Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мирка ги отепа комуњариве вечерва, поготово Фрле
кој ја сака емисијата од утре нека ме исконтактира
секој Македонец треба да ја има за да си се потсеќа на некои работи да му станат појасни и да научи нови а сепак стари
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Не што ти лаже Мирка само што ниеден од споменатите нема да ја демантира.Ги закопа со документи фактографија посебно Фрчко треба само да издаде книги ова да остане како материјал за идните историчари истражувачи
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Мирка ги отепа комуњариве вечерва, поготово Фрле
кој ја сака емисијата од утре нека ме исконтактира
секој Македонец треба да ја има за да си се потсеќа на некои работи да му станат појасни и да научи нови а сепак стари
екстра беше ...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не што ти лаже Мирка само што ниеден од споменатите нема да ја демантира.Ги закопа со документи фактографија посебно Фрчко треба само да издаде книги ова да остане како материјал за идните историчари истражувачи
не ни може да ја демантира
а додека не издаде книги видеото од емисјата одлично ќе послужи
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
не ни може да ја демантира
а додека не издаде книги видеото од емисјата одлично ќе послужи
Каква емисијааа, ауууу. Секоја чест на Мирка. Ова беше права „СМРТ ЗА КОМУЊАРИТЕ“!!! :vozbud:

На сите македонски форуми да се закачи емисијата, да се видат предавниците и кој ја продаде Македонија, кој ги нарача атентатите на Кирчо и Боро......итн итн!

На Youtube и google.video верувам деновиве ќе биде закачена ... па белки ќе се просветли народов !!! :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Каква емисијааа, ауууу. Секоја чест на Мирка. Ова беше права „СМРТ ЗА КОМУЊАРИТЕ“!!! :vozbud:

На сите македонски форуми да се закачи емисијата, да се видат предавниците и кој ја продаде Македонија, кој ги нарача атентатите на Кирчо и Боро......итн итн!

На Youtube и google.video верувам деновиве ќе биде закачена ... па белки ќе се просветли народов !!! :)
на youtube веќе се поставува во неколку дела ќе биде и ќе фали еден дел само
а на google video ќе ја има утре
а кој нема да може да ја симне од нет а сака да си ја има се договоривме неколку макар и по пошта ако треба ќе ја праќаме
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Bravo za g-din Frckovski kako krstonosec sam protiv mladoturcite na Gruevski, gi samara na site strani...samo taka neka prodolzi.
нова тема за да си ги преброиме гласовите сега одкако ја нема најдобрата опција Керим!

значи кандидати се-
Ѓорѓи Иванов-Вмро Дпмне
Љубомир фрчковски-Сдсм
Нано Ружин-Лдп
Љубе бошковски-независен
Слаѓана Тасева-независен
Ne mi e jasno kako pripadnicite na vladeackata struktura i nivnite simpatizeri plukaat po komunjarite a vo Grujo ne go prepoznavaat najgolemiot komunjar...-edna drzava,edna partija (VMRO) i site gragani clenovi na taa partija-....pogolem komunjar od nega nema... no za razlika od pravite komunjari koga site ziveevme srekno i veselo, bezbedno i sigurno, pocituvani i respektirani vo celiot svet... sega od momentalnive strukturi na vlast sme na DNOTO vo sekoj pogled...pa koj saka so niv da razgovara od stranskive diplomati...nikoj... ste videle li crven tepih vo Makedonija...NE.. nikoj ne doaga.... i Tac si odi od Makedonija... novi investitori nema... i taka ni ostanaa korenjata kako prepraka od premierot ...
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
jasminka kusaka, ти си на добар пат да бидеш прогласена за предавник на македонскиот народ и за грчки платеник... Те предупредувам навремено, за да не се чудиш после!;)
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
jasminka kusaka, ти си на добар пат да бидеш прогласена за предавник на македонскиот народ и за грчки платеник... Те предупредувам навремено, за да не се чудиш после!;)
ШТО ТИ ЗНАЧИ ИСКУСТВО!!! :pos2::pos2::pos2:
 
Д

Демијан

Гостин
Bravo za g-din Frckovski kako krstonosec sam protiv mladoturcite na Gruevski, gi samara na site strani...samo taka neka prodolzi.


Ne mi e jasno kako pripadnicite na vladeackata struktura i nivnite simpatizeri plukaat po komunjarite a vo Grujo ne go prepoznavaat najgolemiot komunjar...-edna drzava,edna partija (VMRO) i site gragani clenovi na taa partija-....pogolem komunjar od nega nema... no za razlika od pravite komunjari koga site ziveevme srekno i veselo, bezbedno i sigurno, pocituvani i respektirani vo celiot svet... sega od momentalnive strukturi na vlast sme na DNOTO vo sekoj pogled...pa koj saka so niv da razgovara od stranskive diplomati...nikoj... ste videle li crven tepih vo Makedonija...NE.. nikoj ne doaga.... i Tac si odi od Makedonija... novi investitori nema... i taka ni ostanaa korenjata kako prepraka od premierot ...

Хаха значи не се нервирам ти се смеам!Каде со тој мозок за Фрчко бре?Што има направено фрчко освен што тепа девојки на паркизни и што навредува во неговите колумни?Те молам немој да би збориш за Фрчко.


Разликувај комуњар и комунист.И да сте живееле добро и ред други работи,ама додека некој се вклопувал во таа хомогена маса со тогашниот господ Тито,некои имале идеа за самостојна Македонија.Ве лажеле за Лазо Колишески и др...

Најново нешто за тебе... ТИТО УМРЕ!!!! не е веќе меѓу нас.Значи неможам да ве сфатам вас носталгичарите...Помина тоа време,дојде ново на самостојна Македонија.

Викаш го допревме дното а?Епа еве Фрчко и компанија беа на власт 15 години што не ја придвижија Македонија нагоре?И кој не донесе до тоа дно?

Тоа што сегашната власт не го пазари името добива позитивна оцена од народот,а Сдсј би го дале веднаш.Тука се гледа разликата помеѓу двата блокови!
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Мирка ги отепа комуњариве вечерва, поготово Фрле
кој ја сака емисијата од утре нека ме исконтактира
секој Македонец треба да ја има за да си се потсеќа на некои работи да му станат појасни и да научи нови а сепак стари
После вчерашната емисија на Миленко со Мирка, секоја полемика или дебата со луѓе во агонија е бесполезна. У уште нешто, ако емисијата со Мирка од прошлата година на 22 Фебруари покрена лавина на емоции и реакции, оваа емисија ќе го активира ВУЛКАНОТ!!! МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
изгледа овие просрпскиве комуњари треба да почнат да размислуваат пробугарски
оти Фрле до четврто одделение се презивал Данаиловиќ, по татка си а одтогаш Данаилов
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Не можам да ги сфатам овие опзиски симпатизери.Велат ја сака цела власт.Па кој е тој политичар или партија што не сака да победи на избори.Значи по таа логика сега ВМРО треба да каже не одиме на претседателски избори многу ни е висок рејтингот нека победи опозицијата за да не ја земеме цела власт бидејки ние си ја имаме извршната власт.НЕВИДЕНА ГЛУПОСТ! Најпрво ако целокупната власт се сконцентрира во една партија тоа е зошто народот и верува.За тоа е виновна опозицијата бидејки општеството бара реформа нејзина а таа уште со Фрчко на избори оди:toe:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Хаха значи не се нервирам ти се смеам!Каде со тој мозок за Фрчко бре?Што има направено фрчко освен што тепа девојки на паркизни и што навредува во неговите колумни?Те молам немој да би збориш за Фрчко.
!


Kako nema FRC napraveno nisto!!!! pa neli e organizator za atentatot na Gligorovic, ZAEDNO SO LICETO bc, I SEGA TOJ ORGANIZATOR NA ATENTATI SAKA DA NI STANE PRETSEDATEL.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom