Зошто сте сами?

Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
На времето имаше еден тип, го памтам поради необичното презиме нешто со ковчег беше, како Ковчегарски или нешто слично,гостуваше во некоја емисија најверојатно од оние утрински пред 10+ год.
Ако не можеш да најдеш партнер овој ќе ти најде, не знам колку илјадници поминале преку неговата агенција. Само типот беше во години, изгледа тоа важело за периодот на бивша Југ. и потоа, 90тите
Сега се е измама, не дека не постојат разни "агенции" и апликации за ова.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
На времето имаше еден тип, го памтам поради необичното презиме нешто со ковчег беше, како Ковчегарски или нешто слично,гостуваше во некоја емисија најверојатно од оние утрински пред 10+ год.
Ако не можеш да најдеш партнер овој ќе ти најде, не знам колку илјадници поминале преку неговата агенција. Само типот беше во години, изгледа тоа важело за периодот на бивша Југ. и потоа, 90тите
Сега се е измама, не дека не постојат разни "агенции" и апликации за ова.
Da bese ova amerika na tinder ke gi otepaa ama posto nasiov narod e prost i neizivean a 90posto se praat picki a berat praski i se ebavaat vo skopje so gazdi ....
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
у право е. Не можеш да речеш дека некому му фали даска у глава ако не знаеш како му е. За јадење бурек лесно е.
јас погрешив употребувајќи навредлив збор, но читајќи одредени членови од форумов со какви тешки зборови и навреди се служат, зборот даска е комплимент....А како е он во право кога мене ме навредува??
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Да бидеш сам не е хендикеп, едноставно е моментална состојба и лесно менлива. Можеби некој е покритичен, можеби има фокус на работа во моментов. Дали првичната привлечност ќе биде физичка, интелектуална или каква и да е најмалку е битно. Има само еден совет: ако сте сами и ви фали половинка, не барајте, треба да се појави, лесно ќе ја препознаете.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.713
Поени од реакции
38.935
јас погрешив употребувајќи навредлив збор, но читајќи одредени членови од форумов со какви тешки зборови и навреди се служат, зборот даска е комплимент....А како е он во право кога мене ме навредува??
па аргументот му е на место, а за навредата и ја не се слагам, ја не би те нарекол така
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
јас погрешив употребувајќи навредлив збор, но читајќи одредени членови од форумов со какви тешки зборови и навреди се служат, зборот даска е комплимент....А како е он во право кога мене ме навредува??
Тогаш фала на комплиментот. :D
Автоматски споено мислење:

Да бидеш сам не е хендикеп, едноставно е моментална состојба и лесно менлива. Можеби некој е покритичен, можеби има фокус на работа во моментов. Дали првичната привлечност ќе биде физичка, интелектуална или каква и да е најмалку е битно. Има само еден совет: ако сте сами и ви фали половинка, не барајте, треба да се појави, лесно ќе ја препознаете.
Физичката привлечност прва се воочува. Колку пати во животот ти кажале "ти ме привлекуваш интелектуално"? Не е возможно да се воочи нечив интелект без притоа да се разговара со таа личност. Порано, кога комедијата беше комедија, Стив Харви имаше еден виц за тоа колку мажи и требаат на една жена во животот. Го имаш на ЈуТуб.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Физичката привлечност прва се воочува. Колку пати во животот ти кажале "ти ме привлекуваш интелектуално"? Не е возможно да се воочи нечив интелект без притоа да се разговара со таа личност. Порано, кога комедијата беше комедија, Стив Харви имаше еден виц за тоа колку мажи и требаат на една жена во животот. Го имаш на ЈуТуб.
Го знам, добар е :) Не мислиш дека на работа, во друштво не може да те привлече некој кој порано не си го приметил како „физички атрактивен“? Може. За рандом средби, да, физичкото е првичен тригер.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Тогаш фала на комплиментот. :D
Автоматски споено мислење:


Физичката привлечност прва се воочува. Колку пати во животот ти кажале "ти ме привлекуваш интелектуално"? Не е возможно да се воочи нечив интелект без притоа да се разговара со таа личност. Порано, кога комедијата беше комедија, Стив Харви имаше еден виц за тоа колку мажи и требаат на една жена во животот. Го имаш на ЈуТуб.
тебе сигурно не ти фали даска:) но има некоја друга причина, можда ти така сакаш во моментот, ти си знаеш и не ми мести моабети сега:)

Има само еден совет: ако сте сами и ви фали половинка, не барајте, треба да се појави, лесно ќе ја препознаете.
не се согласувам со твојот совет душо, баш напротив треба да "засукаат ракави и да се пуштат во потрага по партнер" оти дома нема никој да им тропне на врата, а и како ќе ја познае..да не се препознае:confused::rolleyes:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Го знам, добар е :) Не мислиш дека на работа, во друштво не може да те привлече некој кој порано не си го приметил како „физички атрактивен“? Може. За рандом средби, да, физичкото е првичен тригер.
Некој сигурно не може да ме привлече. Некоја може. Можностите се секогаш отворени, ама јас зборувам за физичкиот изглед. Не можеш да речеш дека ти бираш само и само изглед, карактер или одредени ставови т.е. интелект. Бираш средина. Но физичката привлечност само да ја шкртнеш од равенството не можеш така лесно. Зборувам за мене, секако.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Да се намалат критериумите. Секако не до точка каде што би си ја погазил целосно замислата за партнерот, туку критички да разнислуваме и прифатиме дека сите имаме мани.
Можеби и да го тргниме на страна фаворизираниот first impresion. Субјективизирањето на една личност од првото видување не е пожелна, кога бараме партнер. Секој си има историја, своја драма, проблеми, доживувања.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.281
Поени од реакции
27.767
Aj ne si prajte bajram.
Potrebna e fizicka atrakcija da ti obrati vnimanie i interes, a karakter da te zadrzi.

Ne treba da e mis/mister na svetot, ama da ima obicna simetrija vo likot, profilot da e pod konec, i normalna tezina.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Aj ne si prajte bajram.
Potrebna e fizicka atrakcija da ti obrati vnimanie i interes, a karakter da te zadrzi.

Ne treba da e mis/mister na svetot, ama da ima obicna simetrija vo likot, profilot da e pod konec, i normalna tezina.
А панамера на пример ако има, се важи?
 
  • Хаха
Reactions: MSE
D

Deleted member 12196

Гостин
не се согласувам со твојот совет душо, баш напротив треба да "засукаат ракави и да се пуштат во потрага по партнер" оти дома нема никој да им тропне на врата, а и како ќе ја познае..да не се препознае:confused::rolleyes:
Јас ги засукав ракавите. Каде сега да барам?
Aj ne si prajte bajram.
Potrebna e fizicka atrakcija da ti obrati vnimanie i interes, a karakter da te zadrzi.

Ne treba da e mis/mister na svetot, ama da ima obicna simetrija vo likot, profilot da e pod konec, i normalna tezina.
А што да прават оние кои немаат физичка атракција? Зарем во стартот се осудени на осаменост?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom