Зошто не оди кафе без цигара?

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Мислам дека за пушачите не оди кафе без цигара, бидејќи цигара го снижува притисокот, а кафе го повишува и на тој начин се нормализира притисокот :) :) :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
нема врска дека не оди едното без другото... како што може да иде цигара и без кафе така може и кафе без цигара:smir:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Tочно е дека не оди, барем за вистинските пушачи. Кафе без цигара е како шопска без сирење, како жена без цицки, како компјутер без интернет. Ако немам цигара, не пијам ни кафе, ебеш кафе без цигара. Истото важи и за алкохол. Цигарата е како мезе во комбинација со добра чашка.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
нема врска...кафето без цигара е најдобро...јас не пушам!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Кафе без цигара? WTF?!?! Ноу веј ноу хау. Едноставно не е изводливо тоа, се знае како се пие правилно кафе „без шеќер со цигара„ тоа е значи правилно кафе
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Воопшто не пијам кафе без цигари, не ми оди. Исклучиво кафе без шеќер и добро цигарче мх мх
Никогаш не пијам со брзање, два часа минимум (не ми пречи ако се оладило) уживам со најмалку 5 цигари.
И алкохолот подобро си „лизга” со цигарче.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Оди само коа немам цигари иначе нема шанси да не запалам 3 барем со кафето
послатко ми е така
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
зошто да не оди кафето без цигара. Јас не пушам, ама ги гледам повеќето кои пушат, кога пијат кафе мораат да запалат цигара. :)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Цигара со кафе и кафе со цигара е турска оставштина и башка раатлук(локум) оди во комбинација а за автентично уживање место цигара пожелно е да се има Бонг е тоа е ЦАРСКИ:zlo:.

 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
ZIKS напиша:
зошто да не оди кафето без цигара. Јас не пушам, ама ги гледам повеќето кои пушат, кога пијат кафе мораат да запалат цигара. :)
послатко е кафето со цигаре за пушач а за некој што не пуши ке му е грозно кафето со цигаре
simple as that
 

Kajgana Shop

На врв Bottom