Идеална жена за 6 800 долари

Статус
Затворена за нови мислења.

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
167
Џабе кога немаш со кого да се искараш, ќе стане монотоно, исто ко оние им се лепат на богаташите и се со нив само ради парите.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Некако мислам дека никогаш роботите нема да можат целосно да го заменат човекот. Можеби во фабриките да, или дури и во миењето чинии, пеглањето но помислата на жена робот не ми се допаѓа. Зар ќе му кажуваш романтични зборови на робот? Или ќе го галиш и ќе шептиш на уво? Некако целата замисла ми е глупава.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Гледав еден филм со вакви андроиди ама не знам како се викаше. Сигурно авторот е мотивиран од овој филм да направи ваква "жена". Во филмот исто таа готвеше, зборуваше неколку јазици и со неа можеше да има секс.
Интересна работа, кој е очаен за секс нека набави!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Гледав еден филм со вакви андроиди ама не знам како се викаше. Сигурно авторот е мотивиран од овој филм да направи ваква "жена". Во филмот исто таа готвеше, зборуваше неколку јазици и со неа можеше да има секс.
Интересна работа, кој е очаен за секс нека набави!
„Блејдранер“, во режија на Ридли Скот, инспириран од „Дали андроидите сонуваат електрични овци“ од Филип К. Дик.
Немој да споредуваш, ако говорш на овој филм. Или гледај го повторно. Уште поубаво - читај ја книгата.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.583
Апсурд.Незамисливо ми е...не можам да си претставам,како би изгледало такво нешто.
Naprotiv, mnogu e zamislivo i se raboti za rasprostraneta pojava koja se povekjke kje se shiri. Istava e diskutirana koga se sozdade kajgana.

Imeno, se' pochna so pojavata na robot vo vid na zhena (pretezhno za seks) koj ima epten slichna "kozha" kako nashata, ja menuva temperaturata spored vozbudata, nema zhici (da go popravam toj pogore), zboruva -- navistina deluva kako chovechko sushtestvo. Se sekjavam davaa emisija za ova na TV, eden pisatel si kupil kukla i razvi "vrska", ne sakashe da chue za vistinski zheni. Ona shto mi ostavi vpechatok beshe tvrdenjeto deka robotot-android e veren i nikogash nema da te izneveri ili ostavi.

Ne e nikako dobar vakviot kraen vid na otugjuvanje, no ako nema soodvetni zheni, tehnikata popolnuva socijalni dupki...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Па од Албанија за 500 евра ќе земеш жена и после уште 4000евра за операции пластични ќе ја напраеш бонбона, и плус поефтино ќе те фати:vozbud::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.583
Некако мислам дека никогаш роботите нема да можат целосно да го заменат човекот. Можеби во фабриките да, или дури и во миењето чинии, пеглањето но помислата на жена робот не ми се допаѓа. Зар ќе му кажуваш романтични зборови на робот? Или ќе го галиш и ќе шептиш на уво? Некако целата замисла ми е глупава.
Postoi cela kultura za roboti, posebno vo Japonija. Gi sakaat duri povekje od domashni milenichinja. Strashno zarazna rabota e toa. Sega gledam se rasprostranuva i na Zapad. Pred godina i neshto mnogumina "poludea' po kuchinjata roboti koi sho gi napravi Apple, no ne znam zoshto gi povlekoa od upotreba.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.583
Па од Албанија за 500 евра ќе земеш жена и после уште 4000евра за операции пластични ќе ја напраеш бонбона, и плус поефтино ќе те фати:vozbud::pos2::pos2::pos2:
Kje ja donesesh dotichnata na Zapad po site tie operacii, i koga kje gi nauchi fintite i kje go svali protiv tebe legalno-pravniot sistem (koj nea ja shtiti, a tebe ne), kje se chudish shto te snashlo. Takvata se narekuva "the 5 year bomb". ;-)
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Kje ja donesesh dotichnata na Zapad po site tie operacii, i koga kje gi nauchi fintite i kje go svali protiv tebe legalno-pravniot sistem (koj nea ja shtiti, a tebe ne), kje se chudish shto te snashlo. Takvata se narekuva "the 5 year bomb". ;-)
Епа сеа без ризик нема ќар,плус може ова андроидов да се заебе нешто па ни да ти пере ни да ти чисти па и да не ти дава:vozbud:
 
P

Princ

Гостин
Неверојатно е то колку светот изобилува со мажи кои се ергени и кои поради некои причини не можат да најдат жена, или пак немаат време.
Има и жени многу такви. Сигурно ќе направат слична кукла, само наместо порачателот да одбира големина на гради, ќе одбере големина на... :vozbud:

Иако глупо е... се замислувам себеси како живеам со мојата електрична драга, имаме среќен брак.. и еден ден со очај во очите и викам "контрирај ми мори нешто :(" а таа со нејзиниот роботски глас ми вели "да драги".
Јеботе, дај калашот.

Едит: Закон :vozbud: не лежиш затвор :vozbud:

Епа сеа без ризик нема ќар,плус може ова андроидов да се заебе нешто па ни да ти пере ни да ти чисти па и да не ти дава:vozbud:
General Failure додека во нејзините очи го гледаш the blue screen of death :D
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Епа сеа без ризик нема ќар,плус може ова андроидов да се заебе нешто па ни да ти пере ни да ти чисти па и да не ти дава:vozbud:
Ме изнасмеа :pos::pos: А уште ако го прифатат будалите а ти така расоблечен чекаш една партија пред спиење може и лошо да си поминеш :vozbud:

Postoi cela kultura za roboti, posebno vo Japonija. Gi sakaat duri povekje od domashni milenichinja. Strashno zarazna rabota e toa. Sega gledam se rasprostranuva i na Zapad. Pred godina i neshto mnogumina "poludea' po kuchinjata roboti koi sho gi napravi Apple, no ne znam zoshto gi povlekoa od upotreba.
Да имам гледано Јапонците на Дискавери. Деца на 6 - 7 год конструираат роботи и си играат со нив. Како што ние си игравме со кукли така тие играат со роботи. А и во многу футуристички филмови и книги се спомнуваат такви андроиди ама што знам. Мислам дека секогаш ќе биде поинаку чувството со робот отколку да си со човек. Сте го гледале I robot :helou:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.583
Да имам гледано Јапонците на Дискавери. Деца на 6 - 7 год конструираат роботи и си играат со нив. Како што ние си игравме со кукли така тие играат со роботи. А и во многу футуристички филмови и книги се спомнуваат такви андроиди ама што знам. Мислам дека секогаш ќе биде поинаку чувството со робот отколку да си со човек. Сте го гледале I robot :helou:
Veruvaj, mnogu dlaboko chuvstvo e toa, chovechkiot mozok izvrshuva zamena na tezi i (se pravi deka) ne raspoznava. Znae svesno, no svesn i zaborava, saka se lazhe bidejkji vo osnovata na chovekot e potrebata.

Eve go germanskiot proizvoditel na robot-doll koj veli nema da se smiri dodeka ne prozvede robot so koj iskustvoto kje bide podobro od toa so vistinka zhena.

http://www.ananova.com/news/story/sm_1361247.html


P.S. Tie shto spijat so roboti - robosexual. :)
.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Јаде оваа нешто,многу ме интересира или се пуни на струја со акумулаторче и моторче вгазето вградено...аха и ако јаде,како после оди по голема нуЖда,зашто може лесно да се удебља па после џабе сите муки за изглед и сл. ствари :icon_lol:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
(да не ме сфати некој погрешно....природно си е природно:vozbud:)

А кукла на дување е да не речам една од најприродните ствари. Онака... Од прастари времиња мажите дувале кукли и го пикале во нив како што тоа би го праеле во жена, мајке им:):):)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.560
Naprotiv, mnogu e zamislivo i se raboti za rasprostraneta pojava koja se povekjke kje se shiri. Istava e diskutirana koga se sozdade kajgana.

Imeno, se' pochna so pojavata na robot vo vid na zhena (pretezhno za seks) koj ima epten slichna "kozha" kako nashata, ja menuva temperaturata spored vozbudata, nema zhici (da go popravam toj pogore), zboruva -- navistina deluva kako chovechko sushtestvo. Se sekjavam davaa emisija za ova na TV, eden pisatel si kupil kukla i razvi "vrska", ne sakashe da chue za vistinski zheni. Ona shto mi ostavi vpechatok beshe tvrdenjeto deka robotot-android e veren i nikogash nema da te izneveri ili ostavi.

Ne e nikako dobar vakviot kraen vid na otugjuvanje, no ako nema soodvetni zheni, tehnikata popolnuva socijalni dupki...

Ме чуди човекот кој е против Се што не е традиционално,што не признава сексуални ориентации,секс игри и сл. да даде позитивен одговор на секс со робот:wink:Имам пропуштено нешто или лошо сум те сватила на темава?

Во однос на темава,роботов е создадена од фантазијата за идеална жена.Ќе имате лепотица до себе со големи гради,ќе готви,пере,чисти и нема да ви зборува она што нема да сакате да го слушнете.Ниту ќе ве кара зошто цел ден дремете пред тв.ниту оти ќе пиете по цел ноќ со другарите,ниту ќе се распрашува дали ја изневерувате,ќе бидете Бог за неа,што уште сакате:) комплицирани мажи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom