Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Честито:back:
ние кај нас во избирачко место во сите конкуренции водиме 3-1 vs. сдс:helou:
а и во цела Кисела Вода водиме:vozbud:
ama ste sebicni vie vmrovcinava!!!deca vi stanuvaat gradonacalnici,moroni za precedateli i site vie ne mozite da ja izgovorite bukvata r!!!ke padnete,ke se srusite i grevojte nema koj da vi gi gleda,a zaedno so vas ke toni nasava drzava!!sebicni ste zatoa samo vie se vrabotuvate vo administracija i zatoa tolku se raduvate na vasevo votstvo na izborive!!!tonime kako drzava i nemoj da veruvas na tv reklamite deka odime napred,teska mizerija sme!nee narodov kriv toj samo se nadeva!zamisli koga narodot ke ja izgubi verbata za poubavo utre i sto ke ve najde vas..togas sdsm nema da e vinoven za toa!!!
daj boze da sum greska!!!!
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Imeto ne e promeneto i nikogash ne bilo nejse samo kaj dpBne i nivnite partiski shtabovi,a koga e vekje taka zoshto Gruevski ne ja ispravi greshkata i ne go vrati staroto vo Bukuresht?
Narodot e na ulica bash poradi Gruevski koj go povleche zakonot za stechajcite i gi ukina parichnite pridobivki so koi stechajcite od privatizacijata gi ostavi bukvalno na ulica bez nikakvi domashni pridonesи.
Koga kje dojdi Branko na chelo na SDSM kje dojde i do realiziranje na toa vetuvanje,nazhalost ili na srekja Branko stana pretsedatel 2004godinai.
Ajde da vidime,neli ne koaliciravte so teroristi?Neli dpBne kje noseshe investicii koishto vo megjuvreme riknuvaat kaj stigaat?Neli dpBne ne menuva ime a prifakja Republika Makedonija Skopje?Neli dpBne saka EU i NATO a pritoa gi zamrznuva pregovorite koga Amerikancite za da si go obelat obrazot po udarot od Grcija stavaat garancija za Makedonskiot identitet vo rezolucijata na sovetot za bezbednost.

Значи името БЈРМ што се спомнува е така измислено од странците не можат да не викаат Македонија тешко им е, не го прифати Киро и сдсм.
Груески беше на власт до 97 и од 2002 до 2006 и тој се затвори и се укина, за информација стечајците се создадени од 2002 до 2006.
Значи бранко немаше време од две години да го стори тоа па ќе чекаме сега пак да дојди и тогаш се да затвори и се на улица да ги испрати.
Како што знам терористите прво на маса седнаа со сдсм а не вмро, а како и вас што ви наредија од надвор така и на овие им наредија.
сега во времето од овие има барем некој инвестиција во васето ништо.Мозеби сакал да го смени тоа незнам али не се смена како
што го сменавте вие.
А што тоа нато и еу поважно е од Македонија.
И за крај ако тргнат и овие ко вас исто ке ги снајде и тие ке губат избори ќе показе времето.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Luge, moze da zboruvate kolku sakate no edno e sigurno.
Fakt e deka SDSM ja prodolzi tradicijata na debakli vo odnos na izborite.
Lani pretrpi katastrofalen poraz kako sto niedna partija vo Makedonija dosega ne doziveala.
Ovaa godina isto, vo odnos na glasovite na niedni lokalni i pretsedatelski izbori VMRO tolku ubedlivo ne pobedil. Toa go pokazuvaat i faktite deka opstini so bea na SDSM kako Stip, Kocani, Negotino itn..sega VMRO gi zede uste vo prv krug.
I samite se svesni za toa no dokolku priznaat poraz toa bi znacelo raspaganje na partijata, pa im ostanuva da se tesat so 5-6 opstini vo narednite 5godini.

Za da se preporodi SDSM ke mora da pominat najmalku uste 10godini, ili se dodeka ne naucat od Grujo kako se vodi drzava.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Najnova vest,po se izgleda dpBne kje pobedi vo Chair,Butel,Gazi Baba i Lisiche.
 
Член од
15 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Македонија се освести кога ги тргнаа комуњарите од власт од кои НИШТО позитивно не видовне !
makedonija e svesna...ama druga rabota e toa sto vodi vmro,seuste veruva deka ovaa garnitura ke im ovozmozi poubav zivot,jas ja izgubiv verbata vo niv zatoa sto vo djep mi bucnaa i mi go napravia zivotot potezok!!!nema pogolemi komunari od vmrovcive,nemam videno drugi sa vodat takva komunarska propagande od niv i toa so nasi pari!!!narodot im dade sansa nekolku pati i narodot ke gi akne od zemja iste malkum!!!gi razbiram vmrovcinava da se raduvaat,no tie ne se raduvaat za nisto drugo osven za nivnite steknati rabotni mesta,seto toa e covecki no dajte malkun nemojte da mislite samo na vas i vasiot prosperitet!!!:tapp:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Самоутепан не се форсирај, да тепаа твоите како што сакаше и како што сакаш да прикажеш, ти немаше да си веќе на овој форум се до наредните избори. Со други зборови ќе останеше без работа(сигурно ќе имаше нова) т.е. 24/7 Кукање...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Izvini,selo Lisiche!
село Вранештица со 1 500 жители а голем дел се или фамилија на градоначалникот или работата им зависи од него
а Емилијан се посра од фалење дека таму победиле
бруки
 
G

grande-juve

Гостин
најсмешно беше кога емилијан ги чита процентите и вика - фрле ни е втор и настанува еуфорија во изборниот штаб:pos2:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Е и сеа на 5ти следни избори или иаме претседател?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom