Зошто не оди кафе без цигара?

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Не оди кафе без цигара затоа што децава ги гледаат родителите дека така прават секојдневно и мислат дека тоа е правилно. Па почнуваат и они така, потоа тоа им прераснува во навика и нормално неможат без тоа. Не да можаат сите можат до еден, чим такто ми да ги остави цигарите и кафето после 30 гидини активно конзумирање (3 кутии на ден) тогаш секој може. Е сега некои тврдокорци со јаки карактери ќе се спротистават и ќе кажат "јас сум друга личност и не дека неможам туку несакам да ги оставам."
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ма како може да ојт кафено без цигарана, тоа е немогуче. :)
Тоа е цел ритуал, пиеш кафе, пивнуваш една голтка и палиш цигара и значи дур ја пушиш цигарата го пиеш и кафето, и коа ќе заваршиш со цигарата, и кафето мора да е испиено. :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ма како може да ојт кафено без цигарана, тоа е немогуче. :)
Тоа е цел ритуал, пиеш кафе, пивнуваш една голтка и палиш цигара и значи дур ја пушиш цигарата го пиеш и кафето, и коа ќе заваршиш со цигарата, и кафето мора да е испиено. :)
Ете се си објасни човекот:helou::helou::helou:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ма како може да ојт кафено без цигарана, тоа е немогуче. :)
Тоа е цел ритуал, пиеш кафе, пивнуваш една голтка и палиш цигара и значи дур ја пушиш цигарата го пиеш и кафето, и коа ќе заваршиш со цигарата, и кафето мора да е испиено. :)
pa normalno be covek, i jas se slagam so toa
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Па неможе да се пие кафе без цигар бе...
Шознам,некако не е слатко...
Кафе без цигар неам пиено откоа почнав да пушам,значи веке 4 години и стварно не знам како изгледа тоа...па затоа да не коментирам...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Затоа што кафе како кафе без цигара не ме протерува...
Ај лав Д морнинг кофи!* :icon_lol:









*трчам накај wc со цигарата во уста :pipi:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
мене и без цигара ми е убаво кафето!
не ни сум пробал цигар во животот, али додека ми е убаво без нив не пробувам (наредните 300години)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Филозофу:) братче сигурно не пушиш така да и незнаеш:)


Не оди, може да се испие но за пушачите тоа не е кафе:)

БУчкуруш.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Да се согласувам дека на пушачите кафето не им е слатко без цигари. Но мајка ми на пример, која 20 години беше страсен пушач, денес 10 години не пуши, па вели дека поубаво нешто од кафе БЕЗ цигари не постои. Јас сум против пушачите и мразам кога ќе седнам на кафе со некој што пуши, ме загушува и ми се одсладува и од кафе и од се!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Во имато на сите пушачи кажувам дека најубаво е утринско кафе со цигарче.И кафе после добар ручек,се разбира со цигарче.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Абе па ти, и оди и не оди.
Јас не пушам, ама некогаш со кафето како ми се присаква една цигара да запалам..Ептен ќефо ми се прај некогаш.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Кој вика дека не оди..
обожавам кафе, ај да не речам мразам цигара. ..
 
U

UnholY

Гостин
Мислам дека тоа го имаат прифатено само пушачите...тоа го имаат вметнато во главата и незамисливо е за нив кафето да го пијат без цигар....додека на непушачите им е убаво и без цигар....го пијат така,а инаку јас сум пушач и секогаш го пијам во комбинација со цигар многу јасно нели :) го имам тоа така прифатено дека во комбинација со цигар е најубаво.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom