Зошто повеќе луѓе стануваат атеисти?

S

SpaceTraveler

Гостин
Дојден е уште пред 7-8000г. години (доцниш...), а во тој Свет живееш само ти и твоите фантазери, топтан.

Затоа и не можеш да ми одговориш ништо конкретно за начинот на кој јас го живеам новиот еон па не ти преостанува ништо друго, освен бесконечно на преповторуваш дека јас живеам според новиот еон, оти така пишувало во документите од ООН, односно во Уставот.[DOUBLEPOST=1466869165][/DOUBLEPOST]

Што имаш друго поконкретно да наведеш, освен нечиј збор кажан против мојата вера?[DOUBLEPOST=1466869211][/DOUBLEPOST]

Ај и тебе Бог да те прости...
Јас се сложувам со неговиот збор, туку ти го обвини дека тој не знае за твојата вера, но за среќа и жал тој знае повеќе и од тебе! Тоа е иронијата MIKI1.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Што имаш друго поконкретно да наведеш, освен нечиј збор кажан против мојата вера?
твојата вера за мене е на исто ниво и иста вредност како и вера на некој муслиман или јеховин сведок или паган или некој шо верува дека х
Хари Потер е вистински лик.
комотно наместо на Исус мојш и на Петар Пан да му се помолиш
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
MIKI1 се согласувам дека воздигнувањето е проследено со свој падови.
Во твојов случај, не се работи за подеми и за падови, туку за длабоко забраздување во злото, од кое самиот не можеш да излезеш.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ајде @MIKI1 изрази желба да ми одговориш на прашањето зошто Бог не го убил Луцифер или зошто одма не му суделе туку се се префрли на човештвото?????
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ајде @MIKI1 изрази желба да ми одговориш на прашањето зошто Бог не го убил Луцифер или зошто одма не му суделе туку се се префрли на човештвото?????
katinakatalina,

фати си златна рипка, она испунуе по 3 желби.

Или уше подобро, прашај си го @SpaceTraveler , он е експерт и правен застапик за сите неупатени во духовноста...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ајде @MIKI1 изрази желба да ми одговориш на прашањето зошто Бог не го убил Луцифер или зошто одма не му суделе туку се се префрли на човештвото?????
И после од шо ќе живееа попојте, со кои пари ќе купуваа имоти, палати, хотели, злата, џипови??
то ти екако Чикаго во 20 сетите, главните мафијаши си соработуваа со полиција и од време на време ќе дозволеа да се уапси или осуди некоја ситна риба, колку да се замчкаат очи на народ и оправдаат средствата потрошени
Попојте секој ден велат “Фала богу за луцифер пошо да не е тој ќе требаше во Кромберг и Шуберт да ојме да работиме“
13230065_815714041894907_4162024591418147167_n.jpg
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Еве, ти можеш..
Ајде, одговори и‘. Ќе можеш?...

Јас велам дека ниту знаеш, ниту можеш.
Ние не сме анти-христи! Немој да го црниш името на луѓето и Христос само ако некој не е православен христијанин! Немој да бидеш злобен... немој да бидеш контрадикторен на својата религија!
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Еве, ти можеш..
Ајде, одговори и‘. Ќе можеш?...

Јас велам дека ниту знаеш, ниту можеш.
Вистина е дека никој од нас не снаеме ниту можеме, затоа изјасни се ти и просветли не.:D
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Мојата цел е да станам едно со Христос, а не да станам анти-христ. Начинот на кој што ќе го постигнам тоа е преку дела хуманост и следење на она што го рекол Христос, не преку литургии и молење во цркви! :)
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Наместо да и помогнеше на својата сестра, да и помогнеше да ги надмине искушенијата, ти ја осуди и се налути, каков впечаток оставаш кај своите соверници? Поправи се за твое добро ти зборувам... биди Човек!
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397

Kajgana Shop

На врв Bottom