Зошто ја играте WoW?

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
WoW ја играм затоа што е ного моќна (малку е заразувачка али нема врска:pos2:) .....и др....:vozbud:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Почнав да ја играм во нет кафе за занимација, тепање време, продужив да ја играм од болест, и една вечер си седам така и си размислувам.. Каква будала сум ја да давам секој ден по 100 денари за една ментална игра ??
И престанав да ја играм:)
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Никогаш нема да престанам да ја игарм WoW...
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Секој си има свој вкус за игри, така да нема глупа или неубава игра.

Јас ја обожавам играва. Поентата е што многу луѓе кажуваат и ја отценуваат без воопшто да ја имаат видено играта.

Играта како игра не е нешто посебно, има доста игри што се подобри од неа во поглед на RPG страна, Morrowind, Oblivion, KOTOR. WoW е специјална по тоа како е интегрирана преку играњето на многу играчи во едно време, до 20.000 луѓе во исто време ја играат. Јас персонално ја играм многу повеќе заради луѓето, затоа што тие ја прават играта специјална.
 

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
Јас играам WoW оти постое у ваа игра MAGE !!!!!
А од MAGE нема позакон :wink:
MAGE----->:zver:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Ептен е усовршена, градиш личност! интересно тотално...
п.с Затоа ја играВ WoW. Али веке не.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Порано ја играв цел ден, сега само кога можам и преку летен распуст.
Не е толку заразна како што некои велат. Иначе нема везе тоа дека била ептен тешка или слично, барем не е за мене. Левел ако сакам можам за 4 часа да фатам, само што едноставно се нема време... Инстанците си се ОК, само треба да им ја најдеш финтата. А и во последно време не сум ептен запален по играва, не знам зошто.

А зошто ја играм, не знам, веројатно за забава...
 

xD

Член од
9 мај 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
според мене јас зошто ја играме, па бидејки е единствена игра која е најдобра
сега КЕ ОБЈАНСМАЗОШТО
епа играчи кои ми кажуѕвате други игри дека биле подобри од познатата игра.Дали знаете дека е WOW е единствена игра која има 24/7 техничка подршка доколку ја играте оригинална игра? дали останатите игри ви го нудат истотот? со тоа се докажува дека BLIZZARD компанија мисламд ека сите ја знаете ги исправаат сите грешки (bugovi) на секој месец може и на побрзо епа спопред тоа WOW/TBC/WOTLK е единствената игра која има 24/7 техничка подршка и е најмалце багована а плус тоа дали знаете колку души користат месенгери? со оглед на тоа што WOW можете да ја користете како месенгер можете и да се фалите! на остантите кои се послаби левели од вас
да јас сум заразен со WoW и јас не велам декаљ нема подобри игри од неа има многу подобри игри но ни една игра не не задоволува со основните. Како0 прво да ги исправаат буговите секојанедела или месец или да прават огромен маркетинг низ севетот
а според дизајнот што го имам WOW нема ниту една досегашна игра мисламд ека вов можеда се игра и на 256 рам а да играте протиф над 2000 играчи дури и на бесплатните сервери
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Па шо да нема 24/7 подршка кога секој месец просечно по 154 милиони евра зема.
он топик
Ја играв ради забава, исполнување на слободно време, а и плус цело друштво ја играја па ај и јас да ја пробам .. ама доста е му дојде крајот и неа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Играта е одлична според графика,звуци и слично. Има одличен гејмплеј. Ама мене најмногу ме нервира тоа што играта нема крај. Која е целта во играва ?!?!?!
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
играм ради phat lewt and hawt bitchez :vozbud::pos2:
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
47
Поени од реакции
2
Јас мислам дека најчести случаи на WOW се поради зараза или тешкоста да се соочат со реалниот живот ...барем на мене тоа ми беше али сеа веке не играм се откажав кога искочи Wrath of the Lich King и не се умарам со WoW повеке.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom