Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
ovoj doktor e nepismen ako ivanco nas ne e biten so go spomnuva no ne e taka kako so on saka da go prestavi ivanco biten e ivanco biten ...
Ова сигурно е на Хебрејски или кој беше тој јазик :) Зошто навредуваш? Што јас сега треба да барам списоци на луѓет кои починале од твојата исцелителна моќ и да почнам да ги постирам... немам право на тоа за жал... Јас не те нареков неписмен иако имав право на тоа, судејќи по болдираното
Јас овде дискутирам, како и сите останати, давам мои докази давај и ти твои ете тие клипчиња што 10 пати ги има на страната, а не да ми кажуваш дали сум писмен или не ако до тоа стасавме имам мал милион комплименти да ти дадам ама се косат со правилата на форумот па ќе си ги задржам за себе
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
vidi vaka pocituvan prevarant doktor ti ne si doktor ...ti si ,,sektas,, subotar a subotari ne se doktori pa sakas da kazes deka ivanco e nebiten pa ako e nebiten so go zbores.....a spisoci od bolnici so umrele luge u bolnici ima kup sekoj den ima po novini koja na ,,poragaj umrela,...koj na operacija i tn...naj svez primer imase u novini kako doktorite im vikale na roditelite da go ostavat sinot na mira da umre..no roditelite po 4 godini sinot im se razbudi od koma ete gledas kako umira narod od doktori ja ne go velam toa televizii i novini kazuvaat mediumi toa e fakt
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
не знам што се објаснувате со ретардираниов,се надевам дека некој што нема да чека полицијата да среди работа,ќе му пукне филм и ќе ти ги искши нозете.Па после сам себе исцели се ако моеш.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
vidi vaka pocituvan prevarant doktor ti ne si doktor ...ti si ,,sektas,, subotar a subotari ne se doktori pa sakas da kazes deka ivanco e nebiten pa ako e nebiten so go zbores.....a spisoci od bolnici so umrele luge u bolnici ima kup sekoj den ima po novini koja na ,,poragaj umrela,...koj na operacija i tn...naj svez primer imase u novini kako doktorite im vikale na roditelite da go ostavat sinot na mira da umre..no roditelite po 4 godini sinot im se razbudi od koma ete gledas kako umira narod od doktori ja ne go velam toa televizii i novini kazuvaat mediumi toa e fakt
Ти си шемата бе признавам... во право е Димитар јас сум луд што се закачив со тебе.... цел секташ си...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
vidi vaka pocituvan prevarant doktor ti ne si doktor ...ti si ,,sektas,, subotar a subotari ne se doktori pa sakas da kazes deka ivanco e nebiten pa ako e nebiten so go zbores.....a spisoci od bolnici so umrele luge u bolnici ima kup sekoj den ima po novini koja na ,,poragaj umrela,...koj na operacija i tn...naj svez primer imase u novini kako doktorite im vikale na roditelite da go ostavat sinot na mira da umre..no roditelite po 4 godini sinot im se razbudi od koma ete gledas kako umira narod od doktori ja ne go velam toa televizii i novini kazuvaat mediumi toa e fakt
Иванчо да не го разбудил ? :cautious:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Иван е пратен од ѓаволот да се претставува како месија и чудотворец, ова го тврдам бидејќи човек кој работи за Бога се откажува од материјалното и оди во манастир каде што продолжува да им помага на страдните, а Иван има огромно земјиште и рекламни табли ко да продава коли, а он продава ветер и магла, парите ги троши со демони по кафани, ова јас го знам бидејќи лично го видов неговиот договор за пакт со ѓаволот потпишан со крв.
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
vecerva ivanco go videle so edna manikenka u prilep u kafana na ziva muzika
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Иван е пратен од ѓаволот да се претставува како месија и чудотворец, ова го тврдам бидејќи човек кој работи за Бога се откажува од материјалното и оди во манастир каде што продолжува да им помага на страдните, а Иван има огромно земјиште и рекламни табли ко да продава коли, а он продава ветер и магла, парите ги троши со демони по кафани, ова јас го знам бидејќи лично го видов неговиот договор за пакт со ѓаволот потпишан со крв.
Кога му е роденден на Иванчо, да знаеме, тоа сигурно ќе биде новиот божиќ :)
Замислете како ќе звучи попот во иднина:
.... и пак и пак да се помолиме на Иванчоо ....:pos: Иванчо помилууј.... :pos::pos:
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
vecerva ivanco go videle so edna manikenka u prilep u kafana na ziva muzika
Да, го виделе, само што тоа не било манИкенка, туку болничар, и не било Прилеп туку Демир Хисар, а кафаната била уствари психијатриска болница.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да, го виделе, само што тоа не било манИкенка, туку болничар, и не било Прилеп туку Демир Хисар, а кафаната била уствари психијатриска болница.
Многу си агресивна кон месијава. Биди полабава, затоа што нема да те поштеди кога ќе ти треба помош!
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
JAS VO STRUMICA NA NIVA so zenska
ovdeka plavo farbana
KOG imav 17 godini
JAS SO KRAVITE ZAVCERA
SETO TOA BLAGODAREJCI NA IVAN ISCELITEL SO ME SPASI.................................................................................................................................................................................................................I NA BOGA..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 
O

Orion.

Гостин
''Ако сте во можност да собере те десет луѓе и пред нив да ја прочитате ќе ве прати. срќа божји благослов и се ќе ви оди од рака наредните две години''

Книгата на светЦкиот феномен Иван

http://www.scribd.com/doc/73513322/Ivan-iscelitel
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.715
Иван фала многу за што ме излечи неколку пати од потиштеност и недостаток на енергија. Кога ќе те видам или слушнам ми доаѓа нагон за неконтролирано смеење...тоа сигурно има врска со ДНК шифрата што треба да го порасне и развие организмот (како што си пишал во прекрасната книга твоја).
Иначе во последно време мислам дека и јас добив моќи, мислам дека станав гледач, порано поретко ми се случуваше да гледам ама во последно време а посебно во зима редовно. Последно што гледав беше Џанго Анчејнд од Тарантино.
Фала, поздрав и да продолжиш така...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
JAS VO STRUMICA NA NIVA so zenska
ovdeka plavo farbana
KOG imav 17 godini
JAS SO KRAVITE ZAVCERA
SETO TOA BLAGODAREJCI NA IVAN ISCELITEL SO ME SPASI.................................................................................................................................................................................................................I NA BOGA..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
:facepalm::facepalm::facepalm:

...море тебе ти нема спас
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
abe ti navistina si nepismen ivanco knigata ja ima napisano 1989 godina razbiras li be ti..............a pomaga na narod od 1980 godina kaj nego ima od tito priznanie...........knigata ja davase gratis na site jazici vo milionski primeroci......izlekuval nad 150.000.000 milioni luge ...bil u rusija 4 godini amerika 6 godini ima priznanija kaj nego na zid od celiot svet kaj be zivis ti be svetot go priznal a ti go osuduvas pa i vrapci u granka znajat za ivanco no te razbiram............krivo ti e tebe licno pa curis od nervoza .za tvoja informacija site svetcki drzavi go barat ivan gledav na tv so dokazi kazuvase ivan kako go baraat .no covekot rece sedi tuka oti e patreiot....so imas ti protiv ako turisti od cel svet go posetuvaat ivan site imate korist od ivan ekonomska..hoteli,prodavnici,kafani,taksi so te maci licno uspehot na ivan toa li.............a ministerstvo za zdravstvo so mu pretis na ivanco pa go znaat tie ivanco go ima na televizii sekade no licno so te maci ivanco kazi si ispovedaj se
Дај жити се слика од на Тито медаљата шо ја има Иванчо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom