Изглед на ноктите

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
I am a bitch напиша:
Grickam nokti. Nikako da se odviknam. Ednas cel mesec ne grickav i super mi bea noktite so rozev lak ama posle pak pocnav. Mnogu losa navika. Sram mi e da si gi pokazam noktite.
И јас!
Ноктите ми се срање.
Т.е не знам дали ова нешто на моите прсти може да се нарече нокти.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81


Еве ова да речеме се добри нокти!!!
(Како не бееееееееееее,мразам големи нокти)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Средете си ги прстите, ќе се караме!:icon_lol: Изгризани нокти и месото околу ноктите е лоша слика, бе!
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Prvo nesto sto zabelezuvam kaj zenska persona :) se nokti mi se gadi od nesredeni nokti
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
KaKtus напиша:
Prvo nesto sto zabelezuvam kaj zenska persona :) se nokti mi se gadi od nesredeni nokti
Lele bas noktite li be,obicno facata se zabelezuva ali nema vrska kaj sekoj razlicno ja naprimer uvek gi gledam zabite .
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Dzabe mi se i dolgite prsti koga noktite mi se do koska igrickani i izlupeni
:( mamata be! shit.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Imam dolgi prsti, no noktite non-sstop se obiduvam da gi upraam. Mnogu mi se krslivi i redovno moram da odam na manikir. Samo ednas staviv nadgradba na nokti, i nikogas nema da stavam pak. So nadgradbata ne mozev da rabotam na kompjuter, niti pak da rabotam nekoi poslozeni raboti, i selo vreme pazev da ne mi se skrsat:icon_lol: I gi izvadiv posle 5 dena. Ne koristam lakovi samo sjaj.
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
ноктите секогаш треба да се средени и уредни,бидејки кај секој човек најпрво ги забележуваме нив.Од нив се гледа дали личноста е педантна.Јас обожавам нокти со средна големина а може и помала лакирани со нежни бои или некоја шара онака прифатливи за око и здрави.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
najmnogu vnimanie posvetuvam na mojte nokti.Ne pravam nadogradba zasto mi se golemi:)

`AnGe|4E` напиша:
Dzabe mi se i dolgite prsti koga noktite mi se do koska igrickani i izlupeni
:( mamata be! shit.
ima edna krema(zaboraviv kako se vikase-germanska e),ke gi namackas noktite,i pola prsti i koga ke probas da gi grickas ke pocne da te pece ustata i togas nema vise da ti tekne da gi grickas:)
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Знае ли некој некој лек против лупење (кршење) на нокти? Дали од тестатурата или од работата ноктите ми станаа хаос!:(
 
N

NeMiRnA

Гостин
maski za nokti aura,tabletki imase edni neznam kako se vikaa,obavezno cink i selen!
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
e i dolgo vreme grickav i ne mozev da se odviknam,ama malku po malki sobrav sila i eve 6 mes.nemam grickano.a i ne mislam da pocnam pak,konecno ja iskoreniv taa odvratna navika:je: :je:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Lolita напиша:
Знае ли некој некој лек против лупење (кршење) на нокти? Дали од тестатурата или од работата ноктите ми станаа хаос!:(
Јас колку што знам ноктите се кршливи и се лупат од недостаток на калциум, но за ова нека потврди постручно лице.

Иначе може да помогне и гел кој е траен и го нанесуваат на претходно средени и полирани нокти, па со растењето на ноктите се донанесува. Убави нокти имам (пу пу да не ги заречам), ама за секој случај планирам да си ги заштитам со гел, башка убаво изгледа како да имаш сјај на ноктите.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
FortunE напиша:
Јас колку што знам ноктите се кршливи и се лупат од недостаток на калциум, но за ова нека потврди постручно лице.
Jas potvrduvam :icon_lol: Postrucno lice od mene za kalcium amin :pos: Skoro i go nemam,zatoa noktite mi se krsh..:pos:
 
N

NightFuneral

Гостин
Noktite mi rastat mnogu brzo,neam nekoe posebno vreme za sreduvanje,i onaka celo vreme se so crn lak.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom