Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
На Македонија уште не и е јасно дека ништо нема да остане од неа,свестете се додека можете!
Македонија се освести кога ги тргнаа комуњарите од власт од кои НИШТО позитивно не видовне !
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Теши се,Карпош знае што прави!!!
јас да се тешам?
јас се радувам кај нас Вмро спрема сдс е 9:1 хахаха
досегашниот градоначалник од сдс се избрука
а свесна ли си ти колку општини каде што досега сдс имаа градоначалници сега изгубија
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Македонија се освести кога ги тргнаа комуњарите од власт од кои НИШТО позитивно не видовне !
Објасни ми сеа што виде?Може сдсм не се најдобри,ама барем нити не поделија,нити се пазарат во 2014 да го подржат кандидатот на Дуи,информирај се пред да гласаш.
 

влатко_кили

ПОТПИС И НАТПИС
Член од
21 март 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
На Македонија уште не и е јасно дека ништо нема да остане од неа,свестете се додека можете!


Обеси се со време:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ај ај тебе убаво ти лежи статусот под името ќути си поубаво
Ненадарена од природата
ахахахахаххаха
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
јас да се тешам?
јас се радувам кај нас Вмро спрема сдс е 9:1 хахаха
досегашниот градоначалник од сдс се избрука
а свесна ли си ти колку општини каде што досега сдс имаа градоначалници сега изгубија
А за кое село се работи,се знае Центар и Карпош кои се.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Буахахахаха
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Објасни ми сеа што виде?Може сдсм не се најдобри,ама барем нити не поделија,нити се пазарат во 2014 да го подржат кандидатот на Дуи,информирај се пред да гласаш.
море море поважно ти е што рекол буџаку.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А за кое село се работи,се знае Центар и Карпош кои се.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Буахахахаха
Центар двете најавија победа, а останатите скопски општини кај се
Аеродром кој беше досега градоначалник а кој од сега?
 
А

Ајсшутер

Гостин
(1)Објасни ми сеа што виде?Може сдсм не се најдобри,ама барем нити не поделија,(2) нити се пазарат во 2014 да го подржат кандидатот на Дуи,информирај се пред да гласаш.

(1)
- Пензии покација (сдс не го направија тоа)
- Субвенции доделија (сдс не го направи ни тоа)
Доволно се само овие две за повеќе ич да не зборуваме оти ќе треба до утре да пишувам.
(2) Да бе се пазарале според вас комуњарчињата кои освен сдс ништо не знаете дај доказ да видам тогаш ќе ти верувам како што Заев викаа дека крадел така и ова ако немаш доказ ништо не правиш можеме само вака до утре да викаме кој што украл или се пазарел.
 
Д

Демијан

Гостин
А за кое село се работи,се знае Центар и Карпош кои се.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Буахахахаха
Карпош е гнездото на квазикомунистите.Центар ќе видиме има време.

Село,град не е битно и таму и таму има луѓе нели?
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Објасни ми сеа што виде?Може сдсм не се најдобри,ама барем нити не поделија,нити се пазарат во 2014 да го подржат кандидатот на Дуи,информирај се пред да гласаш.
Прво го променија името што е најголем проблем второ секој може да се пазари со кого сака во 2014 али сепак народот одлучува дали ќе гласа за дуи или за некој друг.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
(1)
- Пензии покација (сдс не го направија тоа)
- Субвенции доделија (сдс не го направи ни тоа)
Доволно се само овие две за повеќе ич да не зборуваме оти ќе треба до утре да пишувам.
(2) Да бе се пазарале според вас комуњарчињата кои освен сдс ништо не знаете дај доказ да видам тогаш ќе ти верувам како што Заев викаа дека крадел така и ова ако немаш доказ ништо не правиш можеме само вака до утре да викаме кој што украл или се пазарел.
Додека буџаку си кажуеше што им е планот,твојот Ѓорѓе само седеше и си го зјапаше,ако не е така можеше да си демантира,или чека десет до два да му тури мисли у глаата.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
зона не ми кажа како е во аеродром и останатите скопски општини
а воедно и во Скопје :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom