Идеи за Македонија

Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
abe sto makedonija makedonija daj nesto da naprajme da se dogovorime naprajte nesto eve gledam mnogu so internetov se razbirate promovirajtea malku pojke da znaat onie ni ime ne sakam da im spomnam (grcistana)koj sme so sme i zosto sme ako sme za nesto
 

MK

Член од
17 јули 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
Eve vi ideja za Makedonija: da ne im se dava plata na pratenicite koi ne se veke pratenici.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Eve vi ideja za Makedonija: da ne im se dava plata na pratenicite koi ne se veke pratenici.
A DA NE IM SE DAVA NI NA PRATENICITE???? Da gi plakaat oni koi gi izbrale...istovremeno so plakanjeto danok na imot,... direktno na za toa otvorena TRANZICIONA SMETKA za sekoj pratenik????
Po jasno definiran PRAVILNIK: se odbiva sekoe mesecno neodrzuvanje sostanok so bazata, sekoe nedoganje na "rabota", sekoe neispolnuvanje na mesecnata kvota zemanje na zbor itn.itn....:) i toa samo 50% avansno...drugoto so odluka na "bazata" dali da se isplati i kolku...na osnova na "rezultatite"...:) po zavrsuvanje na mandatot....
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
A DA NE IM SE DAVA NI NA PRATENICITE???? Da gi plakaat oni koi gi izbrale...istovremeno so plakanjeto danok na imot,... direktno na za toa otvorena TRANZICIONA SMETKA za sekoj pratenik????
Po jasno definiran PRAVILNIK: se odbiva sekoe mesecno neodrzuvanje sostanok so bazata, sekoe nedoganje na "rabota", sekoe neispolnuvanje na mesecnata kvota zemanje na zbor itn.itn....:) i toa samo 50% avansno...drugoto so odluka na "bazata" dali da se isplati i kolku...na osnova na "rezultatite"...:) po zavrsuvanje na mandatot....
I vote yes!:icon_mrgr
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Апсолутно.
Море треба да се допише уште една ставка во правилникот што го предлагаш....
По 10 стапа (со трње) месечно за идиотите од пратеници.По 50 за тие што уста не отвараат,како овој кавадаречкиот шо е...:vozbud:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
more za nas treba stap so trnje so gi birame. dodeka ima ovci ke ima i volna i jas da sum i jas taka ke praam ko ke najdam labavo zosto da ne
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
ajde be ti ne zamaraj so glupostive!!!!
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Republika Evropska Makedonija

Predlog koj ke odgovara za nasata drzava.
Republika Evropska Makedonija (REM)



Povelete gospodine NIMITC.

Mislam deka se e kazano!!!!!
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
koj tresi gluposti be jas ili ti
samo kazvate raboti bez logika i mesto
te vaka da naprajme te taka da naprajme vaka da bidi taka da bidi
daj da krenime vostanie da ja zatvorime grcka granica i se da iscistime a ne ovde jas sum vakov makedonec ti si takov kako vmro i sdsm da gi slusam mi se skurci od se

jas ne sum makedonec jas ne ja sakam makedonija samo vie sve samo vie ja sakate

da vi se pomocam vo mozokot so ve bidva samo za pisenje

koj e mangup neka napraj strana i tamu toj so e makedoneccc neka dojdi da se dogovarame so da bojkotirame so da zapalime koj da go ubieme

mi pukna filmo
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
i edna e MAKEDONIJA nema vakva takva ni evropska ni zapadna ni juzna edna e ovaa od kaj so ckrapas po tastaturata taa e MAKEDONIA nema druga

bare ova so ostana neka bidi MAKEDONIA
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
koj so misli kako mene neka se javi

i falavi mnogu isprani makedonski mozoci
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Владата “исцвика“ да го премести царинскиот терминал од Струмица,или беше тоа само уште еден трик во низата закани на ДПМНЕ пред изборите?:
тотално нелогичен чекор??? а и темава со време станува излишна, една идеја не падна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom