Иванов очекува разумен компромис за името

Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Остапки се од наша страна, доста беше.
Поголем компромис од двојната формула не смее да има.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Што прифати Никола Груевски?

Дека предлогот Република Македонија (Скопје) ќе го даде на референдум.

Македонија ја даде Грција пред меѓународниот суд на правдата во Хаг ради крешење на привремеата спогодба.
Тоа е начинот да се променат нештата.

Кога се работи за ИМЕ на мојата држава и те како треба да има ставови.

Aj сеа дај аргументирана поткрепа на ова што го напиша.
Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ е.
 
P

Princ

Гостин
Here we go again
Не ми труби за ставови, за референдуми. Груевски не прифаќа промена на име, па прифаќа, па после пак не прифаќа....
Ти реков, батали ги тие работи.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Here we go again
Не ми труби за ставови, за референдуми. Груевски не прифаќа промена на име, па прифаќа, па после пак не прифаќа....
Ти реков, батали ги тие работи.
Да сакаше Груевски да го промени името(идентитетот) тоа до сега ке го направеше..тука е разликата помеѓу ВМРО и СДС.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ако ти дадам став 3 дена пред Букурешт, ќе кажеш ли извини, згрешив.
Предлогот сакаа да го дадат на референдум.

Груевски не вели нема да направиме компромис.
Тој вели нема да промениме Уставно име.
Ќе си го задржиме Р.Македонија и секаде каде имаме билатерални односи под тоа име и каде сме примени под тоа име.

Мене ако ме прашаш, бидејќи јас сум анти НАТО и ЕУ настроен, треба да се прекинат преговорите и барањето за членство во ЕУ и НАТО.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Каква е разликата во компромисот од промена на Уставно име (СДСМ) и промена на име за меѓународна употреба без промена на уставно име (ДПМНЕ) ?
Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ е.
Што стои во програмата на ДПМНЕ ?

Погоре ја напиша разликата помеѓу ставовите на СДСМ и ДПМНЕ.
моето прашање е:
Каде тоа ти прочита дека СДСМ е за компромис кој ќе содржи промена на уставното име ?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никаков компромис нема да има. Ќе се продолжи со декларативната политика на наоѓање на взаемно решение кое никогаш нема да биде најдено.
 
M

marsovka

Гостин
Ajde прекинете да гледате на гравчиња сеа гвујо доби апсолутна власт може да спроведе реформа каква сака ...па ќе видиме што ќе направи а језда јас мислам дека ќе наебеме и ќе не избришат ко народ и ќе станеме етничка група и на крај јмарсовците ќе ви бидат криви заедно со гејладата

али хеј можете да ме игнорирате кога ќе ви речам дека баш гвујо ќе го шитне името а вие ќе се чудите ....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Ajde прекинете да гледате на гравчиња сеа гвујо доби апсолутна власт може да спроведе реформа каква сака ...па ќе видиме што ќе направи а језда јас мислам дека ќе наебеме и ќе не избришат ко народ и ќе станеме етничка група и на крај јмарсовците ќе ви бидат криви заедно со гејладата

али хеј можете да ме игнорирате кога ќе ви речам дека баш гвујо ќе го шитне името а вие ќе се чудите ....
Страшно...а толку ја сакам мојата Македонија...ама ете, квази-патриотизмот кој што и направи преокрет кај народот победи, а тоа кај води? У ПРОПАСТ!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Пред да одат во Букурешт беа за двојна формула,таму прифатија Република Македонија(Скопје),Грција тоа не го прифати,се вратија од таму НИЕ НЕ ГО МЕНИМЕ иметооо:pos2::pos2:Што можеме да очекуваме од вакви политичари?
Не се фајќајте за моите години,тоа е вистината.:pipi:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
хахахаха кај беше досега да слушаше што се случуваше со преговорите :toe:
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Цц ц ц ц тури пепел веќе и овие почнаа да земаат пари од Гејците за промена на името!! :nesvest:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Ете кој ќе биде „ХЕРОЈОТ“ кој ќе ни го смени името, абре луѓе сето тоа се знае дека ние губиме во секој поглед, сега господинот премиер се одлучи да стави „непартиски“ кандидат кој што и да направи партијата ќе се огради од неговата постапка и готово. сево ова е да се спаси што се може, односно господинот премиер да ја спаси неговата политичка кариера. Сепак има дел од народот што не се овци. Од сево овас ми е криво само дека во Ммакедонија немаме ние трета опција за која би се надевале да не оправи :toe: па затоа е многу веројатно дека после сите пазарења пак на власт за неколку години може да се вратат истите што пред некое време ни го шитнаа знамето , а тогаш тие ќе бидат херои зошто сепак знамето во споредба со името и идентитетот е ништо па затоа сите ќе се свртат кон нив...
Јас сметам нека даде кој сака и што сака само да се нормализираат некој работи во државава зс ова вака веќе не оди.
Јас би сакал да не се сличи ништо од можното сценарио кое го пишав, ама како поминува времето и според развојот на настаните веројатноста да се случи тоа е се поголема...
Нека ни е Господ напомош, Хорхе имаш моја целосна подршка да ја оправиш државава без оглед како битно да е на поарно:)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
.........јеби га..отиде јабана и овој чичка нов LearJet.......:), ako najdat dovolno glup pilot...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom