Зошто повеќе луѓе стануваат атеисти?

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
:pos::pos::pos:барем те бива да ме насмееш кога незнаеш да дадеш одговор:pos::pos:
Имам напишано мал миљон одговори.
Туку, што е проблемот со постов кој го имаш цитирано? Има во него нешто лажно?...:sneaky:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Имам напишано мал миљон одговори.
Туку, што е проблемот со постов кој го имаш цитирано? Има во него нешто лажно?...:sneaky:
Лажноооооооооо:pos:прашуваш ти вакво нешто:confused:сезнајкото МИКИ:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Потсети ме: кој е авторот на дотичната книга, кога и од кого е издадена и на која страна од книгата е отпечатена илустрацијава?

Во спротивно, пак ќе бидеш пријавен...[DOUBLEPOST=1466876870][/DOUBLEPOST]
Лажноооооооооо:pos:прашуваш ти вакво нешто:confused:сезнајкото МИКИ:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
О кеј, ова ќе го сметам за твој одговор, а ако можеше да најдеш нешто лажно во мојот пост, ти самата ќе изнесеше против аргументи, кои ги немаш, очигледно...:sneaky:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Потсеми ме: кој е авторот на дотичната книга, кога и од кого е издадена и на која страна од книгата е отпечатена илустрацијава?

Во спротивно, пак ќе бидеш пријавен...
За која книга ме прашуваш, пријавувачу наш насушни
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Потсети ме: кој е авторот на дотичната книга, кога и од кого е издадена и на која страна од книгата е отпечатена илустрацијава?

Во спротивно, пак ќе бидеш пријавен...[DOUBLEPOST=1466876870][/DOUBLEPOST]

О кеј, ова ќе го сметам за твој одговор, а ако можеше да најдеш нешто лажно во мојот пост, ти самата ќе изнесеше против аргументи, кои ги немаш, очигледно...:sneaky:
Ке се фрлам со се точак во Вардар:pos::pos:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Bolje iskren ateist nego licemeren neiskren vernik.
Bitno e kakvi misli i nameri imas, kakvi zborovi izlavat od tvojta usta i kakvi dela praves i kako toa vlijae na tie okolu tebe. Ako imas pogana usta i samo gi navreduvas drugite i ne se osekjaat prijatno uz tvoe prisustvo da ti se mocam u verata kakva i da e.
Ako si prijaten za drugite i si prav COVEK togaj zlaten e tvojo "ateizam". Pitanjeto na RELIGIJA-ta ne e u pustata ideja u glavata deka si deklariran kako vakov ili onakov vernik, tuku u rezultatite, plodovite od tvojte zborovi i dela.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
tuku u rezultatite, plodovite od tvojte zborovi i dela.
Govinda,

а кои се „...плодовите од твојте зборови и дела...„ засновани на „...искрениот атеизам...„?...:sneaky:[DOUBLEPOST=1466877605][/DOUBLEPOST]
Ке се фрлам со се точак во Вардар:pos::pos:
Немој, жив ти све!
Сеа ќе притрча @SpaceTraveler и ќе те спаси...:pos:

Немаш одговор, немаш одговор...:jeeee:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
За дотичната, чедо сатанско лажливо...
Јас многу пати посочив дека новиот завет ни се знае кој го напишал ни има оригинал ни кој го издал
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Govinda, а кои се „...плодовите од твојте зборови и дела...„ засновани на „...искрениот атеизам...„?...:sneaky:
Plodovite na mojte dela se moj problem. Ti meri si gi tvojte.
Inace nisum ateis , ni pripadnik na religija.[DOUBLEPOST=1466878242][/DOUBLEPOST]
Јас многу пати посочив дека новиот завет ни се знае кој го напишал ни има оригинал ни кој го издал
Ali zatoa se znae koj go osakatil. Lozata hristijanska inkvizicijska koja sho deneska e deklarirana kako oficijalna crkva ;)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Јас многу пати посочив дека новиот завет ни се знае кој го напишал ни има оригинал ни кој го издал
А кој уопште те прашуе за Новиот Завет?
Сам се прашуваш, сам на себе си одговараш? Тешки трауматски симптоми са тоа, разбираш...[DOUBLEPOST=1466878880][/DOUBLEPOST]
Inace nisum ateis , ni pripadnik na religija
Нешто „треќо„ си?
Некоја до сега непозната категорија? Дај просветли ме...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
А кој уопште те прашуе за Новиот Завет?
Сам се прашуваш, сам на себе си одговараш? Тешки трауматски симптоми са тоа, разбираш...
Па праша за книга шо не се знае ни кој ја напиша ни кога ни има оригинал.... ја само за библијата знам таква
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
И ја‘ истото ти го велам, со тоа што фантазијата нема своја основа во реалноста (исто како и лагата) и си останува невидлива.
Значи затоа бегаш од реалноста?
Хммм, да бе, како не ми текна!

Денес, во времето на владеењето од „човековите права„. жената може:
- да биде маж,
- да не раѓа,
- да нејќе да стапи во благословен брак,
- да има партнерка,
- да биде озаконета ороспија,
- да биде слободна во сексуалноста,
- да биде „бизнисменка„,
- да биде хард-кор ѕвезда,
- да носи „кусо„,
- да биде причина за соблазна,
- да биде „естрадна уметничка„,
- да работи двојно,
- да глуми истерување кариера,
- ....

Ц,ц,ц...како не ми текна до сега...
Е може, и ќе може.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Не дека некои биле религиозни, па решиле да стане атеисти, туку одреден број луѓе никогаш не ја ни прифатиле религијата.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Значи затоа бегаш од реалноста?
.
Јас со конкретни примери ти ја посочувам реалноста, а ти ми кажуваш што напишале во ООН и во Уставот.

За чија реалност збориш: за Темемитската? За македонската, за светската?

Има битни разлики меѓу нив...[DOUBLEPOST=1466880119][/DOUBLEPOST]
Па праша за книга шо не се знае ни кој ја напиша ни кога ни има оригинал.... ја само за библијата знам таква
Од Библијата немаш абер, а за Библијата не те ни прашав (пош‘о немаш абер).
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Што друго им преостанува?...[DOUBLEPOST=1466880218][/DOUBLEPOST]

Од Библијата немаш абер, а за Библијата не те ни прашав (пош‘о немаш абер).
Па никој нема абер бе Мики ни попо да го прашаш да ти покаже оригиунало ќе речи “Мики, живми исус, бог да го прости немам појма за такво нешо“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom