум со човек во кој што немам доверба
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ја вложувам крајни напори да луѓето ја загубат нивната доверба во мене.....
Зашто, чувај боже може некој некогаш сериозно да ме сфати........:ija:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
divine напиша:
Тешко е да се стекне доверба кај некого, а многу лесно да се изгуби ... тоа го знаеме сите. Но што откако ќе ја изгубите довербата кај некого? Се трудите да ја повратите? А што ако некој кај вас ја изгуби? Сте ја повратиле некогаш кон таа личност довербата во целост?:raz:

da sum izgubil doverba u nekoj... sto znam.. mi se nema deseno...
ali ako nekoj ja izgubi doverbata kaj mene.... na nekoj nacin e izbrisan...
od prosta pricina sto ako ednas me zaebal..golema pogolema e verojatnosta da me zaebe pak!
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Ako jas izgubam doverba kon nekogo zavrseno e... nema vrakanje. A ako pak jas sum kriv za nesto ili sum razocaral nekoj togas na sekoj mozen nacin se trudam da go ispravam toa.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Nekako ja vrakam povtorno doverbata, no nikogas vo celost. Sekogas ke se somnevam vo taa licnost, deka moze povtorno da mi zabodi noz vgrb.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Davam i jas vtora sanasa za nekoi licnosti.Dosega ne se sekavam deka vo nekoj sum ja izgubila doverbata,megutoa nikogas ne se znae.Ako toa nekogas se sluci bi mu dala vtora sansa samo dokolku ne stanuva zbor za decko i bi bila pretpazliva na pocetokot
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
изгубив доверба во две личности коиу ми значеа можам да речам најмногу во животот,но откога ме разочараа на најлошиот можен начин...сфатив какви се..
мислам дека тие личности се трудат пак да им верувам,но тоа никогаш нема да биде како што беше...
така да,кога ќе загубам доверба во некој,тешко пак да му верувам во целост,
а тие што загубиле доверба во мене...се трудам да ја вретам,ама сепак зависи од ситуациите..
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Ja izgubiv doverbata vo licnosta so ja sakav najmnogu na svet i mislev deka taa licnost nema srce ni mravka da zgazi, ama ne e taka... A za tie so ja izgubile doverbata vo mene, se trudam povtorno da ja steknat i da im dokazam deka sum zgresila, ama sepak zavisi kolku mi znaci taa licnost
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Зависи од ситуацијата. Јас лично не сум изгубил ничива доверба, а ако некој дозволи да му ја изгубам довербата целосно , значи дека направил големо дело, затоа што обично простувам за ситници.
 
Член од
24 јуни 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
jas sega skoro izgubiv doverba vo eden tip koja tolku dolgo ja gradev i usovrsuvav.... mislev deka e bez mani no ispadna deka gi imal site mozni mani sto postojat!!!

a vo mene neznam dali izgubil nekoj doverba posto sekogas sum fina i sakam na site da im pomognam :nesum: ama znam i ponekogas da ja utnam mnogu rabotata....
 
С

Сатори

Гостин
Зависи само од тоа колку ми е важна личноста, ако сакам да ја вратам ќе работам на тоа, ако не ...
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Тоа дали ќе простам зависи од личноста, тоа колку добро ја познавам, и нормално од ситуацијата...

Не им простувам многу на луѓето, затоа што знам дека ако некој еднаш ми згрешил, ќе има и вторпат.

Обично сите знаат каква сум и пред да ми напраат нешто лошо 3 пати помислуваат, затоа што ако тие ми напраат еднаш нешто лошо јас нив 3 пати, и довербатаникогаш нема да си ја повратат кај мене.

Можда ќе има случај кај што ќе простам, и довербата ќе ми се поврати, ама сепак се знае дека довербата никогаш нема да ми биде целосно повратена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom