Идеална возраст за брак

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ма, немој.... Ако за женското се важни годините, зошто не би биле и за мажите?
Зашто ние за разлика од вас не мора да раѓаме и плус имаме избор да земеме и помлада што вие најчесто го немате, чиста биологија без навлегување дали е фер или не.

Зошто он може за 2000ки да си купи албанче невинко :)
И тоа со посредник!
Нискичко играш, кога се нема аргумент се вади (квази)аргумент од ракав колку нешто да се каже.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нискичко играш, кога се нема аргумент се вади (квази)аргумент од ракав колку нешто да се каже.
Знаеш што е квази аргумент?
--- надополнето: Oct 30, 2012 6:24 AM ---
а ти како дикриминирана ?!...демек за мажите ергени решен проблем, има албанки...ама муабетот е што со вас??
Ние Македонци си купуваме и така им е падната цената.
 

Shemsa

Певаљка
Член од
2 октомври 2012
Мислења
174
Поени од реакции
285
Зашто ние за разлика од вас не мора да раѓаме и плус имаме избор да земеме и помлада што вие најчесто го немате, чиста биологија без навлегување дали е фер или не.
Прав си, ама и со помлада може да се стрефи јалова да е. Единствен сигурен начин ти е да опнеш пола клас средношколки, па со која ќе се фати, неа да ја жениш.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Зашто ние за разлика од вас не мора да раѓаме и плус имаме избор да земеме и помлада што вие најчесто го немате, чиста биологија без навлегување дали е фер или не.
Помладите генерации ја заменија љубовта за пари, така да без ќеш тешко да земеш некоја помлада "домаќинка".
Башка шо таа помлада домаќинка меѓу другото и ќе треба да се работи, а машкиот инструмент и у најбољи години може да те заебе баш коа не треба, не па за на стари години - и цел плех оркестар да викнеш ако нејќе да стане нема да стане :свиркам:
 
H

HITCH

Гостин
плус имаме избор да земеме и помлада што вие најчесто го немате, чиста биологија без навлегување дали е фер или не.
Немој да ме сфатиш погрешно, но јас не зборувам дали е фер или не фер, јас велам дека: жените не се само за приплод!!!

Точно е дека вие, мажите, за разлика од нас, жените, не мора да раѓате, ама ние не можеме уште и деца да правиме за вие да се чувствувате посебно.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Помладите генерации ја заменија љубовта за пари, така да без ќеш тешко да земеш некоја помлада "домаќинка".
Башка шо таа помлада домаќинка меѓу другото и ќе треба да се работи, а машкиот инструмент и у најбољи години може да те заебе баш коа не треба, не па за на стари години - и цел плех оркестар да викнеш ако нејќе да стане нема да стане :свиркам:
Без кеш тешко било која да земеш (зборам за брак) освен ако двајцата не сте спремни на скромен и мирен семеен живот, кешот се подразбира дека е потребен за пристоен живот инаку крпењата (семејни) буџетски дупки и чекање први до први стануваат неминовни, од фантазирање и седење на кауч секако нема да живеете ;) . Впрочем зашто само за помлада „домакинка“ да важи и повозрасна да е ќе и биде ќеиф да најде тип што е финансиски ок а не што секој месец едвај сврзува крај со крај (не се однесува на студентски денови кога двајцата студираат).

Машкиот инструмент никогаш не откажува ако е добро одржуван а таму каде што ќе откаже некој не водел сметка дека пијанчењата, прејадувањата, нездравиот живот и слични активности под девизата само еднаш се живее го оштетуваат организмот и кога тогаш ќе си земат данок а една од можните последици е машката импотенција односно еректилната дисфункција која ја спомна. Тоа што една ненормална состојба за повеќето станала нормална и ја прифаќаат како нешто неминовно е последица на незнаењето за можностите и способностите на сопственото тело. Информации како да се остане константно и трајно сексуално активен (без жалопојките му откажала простатата и го притиснала староста) има и му се достапни на секого што има интерес да ги најде и да ги користи :свиркам:.

И ептен ги правите помладите девојки спонзоруши, според форумов секоја втора е веќе спонзоруша и освен евра и долари ништо друго не ја интересира, не е до толку де :D.

Немој да ме сфатиш погрешно, но јас не зборувам дали е фер или не фер, јас велам дека: жените не се само за приплод!!!

Точно е дека вие, мажите, за разлика од нас, жените, не мора да раѓате, ама ние не можеме уште и деца да правиме за вие да се чувствувате посебно.
Нема да те сфатам погрешно зашто е очевидно дека жените не се само за приплод исто како и мажите, се подразбира дека освен сексот и децата, треба да имаат и други заеднички теми што ги поврзуваат за воопшто да сакаат да бидат во заедница (љубовта се подразбира).

И за второто си во право и затоа денес ниедна жена не е принудена да биде мајка туку има избор да нема пород и да живее како што смета дека е најдобро за неа, придобивка која порано не постоела. Денес не мора да е финансиски зависна од мажот така да слободно може да го помине целиот живот сингл бркајќи кариера без да раѓа некому деца кои самата не ги сака (или како што кажа за мажот да се чувствува посебно).
 
Член од
23 октомври 2012
Мислења
11
Поени од реакции
14
31 година е идеално:) значи одма , само уште да најдам некоја ;)
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Зашто ние за разлика од вас не мора да раѓаме и плус имаме избор да земеме и помлада што вие најчесто го немате, чиста биологија без навлегување дали е фер или не.Нискичко играш, кога се нема аргумент се вади (квази)аргумент од ракав колку нешто да се каже.


биолошки часовник е до 35 година до која имаш време да студираш. шеташ, најдеш работа и родиш дете.
 
H

HITCH

Гостин
биолошки часовник е до 35 година
Не знам колку е навремена, ама ова е многу корисна информација. Не само што останав стара мома, ја поминав границата која е на форумов, па може и биолошкиот часовник да ми се расипе... :icon_lol:
Немам 35, ама полека ми бега возот. :pos:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не знам колку е навремена, ама ова е многу корисна информација. Не само што останав стара мома, ја поминав границата која е на форумов, па може и биолошкиот часовник да ми се расипе... :icon_lol:
Немам 35, ама полека ми бега возот. :pos:
Немаш гајле, уживај ;)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.552
Поени од реакции
11.308
Идеална возраст за брак е 70 во најкласична смисла. На 70 спремен си да се предадеш целосно... јел капираш брате :X3:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Не знам колку е навремена, ама ова е многу корисна информација. Не само што останав стара мома, ја поминав границата која е на форумов, па може и биолошкиот часовник да ми се расипе... :icon_lol:
Немам 35, ама полека ми бега возот. :pos:

Епа ти си знаеш, не си мала;)
Ја завршив пред 30, можда среќа или судбина
 
H

HITCH

Гостин
Веќе немаш право да си правиш граници, има кој да ти каже до кога ќе се мажиш. Ете ти закон, барај маж!
Оние кои одбиваат да се омажат/оженат ќе бидат протерани од Македонија и ќе платат казна од 20 илјади евра. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom