Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
добро уште неможеш да се помириш со поразот на Љубе кој беше очигледен па сега им ги спориш и дипломите
заслужени им се со труд
а тебе ќе ти стане појасно ако прекинеш да веруваш во се што ќе каже слаткарот
Пораз? Кој пораз? Јас кога отидов да гласам очекував човекот да не собере над 4% и сакав да му дадам подршка. Ама види сега што испадна. Над 16% речиси колку СДСМ.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
До вчера беше арен Љубе кога мислевте дека уште другарче со Гвујо ќе ви биде,отидовте нели го пречекувавте на аеродром па на плоштад журка,ви го сврте грбот прави вмровец,сеа не ви чини пошо така Гвујо ви кажа,па јас сакам стварно вистинското вмро да дојде на власт никогаш е било полошо од ова,барем ќе знаеме дека со луѓе си иам работа.
Имате ли свое ЈАС,или чекате да искочат на прес да ви кажат што да мислите??
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Пораз? Кој пораз? Јас кога отидов да гласам очекував човекот да не собере над 4% и сакав да му дадам подршка. Ама види сега што испадна. Над 16% речиси колку СДСМ.
остај ти што си очекувал
тој друго очекуваше
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Имате ли свое ЈАС,или чекате да искочат на прес да ви кажат што да мислите??
Имаме, и затоа никогаш повторно нема да дозволиме некој како СДС да ни ја контролира иднината, пошто ваквата сегашност е целосно нивна "заслуга".
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
До вчера беше арен Љубе кога мислевте дека уште другарче со Гвујо ќе ви биде,отидовте нели го пречекувавте на аеродром па на плоштад журка,ви го сврте грбот прави вмровец,сеа не ви чини пошо така Гвујо ви кажа,па јас сакам стварно вистинското вмро да дојде на власт никогаш е било полошо од ова,барем ќе знаеме дека со луѓе си иам работа.
Имате ли свое ЈАС,или чекате да искочат на прес да ви кажат што да мислите??
Јас бато само ги мразам оние што ја упропастија државава со најкриминална приватизација. Оние што создадоа неписмени олигарси и квазиелита, и што немаат трошка македонско во себе и секогаш ќе гласам против СДСМ.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Obrnete vnimanie na opshtinite kaj shto dpBne e vo najgolemo vodstvo so iskluchok na Prilep i Bitola :

ВМРО-ДПМНЕ (29): Битола, Прилеп, Кавадарци, Градско, Кратово, Новаци, Пробиштип, Свети Николе, Крива Паланка, Ранковце, Илинден, Кичево, Другово, Вевчани, Валандово, Ѓорче Петров, Бутел, Гази Баба, Пехчево, Делчево, Македонска Каменица, Виница, Неготино, Кочани, Аеродром, Гевгелија, Зрновци, Богданци, Сопиште

Selo do selo.:pos2:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
остај ти што си очекувал
тој друго очекуваше
Имаше анкети се виде кој колку има подршка. Се виде каде беше Брат Љубе. И се гледа сега колку од неопределените што бевме му дадовме подшка.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Obrnete vnimanie na opshtinite kaj shto dpBne e vo najgolemo vodstvo so iskluchok na Prilep i Bitola :

Selo do selo.:pos2:
абе а Вранештица што е?
сдс се скапаа од фалење
а село е со 500 гласачи :tapp:
а Прилеп како е нели сдс ќе добиеше

Имаше анкети се виде кој колку има подршка. Се виде каде беше Брат Љубе. И се гледа сега колку од неопределените што бевме му дадовме подшка.
Љубе по неговите анкети очекуваше победа во прв круг
тоа на секој негов настап го кажуваше
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Obrnete vnimanie na opshtinite kaj shto dpBne e vo najgolemo vodstvo so iskluchok na Prilep i Bitola :

ВМРО-ДПМНЕ (29): Битола, Прилеп, Кавадарци, Градско, Кратово, Новаци, Пробиштип, Свети Николе, Крива Паланка, Ранковце, Илинден, Кичево, Другово, Вевчани, Валандово, Ѓорче Петров, Бутел, Гази Баба, Пехчево, Делчево, Македонска Каменица, Виница, Неготино, Кочани, Аеродром, Гевгелија, Зрновци, Богданци, Сопиште

Selo do selo.:pos2:
Срамота е човек со ваков став да настапува на форум освен ако имаш помалце од 12 години, т.е. ако си копиљ. Селата се срцето на државата. А зошто ВМРО победува по селата? Затоа што дава пари за земјоделците, не е ко СДСМ
Стевче моронот Јакимовски кога беше министер за труд на земјоделците им кажа:
Па земјоделци во оваа држава некој мора да го полни буџетот, а тоа сте вие.
А овие кутрите бараа 8-те милиони евра субвенции да се зголемат.

Сега добиваат 75 милиони 6 години потоа.
 
S

smart ass

Гостин
До вчера беше арен Љубе кога мислевте дека уште другарче со Гвујо ќе ви биде,отидовте нели го пречекувавте на аеродром па на плоштад журка,ви го сврте грбот прави вмровец,сеа не ви чини пошо така Гвујо ви кажа,па јас сакам стварно вистинското вмро да дојде на власт никогаш е било полошо од ова,барем ќе знаеме дека со луѓе си иам работа.
Имате ли свое ЈАС,или чекате да искочат на прес да ви кажат што да мислите??
Треба да се свати една работа......има луге кои гласаат по дифолт за вмро,.......но има и луге што крвно го мразат сдс за се што направи за оваа дршава(промена на знаме ,ФИРОМ, приватизација катастрофа,стечајци.......)е тие луге кој на избори гласат за инает на сдс дали си помислил на тоа некогаш????
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Срамота е човек со ваков став да настапува на форум освен ако имаш помалце од 12 години, т.е. ако си копиљ. Селата се срцето на државата. А зошто ВМРО победува по селата? Затоа што дава пари за земјоделците, не е ко СДСМ
Стевче моронот Јакимовски кога беше министер за труд на земјоделците им кажа:
Па земјоделци во оваа држава некој мора да го полни буџетот, а тоа сте вие.
А овие кутрите бараа 8-те милиони евра субвенции да се зголемат.

Сега добиваат 75 милиони 6 години потоа.
1.Па што се потепаа сите во Скопје да живеат.
2.Кој дал пари бе не глеаш дека луѓето се на раб на егзистенција.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
1.Па што се потепаа сите во Скопје да живеат.
2.Кој дал пари бе не глеаш дека луѓето се на раб на егзистенција.
Резултатите на избори друго кажуваат. И луѓето во селата се попрактични. Они не гледаат ТВ па да ги лаже некој соросоид, во селата е вистината. Најголемите патриоти и најпаметните луѓе што сум ги запознал се од село. Од такви квазиинтелектуалци, и арогантни кретени ко цела елита во сдсм ни плаче државата.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Резултатите на избори друго кажуваат. И луѓето во селата се попрактични. Они не гледаат ТВ па да ги лаже некој соросоид, во селата е вистината. Најголемите патриоти и најпаметните луѓе што сум ги запознал се од село. Од такви квазиинтелектуалци, и арогантни кретени ко цела елита во сдсм ни плаче државата.
Па иди на село живеј ако е толку убаво,не ги глеаш луѓено голи и боси шетаат,им дадоа надеж на млекарите за сега да ги банкротираат.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Па иди на село живеј ако е толку убаво,не ги глеаш луѓено голи и боси шетаат,им дадоа надеж на млекарите за сега да ги банкротираат.
Кога ќе го реши Грујо и тоа за што ли тогаш ќе му најдете маана? вмро не се сјајни ама и не треба да си многу добар за да бидеш подобар од сдсм.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom