Зошто не сте религиозни и зошто не верувате во Господ?

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
О.К.
А кои ти беа прашањата, нешто во стилот „..кој го создал Бог...„ или „..зашто Бог не створи камен поголем од Него...„ а? И кој здраворазумен би ти одговорил на тие апсурди на здравиот разум и логока, жив ти све?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
О.К.
А кои ти беа прашањата, нешто во стилот „..кој го создал Бог...„ или „..зашто Бог не створи камен поголем од Него...„ а? И кој здраворазумен би ти одговорил на тие апсурди на здравиот разум и логока, жив ти све?

"gorenavedenite" <=--- Ubavo napisav ebate!! CITAJ! FFS
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
„Ебате?„ . Јак ти е речникот, признавам.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
„Ебате?„ . Јак ти е речникот, признавам.

Eee-bate...na brat mi mu se obrakav..
Tuku...ne se brukaj,ziti se,prekini da ostavash postovi na temava,idi u check this out ili so ti ja znam,ladi si madinja[da izvinesh na recnikot].

A i veruvam deka ti,kako golem vernik,nikogash nemash "opcueno,ako taka moze da se kaze za [ebate]"
 
Член од
13 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Eee-bate...na brat mi mu se obrakav..
Tuku...ne se brukaj,ziti se,prekini da ostavash postovi na temava,idi u check this out ili so ti ja znam,ladi si madinja[da izvinesh na recnikot].

A i veruvam deka ti,kako golem vernik,nikogash nemash "opcueno,ako taka moze da se kaze za [ebate]"

hehe svaka cast za ovj post gleda se koi ne su proziveani i neprosveteni... ja te podrzuju za ovj muabet:smir::salut:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Господ не постои а религијата е перење мозок ..
Затоа ја верувам во Slayer ..

Religion is hate
Religion is fear
Religion is war
Religion is rape
Religion's obscure
Religion's a whore

The pestilence is Jesus Christ
There never was a sacrifice
No man upon the crucifix
Beware the cult of purity
Infectious imbecility
I've made my choice. Six six six

Подвлечените заслужуваат внимание, а песната се вика Култ !
A ti zasluzuvas edna kloca!Znaes zosto?Eve zosto:"Tuka e mudrosta.Koj ima um,neka go presmeta brojot na zverot,bidejki e broj na covek,i brojot mu e sestotini seeset i sest"_Otkrovenie na Sveti Jovan Bogoslov.....
Ti ne da si padnat angel,ti si vo jaka sorabotka so demonot,te ulovil ziv za da ja ispolnuvas negovata lukava volja....
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
...
Ќе можеш да ми ја наведеш темелната поставка на твојата верба, врз база на кои докази се ускладува и пред се која е целта на твојата верба?
Koja e celta na tvojata satanska sluzba,preku bolni nastrojuvanja kon ljubovta sprema prevrteniot krst,pentagrami i sl.?
Boleduvas ti do teska bolest,definitivno.....idi bidi mu sluga na merlin menson,on e eden od najdobrite primeri za satana u covecko telo
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
U

UnholY

Гостин
Koja e celta na tvojata satanska sluzba,preku bolni nastrojuvanja kon ljubovta sprema prevrteniot krst,pentagrami i sl.?
Boleduvas ti do teska bolest,definitivno.....idi bidi mu sluga na merlin menson,on e eden od najdobrite primeri za satana u covecko telo

Доказ колку погрешно може да биде протолкуван еден виртуелен форумски лик.
А, воедно и доказ колку инфантилен концепт на размислување може да има еден верник.
Како прво, увиде дека се декларирам како слуга на Сатаната, ја пропагирам неговата идеологија или па дека ја наметнувам тука?
Тоа шо музичкиот вкус соодветствува со тоа нема никаква поврзаност со мене.
Се базиран на музиката како музика, не ми е наметнат Сатанизмот преку неа.
Зачленет сум во групата Атеисти, а сум Сатанист.
Стварно сум боледувал До тешка болест ја бе.
Мерилин Менсон не е пример за Сатана во човечко тело, туку за извитоперена и површна афирмација на и онака глупата Сатанистичка идеологија, преку неговата уште поглупа и комерцијална музика.
Значи егоцентрична будала, кој пред се го прави тоа стриктно поради профитабилност, а не од лично задоволство.

Значи радосно, мозочноиспранато битие со нефунцкионална рационалност во својот испран ум полн со наметнати срања ни докажа колку христијанскиот аспект на согледување е најдобар.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Доказ колку погрешно може да биде протолкуван еден виртуелен форумски лик.
А, воедно и доказ колку инфантилен концепт на размислување може да има еден верник.
Како прво, увиде дека се декларирам како слуга на Сатаната, ја пропагирам неговата идеологија или па дека ја наметнувам тука?
Тоа шо музичкиот вкус соодветствува со тоа нема никаква поврзаност со мене.
Се базиран на музиката како музика, не ми е наметнат Сатанизмот преку неа.
Зачленет сум во групата Атеисти, а сум Сатанист.
Стварно сум боледувал До тешка болест ја бе.
Мерилин Менсон не е пример за Сатана во човечко тело, туку за извитоперена и површна афирмација на и онака глупата Сатанистичка идеологија, преку неговата уште поглупа и комерцијална музика.
Значи егоцентрична будала, кој пред се го прави тоа стриктно поради профитабилност, а не од лично задоволство.

Значи радосно, мозочноиспранато битие со нефунцкионална рационалност во својот испран ум полн со наметнати срања ни докажа колку христијанскиот аспект на согледување е најдобар.
Imam moznost preku Boga,da go uvidam volkot vo jagneska koza....ti mozes da kazes sto sakas za tipot na muzika i satanizmot.No prevrteniot krst e znakot na satanizmot.I noirmalno deka koga nekoj se pokazuva kako takov,takov i ke bide vo ocite na drugite.kako sto jas stavam"IS XS NI KA",taka nekoj drug,na primer ti,stavas znaci na onoj drugiot....ako veke ne si takov sluga,zosto toa da te ispolnuva?Kazi mi,bas me interesira!I bas zaradi toa sto mislev deka si atesit,a gledam drugi znaci,ti postavuvam prasanja.Edinstven kontradiktoren si ti!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Crkvata na Satanata registrirana vo kalifornija, san Francisko zazema ateisticki stav, vo satanskata biblija od Anton sandor La Vej pisuva deka nema ni bog, ni gavol, deka satanata e samo sibol koj ja pretstavuva pravata priroda na covekot.Tamu ne pisuva ni za ubivanje ni za zrtvuvanje,(toa e hristijanska verzija).Naprotiv, pisuva da ne se bide glup i naiven, i da se bide odgovoren kon odgovornite a ne kon onie koi ja cicaat nasata energija, da dademe ljubov na onoj koj zasluzuva, a ne na nezahvalnici.
Poznato je da unutar Satanizma postoji jedanaest pravila ponasanja:

1.Nemoj iznositi svoje misljenje ili davati savijet ukoliko te nitko nista ne pita.
2.Nemoj se jadati drugima ukoliko nisi siguran da to oni zele cuti.
3.Kad si u tudjoj jazbini iskazi vlasniku postovanje, ili otidji.
4.Ukoliko te u tvojoj jazbini uznemirava netko od gostiju, budi okrutan i bez milosti spram njega.
5.Ne zapocinji seks s onime tko ti za to nije dao poticaj.
6.Ne uzimaj ono sto ti ne pripada, ukoliko to nije drugome teret i taj drugi zudi da ga oslobodis tog tereta.
7.Iskazi postovanje spram moci magije nakon sto si je uspjesno primjenio u svrhu ostvarenja svojih zelja.
8.Nemoj zaliti zbog onoga sto te se ne tice.
9.Nemoj pozljediti djecu.
10.Nemoj ubijati zivotinje osim onda kad si gladan ili te one napadnu.
11.Kad hodas po otvorenom prostoru nemoj nikoga uznemiravati. Ukoliko tebe netko uznemirava, upozori ga da prestane. Ukol iko ne prestane, unisti ga.

Najpoznatiji dio iz Sotonisticke Biblije:
"Nema raja za vječni život
I nema pakla gdje se grešnici peku
Ovdje i sada je dan našeg trpljenja
Ovdje i sada je dan naše zabave
Ovdje i sada su naše prilike i mogućnosti
Izaberi ovaj dan, ovaj sat, jer drugog izbavitelja nemaš..."
(The Satanic Bible: The Book of Satan IV:2)
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
A ti zasluzuvas edna kloca!Znaes zosto?Eve zosto:"Tuka e mudrosta.Koj ima um,neka go presmeta brojot na zverot,bidejki e broj na covek,i brojot mu e sestotini seeset i sest"_Otkrovenie na Sveti Jovan Bogoslov.....
Ti ne da si padnat angel,ti si vo jaka sorabotka so demonot,te ulovil ziv za da ja ispolnuvas negovata lukava volja....
Не се секирај, Azazel не ме контролира .. уште не стигнал до мене !
Али ако демонот влезе во мене .. тогаш би било опасно !
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Eee-bate...na brat mi mu se obrakav..
Tuku...ne se brukaj,ziti se,prekini da ostavash postovi na temava,idi u check this out ili so ti ja znam,ladi si madinja[da izvinesh na recnikot].

A i veruvam deka ti,kako golem vernik,nikogash nemash "opcueno,ako taka moze da se kaze za [ebate]"

Брат, ај порасни па да има за што да правиме муабет. А јас сум трпелив и ќе го причекам твоето дораснување.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
................. А јас сум трпелив ...........
Пополека, не се расфрлувај со стрпливоста, обично тие што чекаат тешко дека дочекуваат:toe:
Колку генерации го чекате спасителот???????
Ова најдобронамерно, колку да не го поарчиш тоа малку време што го имаш на овој свет само во чекање.:kesa:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мојот израз, дека сум трпелив, го упатив до форумџијата а не до себе самиот, оти ненам намера животот да ми помине во празно исчекување. Христијанската вера е вера од акција, а не чекање нешто да ни падне „од небо„.
А оние кои Го чекаат Спасителот, и ќе го дочекаат. Јудејското искуство тоа ни го говори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom