Идеи за Македонија

E

emission

Гостин
najdobra ideja za makedonija e da se podeli sto pobrzo zasto dzabe se trudat da ja drzat ova zemja ziva koga nema sansi da prezivee.toa ti e isto kako eden coek so ima 100 bolesti leci edna doaga druga isto e i so zemjava..zatoa vo republikava ima samo fantazeri koi se bavat so proslosta samo deka znaat idnina nemaat
Прво тебе да те поделат со нож, и после да те иседат мршојадци. После тоа може да се дискутира за тоа што велиш на некој Казахтански форум , немам против. :helou:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Прво тебе да те поделат со нож, и после да те иседат мршојадци. После тоа може да се дискутира за тоа што велиш на некој Казахтански форум , немам против. :helou:
mi se zakanuvas ili sto e rabotava jas samo moeto mislenje si go kazav sto se palis ko mlad majmun
 
Член од
22 април 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ja imam mn top idea :) :) :). Prvo treba da se splotime megusebe, a posle da mislime sto ce im pravime na grcite ili na ne znam koj drug. Ako sakate da pojdete od nekade pojdete so toa ste ce se splotime i ce gi razgledame ideite sto nasite predci gi imale. Site se borele za Makedonija, zasto da ne i nie. Ako se borime da se borime fer bez vojni i nasilstva, i da ne se predavame megusebe na neprijatelot. Ednas mojot prededo Metodija Andonov-Chento rekl:" Ja znaete Makedonija sega kakva e. Dajte ni ja i dojdete posle 10 godini, da vidite kakva ke bide. Pustete ne sami da ja upravuvame. Taa e nasa zemja." Zaso dozvoluvame ovoj son da bide unisten, zaso dozvoluvame neprijatelot da se nasladuva na nasata neiskrenost i naivnost, zaso da ne omalovazuvaat??? Razmislete, trgnete prvo od samite sebe i ke imame obedineta i nezavisna drzava kako sto treba!!!!!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Кога веќе се намалуваат трошоците за купување кола во Македонија еве идеа до надлежните. Постојат сајтови (не во Македонија) каде можеш да ги внесеш податоците на колата која сакаш да ја купиш... година , кубикажа и тн , и тн ... И ја добиваш вкупната цена на трошковите кои треба да ги платиш.
 

nkT

Регистриран: May 2009
Член од
5 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
0
Да се намалат цените на секој вид на продукти.Плата 6 илјади денари,4000 за давачки и 2 за живеење.Во Германија лугето зимат по 2000илјади евра плати,па цените се исти како во Македонија,и после кажале ќе имаме бедна држава,е ќе имаме.Во парламентот ке ми заспиват на маси и ке крадат парите,народот ке умира.Тоа ли ја сметате држава,па некој ќе ми се чука во градите јас сум македонец.Сами се туркаат назад,па ни европа нема да ја видиме.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Да се намалат цените на секој вид на продукти.Плата 6 илјади денари,4000 за давачки и 2 за живеење.Во Германија лугето зимат по 2000илјади евра плати,па цените се исти како во Македонија,и после кажале ќе имаме бедна држава,е ќе имаме.Во парламентот ке ми заспиват на маси и ке крадат парите,народот ке умира.Тоа ли ја сметате држава,па некој ќе ми се чука во градите јас сум македонец.Сами се туркаат назад,па ни европа нема да ја видиме.
Добро утро Македонијооооооо, ти од на марс си ? :nesvest: Ај за сите да има по 10000 евра плата и беспари да е све вака подобро е па ... :nesum: Политика не е за секого..
 

nkT

Регистриран: May 2009
Член од
5 мај 2009
Мислења
175
Поени од реакции
0
Добро утро Македонијооооооо, ти од на марс си ? :nesvest: Ај за сите да има по 10000 евра плата и беспари да е све вака подобро е па ... :nesum: Политика не е за секого..
Па можно и од марс да сум,дечко не тропај глупости и бркај работа
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Pravoslavna monarhija.
Ocigledno demokratija so udbaski bivsi komunjarski partii nisto arno ne vidovme.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom