Зошто ја играте WoW?

Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Играта не е за луѓе со слаб карактер. Треба да знајш кога е доста. Ми текнува пред 3-4 години негде кога играв. Просечно по 12 сати а и поќе требаше за ранк 14, собрани 10 души друштво .. во едно скапано интернет кафе , јадевме, пиевме па и некој спиеја таму! Зошто ? Заради ранк 14 бе .. оружја ВАУ! Една година од животот помина .. Стани , WOW , на училиште 2 часа , WoW , легни , repeat. Ко најавија дека ќе ја вадат tbc малце се подзамислив .. ама пак . .ае играј гајле ти е . AV week ? Дупло хонор .. ајде цел викенд по 15 сати.. цепи.. така уште некој месец. Почнав да се прашвам самиот зошто играм по цел ден наместо да седнам за матурата да учам .. Неиграв некој месец, после пак почнав .. по 3-4 сати во денот. Од кога ја извадија и wotlk играв од радозналост. Го кренав карактерот 80-ка... играв по некој сат за кеф, ама и кефот ми помина..го извадија 3.0 пачот и толку доста ми беше .. немам од тогаш влезено. Иако нон стоп пратам шо се дешава со играта (јбг пола друштво уште игра),не ме влечи да влезам да играм.
Ако мислите дека покерот на фејсбук е зараза .. не ни помислувајте на wow:smir:
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Ako imas premnogu slobodno vreme igraj wow ako nemas instaliraj si mame 32 i perkaj toa :P
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Почнав пред извесни четири дена да ја играм за да видам што е :) Сите ми викаа немој, али ја земав инсталирав и почнав да играм. Играм претежно навечер, после работа зашо само тогаш сум малце слободен. Едини проблем ми е будењето насабајле :pos::pos:
А зошто ја играм? Прво ја почнав зашо сакав да видам шо е тоа на што се пали цел свет. Сега ја играм од шо неможам да престанам :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Почнав пред извесни четири дена да ја играм за да видам што е :) Сите ми викаа немој, али ја земав инсталирав и почнав да играм. Играм претежно навечер, после работа зашо само тогаш сум малце слободен. Едини проблем ми е будењето насабајле :pos::pos:
А зошто ја играм? Прво ја почнав зашо сакав да видам шо е тоа на што се пали цел свет. Сега ја играм од шо неможам да престанам :)
На кој сервер си?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Играта не е за луѓе со слаб карактер. Треба да знајш кога е доста. Ми текнува пред 3-4 години негде кога играв. Просечно по 12 сати а и поќе требаше за ранк 14, собрани 10 души друштво .. во едно скапано интернет кафе , јадевме, пиевме па и некој спиеја таму! Зошто ? Заради ранк 14 бе .. оружја ВАУ! Една година од животот помина .. Стани , WOW , на училиште 2 часа , WoW , легни , repeat. Ко најавија дека ќе ја вадат tbc малце се подзамислив .. ама пак . .ае играј гајле ти е . AV week ? Дупло хонор .. ајде цел викенд по 15 сати.. цепи.. така уште некој месец. Почнав да се прашвам самиот зошто играм по цел ден наместо да седнам за матурата да учам .. Неиграв некој месец, после пак почнав .. по 3-4 сати во денот. Од кога ја извадија и wotlk играв од радозналост. Го кренав карактерот 80-ка... играв по некој сат за кеф, ама и кефот ми помина..го извадија 3.0 пачот и толку доста ми беше .. немам од тогаш влезено. Иако нон стоп пратам шо се дешава со играта (јбг пола друштво уште игра),не ме влечи да влезам да играм.
Ако мислите дека покерот на фејсбук е зараза .. не ни помислувајте на wow:smir:


Grand Marshal / High Warlord еее тоа беа деновите...... еден вориор со 20 лечачи позади него.:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Grand Marshal / High Warlord еее тоа беа деновите...... еден вориор со 20 лечачи позади него.:pos2::pos2::pos2:
Рогот ambush .. 1000 хилери не го спасваја =).

Инаку еден другар имаше вориор.. од исто нет кафе игравме на времето. Го имаше thunderfury-то и никогаш во БГ не го носеше.
Ми текнува еднаш ојде да земи за јадење.. седнав јас да го поиграм.. клавање thunderfury-то, и гледам сите 10 души во варсонг на мене идат. Многу свети изгледа. :tv:
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314

Коа више си земал да играш вов, барем играј на WoWScape според мене. :))

Иначе вов ја играм бидејќи ми е интересна, а меѓу другото е дека неможам да се одвикнам. :)

Играм роуг 50 левел.

А летово мислам да играм на ретаил-от.

А иначе браво за OmegaWoW. Ставиле Lich King лого а уште се на TBC.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Како може да играте такви игри бе?
Досега не памтам во мојот живот да седнам во интернет кафе и да играм Дота или Wow :pos:(Озбилен сум немој некој да мисли дека е на шала)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Море точкест не се будали, ќе останиш без работа :)

И фотошоп и се ќе заборајш:). И немој да ми речиш дека блод елф жена играш -.-
Нц :) Блоделф мж Паладин 16 левел :)
 
П

Паган-др

Гостин
Точкест и ти ли се зарази со ова бе?
Арно ти викаат погоре и фотошоп и се ќе заборавиш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom