Зошто не оди кафе без цигара?

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Тоа е од навика, од ништо друго, барем јас така мислам =)
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
А зошто најубаво со цигара. Јас сум непушач а кафе пијам по 3 пати минимум во денот.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ide , ide, malku zejtin i kako podmackano ke ide ...... :)

Sala na strana, stvarno ne ide , bar za pusacite.

Za pusacite taa kombinacija e najomilen sekojdneven ritual, ne moze zivotot da se zamisli bez toa.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Оди оди како не оди.Јас сум пушач па ете ми оди. Ама да ве прашам па јас а зашто не оди алкохол без цигара ? За кафе нема проблем ама да пијам алкохол и да немам цигара е богами ме фаќа криза.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ретко пијам кафе а и кога го пијам, без цигаре......:smir: Непушач сум но си подпалувам понекогаш...ако некој ми понуди во моментот ок, ако не...не ми смета и така да си го пијам :toe:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
:) Оди и без кафе и без цигара ама нема везе.. па идев можда е тој у моду... а иначе ја пију кафе без цигаре а за вас незнам. ај поздрав
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Зошто не оди кафе без цигара? Затоа што сте пушачи, ете затоа. :)
Мене како ми оди? :toe:

П.С. Мислам дека ова е тема за која не може да се развие дискусија, да бидам искрена, ова е најглупавото прашање што сум го чула. :icon_mrgr
Мислам дека одговорот е логичен и не може да се даде пологичен одговор од мојот. Не ве прочитав, ама сум сигурна дека и вие така мислите.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не ми оди затоа што сум пушач и обожавам кога ќе си седнам да си пијам кафенце и да си запалам цигаче.Тоа е мој утрински ритуал.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Нити пијам кафе нити пушам цигари, и ко ќе ми речат еј стави ми кафе неам пиено ич денеска. Добро е бе мајсторе, дека ти зависен си од кафе(навлечен) и ако не се напиеш те фаќаат кризи. Многу глупа навика (ако може така да се нарече). Поштувам само Нес и ништо друго.
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Е баш може!!! Тоа е само навика, наметнато мислење...глупости
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
ne bi rekla,mozam da pijam kafe i bez cigara,a zavisnik sum od cigari 3-4godini.na rabota sekogas pijam po dve kafinja bez cigara i ne me faka kriza
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
ne bi rekla,mozam da pijam kafe i bez cigara,a zavisnik sum od cigari 3-4godini.na rabota sekogas pijam po dve kafinja bez cigara i ne me faka kriza
у право си .....
тоа е само стара навика останата од непамтивек:toe: :toe:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
pa neznam ne mi ide mene najslatko e nasabajle kafe cigarce ubajni inaku kafe bez cigara NE a cigara bez kafe DA hahah
 

Kajgana Shop

На врв Bottom