Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Sto tolku ste se opteretile so politika?
Zemete pijte tecnosti i kulirajte.
Slusham letovo temperaturive ke odat nakaj 50 i kusur.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Џабе опортунизам, џабе се опирате.

ДИКТАТУРАТА САМО ШТО НЕ ЗАПОЧНА! :vozbud:

Ќе започне на 2 Јуни со депортирање на комушките отпадоци.. че се изгради нов концентрационен логор за опортунистите и че прајме сапун од нив. :pos:

ПРЕРОДБАТА ПРОДОЛЖУВА!:)

Resistance Is Futile. You Will Be Assimilated!
Ќе ги мачкаме ли?
Ќе ги јадеме ли?
Ќе ги правиме ли сапунчиња?

ДА:vozbud:

Биди со нас...Или воопшто нема да бидеш - е нашето мото, а вашата реалност.

Преродба без исклучоци.
Се останато..NO PASARAN!:vozbud:

:pos::pos::pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Redneck...
:toe:
одјеби.
Се отепавте од `пишување` тука...
па сега кога има еден што може крваво да враќа се сети на правилата.
:pop:
ВМРО не смее да има повеќе од 52 гласа и тачка.
Ти не си некој фактор во државава за да кажуваш што смее,а што не смее.А за багер-револуции заборави Зеусе.Немаш доволно критична маса.Ете ти ја Сербија па таму прави багер-револуции.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Единствениот е навистина цар. 300.000 луѓе биле 2002?! Абе ајде...а каде беше бината ако може да ми каже некој? Мислам 2002. Е стварно е један и једини.
 
N

n/a

Гостин
Добро, ама од друга страна пак, ако % од опозиција е пополнет со СДСМ, тогаш, бетере е...
А бе добро момци и девојки...
што сте се грабнале ко слеп за стап за тие сдсм?
Тоа вашето изгледа отприлике вака:
А не гласаш за Никола & Ц.О а?
У шпион у.п.м да идеш.
Ти си од сдсм.
?????
Каков црни сдсм.
Рака ќе сечам ако гласам за нив.

Но...може да оставите моќна порака до Никола и корпорација дека не сте мутави за он да ве поминува на три кила банани фори,и да покажете на дело дека оние 32% (водечки на сите анкети се НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ) чекаат некоја нова опција и радо би да ги фрлат у канта сите досегашни поликанти.
(реков поликанти,не политичари).

И нема шанси...мислам стварно тешка работа...
едноставно несмее вмро да имаат апсолутно мнозинство во парламентот ова помаранџестите затоа што така на сите мајките црна вуна ќе ни плетат.
И пак да ви повторам...не ги мешајте сдсм.
Они се мртва партија у наредните 8год. (а може и засекогаш... доколку не направат темелни внатрешни реформи).

-ДПМНЕ вработија луѓе само во државната администрација.
-Каква бизнис клима зборат...:kesa::pos2:
-Страшно ги поразија во делот на дипломатијата и меѓународната политика.
И да не додавам уште едно 50 подточки...
СМЕТКАТА МОЛАМ.
Испорачајте им ја на избори.
(татко,брат,чичковци,тетини,стрини,братучеди...НЕВЕРМИНД)
Јас реков сметката молам.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
300 000 беа.Седеа на три нивоа еден над друг.:pos:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Ова СДС од ден у ден само глупости тресат...глупост до глупост.
 
N

n/a

Гостин
Ти не си некој фактор во државава за да кажуваш што смее,а што не смее.А за багер-револуции заборави Зеусе.Немаш доволно критична маса.Ете ти ја Сербија па таму прави багер-револуции.
Јас не сум фактор.
Ама за разлика од некои други знам да размислувам и не дозволувам никој апсолутно да ме поседува и владее.
И топло ќе го поздравам секое ново моќно групирање.

Влезот за таква ситуација е да останат тие 32% неопределени и на денот на изборите.
Па чичко енглез да каже...овде нешто смрди.
После...:pos:
после тоа некој ќе добие 10. милион $ награда и ќе треба да најде
НОВИ,НЕИСПРЉАНИ И НЕИЗЛИТЕНИ ФАЦИ
што не ветуваат три кила банани.
п.с Другар ми има багер. :wink:
А јас понекад слушам Гарави сокак- жути булдожер.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ама нешто... Бакојани насетувајќи изборен пораз на нивните “коалициони“ партнери од “Сонце“ излага со изјава дека нема рок за решавање на спорот,и дека не гледа решение во блиска иднина.

Демн...како бе вака, ми ги разочараа ептен сонцињава.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Очигледно не ги разбирате добро причините на зевсус зошто тој сака да го направи ливчето негово неважечко.
Еве ви едноставно со кратки причини кои доведуваат до логичното решение да се направи ливчето неважечко.
1. СДСМ не ги бива, камапањата им се базира на ветувања кои ни на жими мајка неможат да функционираат бидејќи нема ко прво аргумент а ко второ нема ни замисла како треба да се изведе тоа што сакаат да го постигнат, или со вулгарен речник сакаат да го лапната а нејќат да го пипнат. Освен тоа сите се стара постава луѓе кои докажаа дека не знаат да ја водат државата кон развој.
2. ВМРО можеби има врска со некои подобри економски показатекли и можеби ќе се придржува до тоа името да се сочува (што пак е политика и не им верувам а очигледно и зевсус). Освен тоа ако сите гласаат протв СДСМ ќе се создаде ситуација исто ко со СДСМ од 1994-1998 што значи едноумие кое е контрапродуктивно, бидејќи уште нивото на свест не е доволно виското да во таа позиција некој не се чувствува за деспот.
3. За албанските партии не се гласа, бидејќи имаат доволен електорат, башка треба да се држи баланс да не дојде до девалвација на македонскиот јазик кој само во оваа држава е негуван и в никоја друга.
4. за малите независни партии како ПЕИ не се гласа бидејќи тие ќе се слијат со победникот што значи исто ко за победникот да си гласал.
5. да не се излезе на гласање исто така е глупо бидејќи од досегашната практика некој ќе ти го искористи твоето ливче и ќе гласа за некого за кој ти нејќеш да гласаш.

Компромисно решение е да го направиш ливчето неважечко бидејќи ко прво друг неможе да ти го искористи правото на глас, второ не гласаш за СДСМ, трето не допринесуваш за создавање на едноумие со ВМРО.
А со оглед на тоа дека релативно мал е бројот на луѓето кои вака размислуваат нема да има поголем број на пратеници од албанскиот блок во споредба со македонскиот блок.
Сега јасна ви е математиката или треба зевсус дополнително да ви црта.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ама нешто... Бакојани насетувајќи изборен пораз на нивните “коалициони“ партнери од “Сонце“ излага со изјава дека нема рок за решавање на спорот,и дека не гледа решение во блиска иднина.

Демн...како бе вака, ми ги разочараа ептен сонцињава.
Zenata ima informacii...za razlika od temnicata vo getoto....
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Најбоље по мене би било ВМРО да освојат 61, за да немаат никакви уцени од никого. Македонскиот народ вреди да му ја даде довербата на Грујо.

Веднаш после тоа треба да се направи вистинска Македонска опозиција, ако треба и од форумџииве овде која во прв план ќе ги има националните интереси на Македонскиот народ, а се друго би било ирелевантно. Сите на кои им се битни интересите на Македонија после би требало да се соберат во една нова опозиција, која верувам за кратко време ќе ги засени Осмите патници.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
А јас велам да не натурате мозок и да ги оставите луѓето да дишат!

Секој си има свои причини,дали ќе гласа,за кого или против кого.

Мислам дека глумење МЕСИЈА со сила не бидува, одбивно е исто ко и агитирањето на априлските членови.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Компромисно решение е да го направиш ливчето неважечко бидејќи ко прво друг неможе да ти го искористи правото на глас, второ не гласаш за СДСМ, трето не допринесуваш за создавање на едноумие со ВМРО.
И четврто и најважно...Остануваш заглибен во истата кал како до сега.
Не менуваш ништо.

Е фино. Ко мало дете, не знам шо да правам со играчката, па ќе ја скршам...И после?

Реков, квази-анархистички излети сега се цена која Македонецот не може да ја плати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom