Зошто не оди кафе без цигара?

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
kpbKENGUR напиша:
нигде нема пишано правило за цигара со кафе. тоа дека не иде, важи за пушачите бидејќи стануваат зависни на цигарите, па и до негде навика.
јас сум непушач, па пијам кафе чат-пат, а тоа што не пушам цигара уз него, не значи дека кафето има кисел вкус или е потапа отколку со цигара. кафето си е кафе, но за пушачите тоа е поинаку.
Ама ти си НЕПУШАЧ! Се збори за пушачите кои што пијат кафе, зашто на нив не им иде?
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
мене никогач не ми пречит кога пиам кафе без цигари а зо цигара нема потреба нити да пиам кафе
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
точкест напиша:
Ама ти си НЕПУШАЧ! Се збори за пушачите кои што пијат кафе, зашто на нив не им иде?
знам и пушачи што можат да "поминат" со кафе без цигари. ништо страшно. се е до човекот, зависноста, навиката, па и кешот -)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Абе кога имам цигара ко сега што правам пијам кафе и цигара
али можам да преживеам и без цигара кога пијам кафе ништо страшно.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
a be toa ti e carska rabota
PI SI KAFE, PI SI TUTUN-AZNOTO SAMO KE SI DOJT
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Нема шанси цигара без кафе,ама кафе без цигара ми врви:blaa:Ете баш сеа си пиуцкам кафе,и не ме тера да запалам цигара..:coffee:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Наташа напиша:
Нема шанси цигара без кафе,ама кафе без цигара ми врви:blaa:Ете баш сеа си пиуцкам кафе,и не ме тера да запалам цигара..:coffee:
е и ти сега.Признај дека не е исто кафето со и без цигаре
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ashley напиша:
Мислам дека за пушачите не оди кафе без цигара, бидејќи цигара го снижува притисокот, а кафе го повишува и на тој начин се нормализира притисокот :) :) :)
zakon recenica
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
кафе, цигара ама и локум
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Мене кафето не ми оди без цигара затоа што го пијам преблаго, па морам со некоја горчина да го неутрализирам тој вкус. Пијам долго едно кафе, па со него оди скоро половина кутија ...:nemoguce:
Ми држи место и муабетот на Ешли ... имам низок притисок и имам вистинска потреба од кафе, а сум приметила дека само со цигари, а без кафе неможам да функционирам и сум цела омалаксана, особено сабајле кога немам испиено ниту едно.
Чудни филозофии ...:podsmev:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ja ne pusam taka da super mi e vaka da si pijam cafence:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom